Casper Excalibur G900 düşük FPS

Hayır sorun çözülmedi hatta dahada kötü oldu anlık fps düşmeleride başladı yarı yarıya fps düşüyor durup dururken
Performans sorununun çözümü eğer RAM'iniz single channel ise onu dual yapmak. Ben de bunun dışında ısınma sorunu da var, soğutucu ve turbo fan modunda oynamama rağmen Rocket League'de bile 90 derecelerde oynatıyor.

Kanka bende de aynı PC var Excalibur G770'i olan arkadaş 200 üzeri FPS alıyor CS:GO'da ben de 150-200 arası sorunu çözdün mü?
Performans sorununun çözümü eğer RAM'iniz single channel ise onu dual yapmak. Ben de bunun dışında ısınma sorunu da var, soğutucu ve turbo fan modunda oynamama rağmen Rocket League'de bile 90 derecelerde oynatıyor.
ramim single channel . sıcaklık yeni nesil bilgisayarlarda 90 95 derece normal olması lazım ben bayağı araştırdım yeni nesil bilgisayara sahip olanlarda daha bunlardan düşük sıcaklıkta oynayananını görmedim

RAM'im Single Channel. Sıcaklık yeni nesil bilgisayarlarda 90 95 derece normal olması lazım ben bayağı araştırdım yeni nesil bilgisayara sahip olanlarda daha bunlardan düşük sıcaklıkta oynayananını görmedim

Burada isimlerini vermem ne kadar doğru bilmiyorum ama PC Hocası TV adlı kanaldan bakmıştım ben test değerlerine, laptop düz bir şekilde masada dururken Turbo fan modunda 70-85 derece arasında dolaşıyordu, ona inanarak aldım ama bilmiyorum yani 🤷‍♂️.

ramim single channel . sıcaklık yeni nesil bilgisayarlarda 90 95 derece normal olması lazım ben bayağı araştırdım yeni nesil bilgisayara sahip olanlarda daha bunlardan düşük sıcaklıkta oynayananını görmedim
Burada isimlerini vermem ne kadar doğru bilmiyorum ama PC Hocası TV adlı kanaldan bakmıştım ben test değerlerine, laptop düz bir şekilde masada dururken Turbo fan modunda 70-85 derece arasında dolaşıyordu, ona inanarak aldım ama bilmiyorum yani 🤷‍♂️.
Turbo fan ile 90 95 çok fazla. İnca marka soğutucu kullanıyorum pervenaleri eskisi kadar hızlı dönmüyor kalitesiz 100 liraya almıştım bundan 1.5 sene önce. O soğutucu ile beraber turbo fan 1 saatlik high ayarlarda red dead redemption 2 derecesinin fotoğrafını koydum(foto çekilirken oyun arka planda açık).

Dosya Ekleri

• 65EB4B30-2BD5-487C-A811-9DE4252F51E4.jpeg
    65EB4B30-2BD5-487C-A811-9DE4252F51E4.jpeg
    249,6 KB · Görüntüleme: 184
Bir el LoL attım Turbo fanda sıcaklık değerleri maç boyunca böyleydi FPS 130 civarındaydı fakat anlık olarak 70 80E düşüyor. Fazlamı bu sıcaklık şu an?

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    69,3 KB · Görüntüleme: 167
Turbo fan ile 90 95 çok fazla. İnca marka soğutucu kullanıyorum pervenaleri eskisi kadar hızlı dönmüyor kalitesiz 100 liraya almıştım bundan 1.5 sene önce. O soğutucu ile beraber turbo fan 1 saatlik high ayarlarda red dead redemption 2 derecesinin fotoğrafını koydum(foto çekilirken oyun arka planda açık).
Ben ne yapmalıyım bilmiyorum daha kaliteli bir soğutucu mu almalıyım? Şu an elimde Frisby marka 2 büyük 2 küçük 4 fanlı bir soğutucu var.

Ben de Samsung RAM varmış 🙄. Görev yöneticisinde RAM'ler 2933MHz gözüküyor, Control Center'da 3200MHz. Bu ne peki şimdi 🙃 ?

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    107 KB · Görüntüleme: 182

Geri
Yukarı