Casper'a karşı ön yargı neden?

Makaleler
5
Yer
elazığ
Biliyorum çoğu kişi dandik filan diyecek dandik ise şunu bir söyleyin 2009 yılında alınan Casper Neo PC'nin 2018'e kadar hiç sorun çıkarmaması. Diyeceksiniz düzgün kullanıyorsundur filan. Bilgisayarın bir ağzına etmediğim kaldı babama yeni bilgisayar aldırmak için içine kola, ayran, çay bile döktüm hiç bir şey olmadı.

Babama olayı anlattım 2013 yılında CKY3230M modelini aldı getirdi onuda alalı 5. sene oluyor 1 kez bile sorun yaşamadım, Windows 8 ile geliyordu. Windows 10'a yükselttim ve hala sorunsuz çalışıyor GTA5 bile oynatıyor.

Casper'in tabletini de aldım 3 sene önce oda sorunsuz çalışıyor, telefonunu aldım onda da hiçbir sorun yok. Herkes Casper kötü marka dandik marka diyor kötü ve dandik ise kola,ayran,çay dökmeme rağmen nasıl çalışıyor cevaplarınızı bekliyorum.

Elektronik eşyaların iyi olup olmadığını anlamak için üzerine kola, ayran, çay dökmek de değişik bir yöntemmiş doğrusu.

Casper'ı neden sevmiyoruz? Yetersiz destek, kalitesiz ürünler, Yerli marka algısı yaratmaya çalışması.

Siz sorun yaşamamış olabilirsiniz ama sorun yaşanların sayısı diğer markalara göre çok çok daha fazla. Sizin cihazlarınızın üzerine kola, ayran, çay dökünce bir sorun olmaması başka insanların da sorunsuz cihazlara sahip olduğunu göstermiyor maalesef.

Biliyorum çoğu kişi dandik filan diyecek dandik ise şunu bir söyleyin 2009 yılında alınan Casper Neo PC'nin 2018'e kadar hiç sorun çıkarmaması. Diyeceksiniz düzgün kullanıyorsundur filan. Bilgisayarın bir ağzına etmediğim kaldı babama yeni bilgisayar aldırmak için içine kola, ayran, çay bile döktüm hiç bir şey olmadı.

Babama olayı anlattım 2013 yılında CKY3230M modelini aldı getirdi onuda alalı 5. sene oluyor 1 kez bile sorun yaşamadım, Windows 8 ile geliyordu. Windows 10'a yükselttim ve hala sorunsuz çalışıyor GTA5 bile oynatıyor.

Casper'in tabletini de aldım 3 sene önce oda sorunsuz çalışıyor, telefonunu aldım onda da hiçbir sorun yok. Herkes Casper kötü marka dandik marka diyor kötü ve dandik ise kola,ayran,çay dökmeme rağmen nasıl çalışıyor cevaplarınızı bekliyorum.
Isıdan bahsetmemişsin :yerlerde: Yükteyken kestane pişirmişliğim var üstünde. Sobaya ne hacet.

Son düzenleyen: Moderatör:

Katılıyorum. 2008'de babam bir sürpriz yapıp Casper masaüstü bilgisayar almıştı. Şu ana kadar sorunsuz şekilde kullanıyorum hiç bir parçası değişmedi, üstelik Casper'ın telefonları da ilgimi çekmiyor değil. Belki ben bilgisayar işinden hiç anlamıyorum olabilirim ama bilgisayarım bana şu anlık yetiyor yeni nesil oyunları oynayamasam da tabii. :)

Gerekli cevap çok iyi şekilde verilmiş :kedi:

Ben her zaman marka bazlı değil model bazlı eleştirmeyi doğru buluyorum.

Ancak bu durum Casper ürünlerinde yaşanan sorunların diğer markaların ürünlerine oranla ne kadar daha fazla olduğunu değiştirmiyor.
Bu markaların ürünlerini alırken 2 kere araştırmak lazım sorunu var mı diye :)

Hala Casper kullanıyorum, hiçbir şeyi yok. Ben de anlayamadım bu ön yargıyı. Belki Casper'ın müdürlerinin babam ve annem ile tanıdık olmasındandır. :ıslık:

İnsanlara İ7 işlemci koyup GT 1030 ekran kartı takıp adında oyuncu bilgisayarı gibi şeyler ile pazarlama ekibinden bir arkadaş eşlik ederse işte Casper oluyor.

Malzeme kalitesi berbat, anlayışları bizden çok farklı, bizler uzun süre gidecek sistem düşünürken onlar ise 2-3 yıl sonra bozulup yenisi alınması gereken olarak düşünüyorlar. Tamamen ticari kaygılar Casper'ı kötü yaptı.

Şu gözler Casper sayesinde i7 6700 - R7 240 ikilisini gördü. İ7 7700K - Gt 1030 kombinini gördü daha var mı ötesi. Kullandıkları anakartın kırpılmış olduğunu dandik setifikasız bir psu ile geldiğini , anakartın bios güncellemesini yapmanın çok zor olduğunu saymıyorum bile. Şu da gerçektir ki gt 1030 da hatta r7 240 da Gta 5 oynatır , Gtx 1080 de. Hangi ayarlarda , hangi çözünürlükte , kaç fps aldığınız bu durumda önem arz ediyor.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı