AMD Firmasına Duyulan Ön yargı

Boş muhabbet yapıyorsunuz. Ben kanıt gösteriyorum. Aşırı derecede AMD fanısınız ama lafa gelince tarafsız davranıyorsunuz.
4 tane link attım, her birinde 8-10 kişi yaşadığı sorunları anlatıyor. AMD resmi sitesinden link attım.
Bunlara yorum yapmadan "kardeşim o nvidia Türkiye temsilcisi salla" diyorsun.
Alıp kullandın mı bu kartları? Adam reddit'de konu açıp "şu ana kadar alıp da memnun olan var mı " demiş. 1 kişi bile ben memnunum dememiş? RX 5700 XT'den bahsediyorum, siz daha neyi savunuyorsunuz?
Sizinle boşa vakit kaybediyorum.
Bu söz tam da bunun için söylenmiş.

Bir delil ile 40 alimi yendim ama 40 delil ile bir cahili yenemedim.
Sizde haklisiniz. Ben genel konuştum. Rx 5700 ve 5700 xt icin durum farkli tabii.

Zamanında AMD ekran kartımla çektiğim sıkıntılar yüzünden kendine not düşmüştüm: "İleride AMD ekran kartı almayacağım" diye ve şuan AMD ekran kartı kullanıyorum, keşke notumu düzgün okusaydım.

Evet fiyat/performans olarak başarılı fakat şu yazılımsal sorunları yüzünden hevesim kursağımda kaldı, aldığım gün bir heyecanla takıp kurdum fakat ona bile sevinemedim.

Sizde haklisiniz. Ben genel konuştum. Rx 5700 ve 5700 xt icin durum farkli tabii.
Oluşan ön yargıyı anlatmaya çalışıyorum.
Şu an hem 3600 hem de RX 5700 XT için çok fazla sorun yaşayan insan var. İnanın bunlardan birini alıp rahatlıkla çok memnunum diyen görmedim, en fazla "memnunum ama..." diyenler var.

Ben çıkmadan önce 3600 alsam mı diyordum, şimdi bunları okuduktan sonra alınmaz diyorum kendi açımdan. Çünkü şu an Intel kullanıyorum ve bu güne kadar hiç sorun yaşamadım, riske girmek istemiyorum.
Bu tip sorunlar insanlarda ister istemez ön yargı oluşturuyor. Güven sorunu yaratıyor.
Bir de bunları dile getirdiğinde yukarıdaki gibi gelip sana saldıran arkadaşlar var, bunlar her fırsatta AMD aldırmaya çalışıyor herkese, bu nedenle olumlu yorumlara bile güvenmek güçleşiyor.

Zamanında hem CPU hem de GPU'su AMD olan sistem kullandım, sorunlar da yaşadım. Bu tip şeyler insanda geri dönüşü zor olan bir ön yargı oluşturuyor.

Ama biraz teknolojiyi takip eden, araştıran bir insansanız bu ön yargıların kırılması hiç de zor değil.
AMD kusursuz ürünler çıkarsın( genel olarak tabi ki hiçbir şey kusursuz değildir) insanlar bunları alsın, forumlar sorunlu ürün konusu ile dolamasın. Bende oluşan bu ön yargı da ortadan kalkmış olur.
Bu arada ofiste kullanmak için 2 yıl önce İ3 7100 + RX 460 sistem toplamıştım. Ekran kartı şu an Wattman hatası veriyor.

Son düzenleme:
Boş muhabbet yapıyorsunuz. Ben kanıt gösteriyorum. Aşırı derecede AMD fanısınız ama lafa gelince tarafsız davranıyorsunuz.
4 tane link attım, her birinde 8-10 kişi yaşadığı sorunları anlatıyor. AMD resmi sitesinden link attım.
Bunlara yorum yapmadan "kardeşim o nvidia Türkiye temsilcisi salla" diyorsun.
Alıp kullandın mı bu kartları? Adam reddit'de konu açıp "şu ana kadar alıp da memnun olan var mı " demiş. 1 kişi bile ben memnunum dememiş? RX 5700 XT'den bahsediyorum, siz daha neyi savunuyorsunuz?
Sizinle boşa vakit kaybediyorum.
Bu söz tam da bunun için söylenmiş.

Bir delil ile 40 alimi yendim ama 40 delil ile bir cahili yenemedim.
Adam haklı. Şu an AMD`nin sorunları var fakat gelecekte düzelteceklerdir. AMD fanboyluğu ise AMD`nin ucuz olmasındandır. İnsanlar o kadar ucuz fiyata (RX5700 XT den bahsediyorum, 3. Nesil Ryzen'lerin fiyatı belli.) iyi bir ürün alacaklarına inanıyorlar. Bunu yapanda AMD olunca bütçesi düşük insanların sempatisini, hatta bazılarının fanlığını çekiyor. Bu Türkiyede daha yoğun. RX 5700 TX ise belki ileride adam olur. dogant Nickli arkadaşımızın belirttiği gibi RX 5700 TX in sorunlarını AMD de kabul ediyor. AMD ucuz fiyata güçlü kart verebilmek için kaliteden kısıyor. Belki yazılımlarla bu sorunu giderecekler ki AMD de aynı şeyi söylüyor.
Oluşan ön yargıyı anlatmaya çalışıyorum.
Şu an hem 3600 hem de RX 5700 XT için çok fazla sorun yaşayan insan var. İnanın bunlardan birini alıp rahatlıkla çok memnunum diyen görmedim, en fazla "memnunum ama..." diyenler var.

Ben çıkmadan önce 3600 alsam mı diyordum, şimdi bunları okuduktan sonra alınmaz diyorum kendi açımdan. Çünkü şu an Intel kullanıyorum ve bu güne kadar hiç sorun yaşamadım, riske girmek istemiyorum.
Bu tip sorunlar insanlarda ister istemez ön yargı oluşturuyor. Güven sorunu yaratıyor.
Bir de bunları dile getirdiğinde yukarıdaki gibi gelip sana saldıran arkadaşlar var, bunlar her fırsatta AMD aldırmaya çalışıyor herkese, bu nedenle olumlu yorumlara bile güvenmek güçleşiyor.

Zamanında hem CPU hem de GPU'su AMD olan sistem kullandım, sorunlar da yaşadım. Bu tip şeyler insanda geri dönüşü zor olan bir ön yargı oluşturuyor.

Ama biraz teknolojiyi takip eden, araştıran bir insansanız bu ön yargıların kırılması hiç de zor değil.
AMD kusursuz ürünler çıkarsın( genel olarak tabi ki hiçbir şey kusursuz değildir) insanlar bunları alsın, forumlar sorunlu ürün konusu ile dolamasın. Bende oluşan bu ön yargı da ortadan kalkmış olur.
Bu arada ofiste kullanmak için 2 yıl önce İ3 7100 + RX 460 sistem toplamıştım. Ekran kartı şu an Wattman hatası veriyor.
Şu an AMD FX-6300 gibi leş bir işlemci olarak tabir edilen bir işlemci kullanıyorum. Fakat çağın birçok oyununda medium ayarlarda sıkıntısız çalışıyor. Benim Şansım galiba.
Sıcaklığını aldığımdan beri kayıt ediyorum, çünkü bende ön yargıyla aldım o işlemciyi. Hem ucuzdu, hemde kabus bir mimarisi olduğunu okuyordum. Ama ön yargım yıktım, ve şu an bulldozer mimarili insanların almaya korktuğu bir işlemcide watch dogs 2 gibi bir oyunu high ayarlarda 30 fps te oynayabiliyorum. Sıcaklığım ise 50 derece sabit.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı