Çatır Çatır Korsan Kullanıyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Son yıllarda korsana ihtiyaç eskisine göre kalmadı kutulu fahiş ürün fiyatlarına alternatif dijital OEM yazılım mağazaları ve dijital oyun mağazaları var. Eskiden böyle imkanlar yoktu, merdiven altı kopya atölyelerinden çıkma oyun veya yazılım DVD'lerini orjinal zannedip kullanarak kendimizi tatmin ettik. Şahsen tüm bu koşullar altında 15 yıl boyunca PC hayatının hiçbir evresinde korsan yazılım kullanmadım diyecek olan birileri varsa kendilerini cidden takdir etmek gerekir.

Son yıllarda korsana ihtiyaç eskisine göre kalmadı kutulu fahiş ürün fiyatlarına alternatif dijital OEM yazılım mağazaları ve dijital oyun mağazaları var. Eskiden böyle imkanlar yoktu, merdiven altı kopya atölyelerinden çıkma oyun veya yazılım DVD'lerini orjinal zannedip kullanarak kendimizi tatmin ettik. Şahsen tüm bu koşullar altında 15 yıl boyunca PC hayatının hiçbir evresinde korsan yazılım kullanmadım diyecek olan birileri varsa kendilerini cidden takdir etmek gerekir.
Öyle biri yoktur bence de. Hala kullandığım bazı programlar crackli.

Oyunlarıysa orijinal kullanıyorum. Artık çıkan oyunlar eskisi gibi rahat kırılmıyor ya da uğraşmıyorlar kırmaya RDR2 halen kırılmadı mesela. Zaten boyut olarak da gereksiz yer kaplıyorlar artık. İndirdiğim ayrı yüklediğim ayrı yer kaplıyor korsan olunca.

Burada linç edenlerden bir tanesi bile diyemez ki hiç korsan oyun / uygulama kullanmadım :D bu linçleyenlerin de hepsi koyun sürüsü gibi aynı. Peşinden gittikleri derse deneme amaçlı kullanılabilir bunlarda ona uyar itiraz ederse ona uyarlar. Bu arada korsandan virüs çıkacak diye bir şey de yok indirmeyi bilmesi lazım sadece. Korsan haksızlık moruk diyenlerin çoğu da dışlanmamak havalı olmak için diyor bunu. Kullansa da kimse karışamaz kullanan kişilere sonuçta zararı size değil. Şunu diyeyim bence korsan olarak denemek oyunu sorun değil. Mesela ben GTA 5'i satın almadan önce deneseydim akıcı olmadığını öğrenip satın almazdım. Mesela 300 TL'ye oyun alacaksak biz o yapımcı türkçe dilini getirsin daha bizim dilimiz yok oyunda ama getirirse işte o zaman korsan kullanmak kötü olur. Madem bu kadar korsana karşısınız hanginiz WinRAR'ı satın aldı? Hani emeğe saygıydı ya eminim ki cevap kimse olacak kendileriyle çelişmiş olacaklar. Diyecekler ki WinRAR deneme sürümü kullandık :) ama yapımcının emeğini ne yaptınız? Bana göre bir ihtimal oyunları kıranlar belki mining falan eklemiyorlardır, biliyorsunuz oyunu kırmasınlar diye gruba para veriyor oyun yapımcıları belki de o amaçla yapıyorlardır. Herkesin de orijinal satın alacak durumu yok ki durumu olanlar da almıyor çoğu orijinal uygulamayı / oyunu.Mesela bazılarıda kredi kartını falan veremiyor satın almak için güvenemiyor.Korsana karşı çıkıp OEM Key öneriyorlar kardeşim sen 1299 TL'lik şeyi 10 TL'ye alıyorsun korsan değil diye öneriyorsun millet plati.ru'dan hesap alınca hakka giriyor değil mi? Ama bilmiyorsunuz ki sizin önerdiğiniz şeyin de plati.ru'dan hesap almaktan bir farkı yok. Korsana karşı çıkanlar da çıkarına göre karşı çıkıyor.
Screenshot (8).png

Bekliyorum cevaplarınızı bakalım ne kılıf bulacaksınız bunada.

Son düzenleme:
8 yıldır torrent kullanıyorum, hayırdır sıkıntız mı var?
Mining ve dolandırıcılık diyorlar :D Kendileri indirilecek yerleri bilmiyor link sitelerindeki reklamlardan fake olanı indiriyorlar sonra burda bilip bilmeden konuşuyorlar yukarıdaki mesajda daha ayrıntılı anlattım.Kendilerini cool sanıyorlar :D Millet bir programa 300$ verip aç mı kalsın ?

Evet, arkadaşlar çok sayıda korsan oyun oynadım ve oynuyorum. Şimdi bana hakaret etmeden önce bir saniye dinleyin; bir sorun neden? :D
Evet, neredeyse tüm oyunların korsanını indirip yaklaşık 30 dakika oynadıktan sonra hoşuma gitmezse kapatır siler, hoşuma giderse bir 2-3 saat daha oynayıp (çünkü başından kalkamam) oyunun parasını verip satın alırım. Hatta The Witcher 3'ün parasını oyunu bitirdikten sonra vermiştim :D Sonuçta parasını veriyorum, yani sıkıntı olmaz sanırım :D Artık hala hakaret etmek istiyorsanız lütfen sebebini belirtin :)
Hayatımda birkaç korsan oyun oynadım ve kesinlikle pişmanım artık keylogger koyabilirler bitcoin mining yapabilirler pcniz üzerinden her türlü sağlıksız bir yöntem kesinlikle orijinal oyun tercih edin her zaman vicdani yönden de düşünürsek kesinlikle korsan oyun tercih etmem edemem.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı