Cayma hakkı iptal etme

GncKerem

Centipat
Daha fazla  
İnternet paketimiz 8Mbps bize sağlanan 2.3Mbps bu açıktan yararlanıp dava açsam cayma bedeli iptal olur ve başka operatöre geçebilir miyim?

Genelde operatörler sözleşme ve reklamlarda hızı ifade ederken "... Mbps'e kadar" diye ifade ediyorlar. Amaç sizinki gibi şikayetlerin önüne geçmek. Dolayısıyla "Biz zaten tam 8 Mbps değil, 8 Mbps'e kadar demiştik." savunması yapabilirler.

Cayma bedeli için ise hızdan vs. bağımsız olarak, bu uygulamanın kanuna aykırı olduğu talebiyle hakem heyetine/yargıya başvurup kazananları sağda solda duydum ama kendim hiç tecrübe etmedim. Bir şans olabilir. İyice bir araştırın, avukata danışın.

Genelde operatörler sözleşme ve reklamlarda hızı ifade ederken "... Mbps'e kadar" diye ifade ediyorlar. Amaç sizinki gibi şikayetlerin önüne geçmek. Dolayısıyla "biz zaten tam 8 Mbps değil, 8 Mbps'e kadar demiştik." savunması yapabilirler.

Cayma bedeli için ise hızdan vs. bağımsız olarak, bu uygulamanın kanuna aykırı olduğu talebiyle hakem heyetine/yargıya başvurup kazananları sağda solda duydum ama kendim hiç tecrübe etmedim. Bir şans olabilir. İyice bir araştırın, avukata danışın.

Cayma bedeli yasal ancak 12 ay veya daha az bir süre içindeyse yasal. 12 ayın üstü (12 hariç) cayma bedeli yasak.

Yeni konular

Geri
Yukarı