CD Projekt Red Cyberpunk 2077'nin optimizasyonu tekrardan bozdu!

2023'ün Ocak ayında falan oynamıştım ve optimizasyon gayet iyiydi. Phantom Liberty ile birlikte Xbox Series S'e tekrar indirmeye karar verdim fakat oynamaya başlayınca görüntüde pikselleşme olduğunu fark ettim. Ne kalite ne de performans modda çözülüyor bu sorun. Araç veya motor ile hızlı giderken kamerayı çevirirseniz çok belli oluyor.

Oyun 1.5 güncellemesi ile zirve yapmıştı. Zaten pl genişleme paketi de harika ondan sonra Update çıkarmasa iyi olurdu sadece. Oyuna ve firmaya haksızlık yapmayın. Türkçeye de tam destek veriyorlar her zaman.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende değişim olmadı, hatta daha iyi bile oldu diyebilirim. CPU kullanımım biraz düştü onun haricinde grafik tarafında iyileştirmeler var. Ancak FPS düşüşü sahneye göre değişiyor, ben 4K'da 60 FPS'e sabitlediğim için pek bir şey hissetmesem de arada bi' 45-50 FPS'e düşüyor ki bu fazlasıyla normal bir değer.

Normalde Cyberpunk 2077 de benim GTX 1650 i5 10300H sistemim ile 60 57 FPS değeri almam gerekiyor ama malum oyunun çıkalı 3 yıl oldu ama hala daha düzeltemediler.

Bu şirket akıllanmayacak cidden. Getirdikleri 2.1 güncellemeyle optimizasyonun içinden geçmişler ben de 10-15 arası FPS kayıp var. 45 FPS altı nadir görürken şimdi FPS ben de 35 FPS'e falan düştüğünü gördüm. Kiminde FPS yarıya düşmüş. DLSS ayarlarının da içinden geçmişler. 2.0 final update dediler. Getirdiler yine büyük güncelleme yine optimizasyon patlamış. Salın artık şu oyunu bu oyundan çektiğiniz yetmedi mi CD Projekt Red. Bir bozuyorlar bir düzeltmeye çalışıyorlar yılan hikayesine döndü oyun. Artık yeni sayfalar açma vakti. Siz de durumlar nedir FPS düşüşü yaşayan var mı?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Hocam yeni update den sonra 1 2 yeni grafik ayarı otomatik aktifleşmiş olabilir mi? Ben de şimdi konsoldan gireyim bakayım bir sıkıntı var mı.

2.0 güncellemesi ile zaten oyun bir çok insanda daha fazla sistem tüketen ve daha az FPS veren bir oyun hâlini almıştı. Hatta Phantom Liberty DLC'sine girerseniz ana oyunda 35 FPS veren kartınız DLC'de 25 FPS vermeye başlayabiliyor. Tabii buna bozuk optimizasyon yerine artan sistem gereksinimleri dedik çünkü CD Projekt Red güncelleme gelmeden önce zaten bize sistem gereksinimleri arttı bu oyunun demişti. Fakat 2.1 ile yaşanan bu olay pek bahanesi olan bir olay gibi değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı