CD Projekt Red Cyberpunk 2077'nin optimizasyonu tekrardan bozdu!

Cyberpunk, CD Project Red için ağır bir oyundur. Altından kalkamayacağı işlerin altına girdi, patladı.

İşte bunu da kabullenmiyorlar. 2.0 güncellemesiyle başta oyunu adam ettiler, ondan sonra oyunu eskiden beğenmeyenler için saçma sapan şeyler söylemişlerdi diye hatırlıyorum. Hatalarını kabullenip oyunu elinden geldiğince düzeltmeye çalışsalar, kullanıcıların bu kadar tepki göstereceğini düşünmüyorum.

2.0 ve 2.1'i denemedim ama kötü olduğu kesin.
Denemediğiniz bir sürüm hakkında ön yargıyla konuşmak pek akıllıca değil.
Oyun "on-going" ödülü aldı. Abartı bir ödül aldığı yok. Kimseyi dolandırmadılar da, oyunu yenileyen 2.0 güncellemesi ücretsizdi. Sadece hikaye DLC'si ücretliydi isteyen alır oynar. Oyunu ulu ortada bırakmak yerine güncellemelerle tekrar ayağa kaldırmaya çalıştılar ve başardılar da. Cyberpunk 2077 eskiye nazaran çok daha iyi hale geldi. Fakat bence hala "muhteşem" bir oyun değil. Oyunun direkt temel oynanış mekanikleri mantıksız ve dengesiz olduğundan ötürü hala eksik. Dediğim gibi "on-going" ödülü hak ettikleri bir ödüldü.
Cyberpunk "Ongoing" anlamında başarılı olsa da rakiplerine haksızlık olduğu aşikar. Ortada 13 yıldır devam eden bir FF14, özellikle son aylarda oldukça yükseliş yaşayan ve zaten uzun süredir devam eden Fortnite ve Genshin varken hak etmiyordu. Oyunu salmamaları iyi ama 3 yıl önce vaat ettiğini bugün getirince ödül hak etmişte olmuyorsun.
Bu adamlara 3 yıl önce yapması gerekenleri şimdi yaptıkları için The Game Awardsta ödül verdiler, akıl alır gibi değil. Hala daha Phantom Liberty DLCsine para verenleri anlamıyorum.
Siz böyle aklınızla alay eden şirketleri cezalandırmak yerine hala onlara para akıtmaya devam ederseniz sizi daha çok dolandırırlar.
Ödül konusunda katılsam da diğerleri konusunda katılmıyorum. Adamlar kötü bir şey yapıp piyasaya sunduktan sonra düzeltmeden salmadılar oyunu. Ortada Ubisoft gibi 10 yıl önce çıkardığı ve düzgün çalışan oyuna ansızın bir güncelleme getirip bozan firmaların olduğu ortamda yine iyi bunlar. Ha pek düzgün bir şirket olmadıkları ve yeni oyunlarından biraz ön yargıyı hak ettikleri sonradan yaptıkları açıklamalarla vs. kesinleşti.

Denemediğiniz bir sürüm hakkında ön yargıyla konuşmak pek akıllıca değil.

Özellikle de 2.0 sürümü için. 2.0 sürümü zirveydi, zirvede kalmak yerine 2.1 güncellemesi ile zirveyi bozdular.

Cyberpunk "ongoing" anlamında başarılı olsa da rakiplerine haksızlık olduğu aşikar. Ortada 13 yıldır devam eden bir FF14, özellikle son aylarda oldukça yükseliş yaşayan ve zaten uzun süredir devam eden Fortnite ve genshin varken hak etmiyordu. Oyunu salmamaları iyi ama 3 yıl önce vaat ettiğini bugün getirince ödül hak etmişte olmuyorsun.

Hocam zaten tga çok umursanmaması gereken bir etkinlik. Çok da takmaya gerek yok. Cyberpunk 2077 bence hak ettiğini bu yıl ödül kazanamasaydı bile aldı.

CD Project'in en büyük projesi bu oyun. Tabii çok büyük olduğu için problemleri oldu. 1-2 ay öncesine kadar mükemmel deniyordu şimdi kötülüyorlar, düzelir bence. CD Project'i kötülememek lazım aksine övmek ve sevmek lazım. Başka hangi tanınan firma oyunlarını Türkçe yapıyor?

@WolreaG Larian, Activision (Diablo 4), EA (FIFA ve FC), Ubisoft (AC oyunları yakında, R6 Siege) gibi.
Diablo 4 doğru, FC'yi saymayalım o yıllardır öyleydi, Ubisoft R6 Siege de var mıydı bilmiyorum. Neyse yani böyle ağır lafları haketmiyordu bence.

Geri
Yukarı