Celal Şengör taciz skandalı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Prof. Dr. Celal Şengör'ün katıldığı Zoom etkinliğinde öğrencisine uyguladığı tacizi ‘anı anlatır' gibi rahat şekilde anlatması tepki çekti.
Bu adam kendi alanında başarılı ama yaptığı aklım almıyor resmen...
Bu arada sosyal medyada feministler bayağı tepki gösterdi.
Kaynak:

Prof. Dr. Celal Şengör'ün katıldığı Zoom etkinliğinde öğrencisine uyguladığı tacizi ‘anı anlatır' gibi rahat şekilde anlatması tepki çekti.
Bu adam kendi alanında başarılı ama yaptığı aklım almıyor resmen...
Bu arada sosyal medyada feministler bayağı tepki gösterdi.
Kaynak:

Kendi dışkısını tadan birinden fazla bir umudum yoktu zaten hocam...

Bilim insanları bazıları belli bir yaştan sonra nedendir bilmem, diğer insanları küçük görme tepeden bakması, sonsuz bir egonun içinde kendilerini buluyorlar. Nefis böyle birşey diyorum. Ne kadar ilim öğrenmiş olsan da nefsine yenilmemeyi öğrenmeli insan. Çok zor biliyorum. Burada olansa kendini o kadar rahat ve özgür hissediyor ki normal bir anı gibi anlatıyor olması çok kötü.

Bu kadar saygı duyan insanın saygısını bir anda yerle bir ediyor ne yazık ki. Bildiğin bir yana insan da insanlık çok daha önemli. Ahlâk çok daha önemli. Felsefe derslerinde hep ahlâk dersi alırdık hocanın bunları bilmeme ihtimali yok ancak durum ne yazık ki nefis meselesi.

Celal şengör hakkında en ufak bir eleştiride bulunsam bana neler söylerdiniz ama🙂

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı