Celal Şengör taciz skandalı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Prof. Dr. Celal Şengör'ün katıldığı Zoom etkinliğinde öğrencisine uyguladığı tacizi ‘anı anlatır' gibi rahat şekilde anlatması tepki çekti.
Bu adam kendi alanında başarılı ama yaptığı aklım almıyor resmen...
Bu arada sosyal medyada feministler bayağı tepki gösterdi.
Kaynak:

Doğru "çoğu taciz olaylarında din adamlarının olması tesadüf olamaz" yazması gerekirdi(!), değil mi?

Bu mantığına göre, taciz olaylarını da ateistlerden başkaları yapmaz.

Bu bir karakter meselesi. Hristiyan olupta milleti taciz eden de var Müslüman olanda. Aynı şekilde ateis olupta. Bunu insanın diniyle alakalı tutmanız saçma ona bakılırsa öğrencilerine tecavüz eden kur an kursu hocası var o nasıl olacak?

"Uzaktan hayran olduğunuz biriyle sakın tanışmayın, ya eliniz boş kalır ya kalbiniz."

Bu bir karakter meselesi. Hristiyan olupta milleti taciz eden de var Müslüman olanda. Aynı şekilde ateis olupta. Bunu insanın diniyle alakalı tutmanız saçma ona bakılırsa öğrencilerine tecavüz eden kur an kursu hocası var o nasıl olacak?
Cezasını alacak.

İyi demedim, kadın rahatsız olup şikayetçi olmuş mu olmamış diye sordum. Eğer ki rahatsız olmadıysa bizi ilgilendirmez dedim, iyi demedim.

Bu ülkede insanlara tecavüz ediliyor, kadınlar korkudan veya bana ailem çevrem ne gözle bakar düşüncesiyle sineye çekiyor ses çıkaramıyor da Türkiye'de birilerinin yere göğe sığdıramadığı televizyon televizyon gezen bir profesöre mi ses çıkaracak gencecik öğrenci? Bu sorunun kendisi bile suçu direk kadına atıyor, bunun ötesi ne? Kız hoşlanmış mı diye mi soracaksınız?

Taciz denebilir mi bilemedim olaya? Sadece videoyu izledim haberlerde yazılan yazılara itibar etmiyorum.
Doğru anladıysam sınıfın ortasında, bir öğrencisinin eteğini kaldırıp poposuna şaplak atılmış. Öğrencinin izni olsa bile yani sınıfta böyle bir şeyin yapılması normal midir? Üfürükçüye inanıp kendine üfletenlerden ne farkı kalmıştır öğrencilerin? Kısacası bunun adı tacizdir.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı