Ces 2022'de TOGG sedan tanıtıldı

Bu aracı eleştirenlerin hiçbir şekilde bu araca çıkacağı o yüksek ücreti vermeyeceğinden eminim. Aynı zamanda 7/24 bu aracı savunup, eleştirenlere çeşitli yaftalamalarda bulunanların tercihini "tok kapı sesi" gibi alternatiflerden yana yapacağından da.

Mustang ilk seri üretimi 1964 yılında başladı. O yüzden ucuz olabilir mi sence?
Olamaz çünkü o arabayla günümüzdekinin alakası yok. Teknoloji değişti, materyaller değişti, mühendislikler değişti, üretim teknolojileri değişti, bant sistemleri değişti. Her şey değişti.

Mustang'in normal versiyonlarının ucuz olmasının nedeni arabanın kalitesiz materyallerden üretiliyor olması.

Alakası yok. 1964 yılında üretime girdi diye 2022 modeli 1964 yılının üretim maaliyetinden mi sayılıyor? Konu dolar kurunun yüksek olması.

Bu arkadaşa göre de günümüzdeki Mercedes araçlarının 1885'de aynı marka tarafından üretilen ilk patentli aracın fiyatını taşıması gerekir.

O yüzden takmayın hocam fazla.

Olamaz çünkü o arabayla günümüzdekinin alakası yok. Teknoloji değişti, materyaller değişti, mühendislikler değişti, üretim teknolojileri değişti, bant sistemleri değişti. Her şey değişti.

Mustang'in normal versiyonlarının ucuz olmasının nedeni arabanın kalitesiz materyallerden üretiliyor olması.

Bizim 3 silindirlerden iyidir😀

Aynı zamanda 7/24 bu aracı savunup, eleştirenlere çeşitli yaftalamalarda bulunanların tercihini "tok kapı sesi" gibi alternatiflerden yana yapacağından da.
Bu normal. Sıfırdan bir marka yaratıyorsun, servis ağı sorunu olacak, güvenilirlik endeksi düşük olacak, hem markanın hem modellerin doğum sancıları denilen sorunları ortaya çıkacak. Zaman lazım bir şeylerin oturması için. 100 yıllık markalar bile bir arabanın yeni kasasını çıkardığında ilk yıl alınmaz denilir, boşuna değil.

Para kolay kazanılmıyor, araba almak demek de büyük bir parayı riske atmak demek oluyor yeni bir markada. Bu riski kaç kişi alabilir?

Yandaş bir medyanın geçmişteki haberi:
Bakın bu ne olduğu belli olmayan adını ilk kez duyduğum bir haber sitesi. Resmi olarak kimse % 100 yerli diye açıklama yapmamış. Sadece adamlar kendi haber sitesine çarpıtarak yazdı diye Cumhurbaşkanı yada Toog yetkilisi öyle demiş mi oluyor ?

Bak CEO'su % 51 ile başlıyoruz demiş. Kimse %100 yerli dememiş.( Sahte haber yapanlar
dışında)

Haber sitesinin kaynak diye attığı link'te bile yerlilik oranının y si yok.

Bir ülke 20,000 birim ile bir şeyi alırken senin onu 1,000,000 birim ile alman önemli değil. Önemli olan halkın o 1,000,000 birim kendi paranı verebilecek kadar alım gücüne sahip olmasını sağlamak. Japonya gibi ülkelerdeki durum işte, birimleri değersiz ama alım güçleri yüksek.
Japonya örneği çok doğru değil aslında. Güney Kore daha doğru olur. Japonya'da olay bizdeki 100 kuruşu temel alan sistem yerine bütünüyle kuruştan devam etmek. Yen'in yüzde birlik dilimi de kağıt üzerinde var ama işlevsiz.
Bu normal. Sıfırdan bir marka yaratıyorsun, servis ağı sorunu olacak, güvenilirlik endeksi düşük olacak, hem markanın hem modellerin doğum sancıları denilen sorunları ortaya çıkacak. Zaman lazım bir şeylerin oturması için. 100 yıllık markalar bile bir arabanın yeni kasasını çıkardığında ilk yıl alınmaz denilir, boşuna değil.

Para kolay kazanılmıyor, araba almak demek de büyük bir parayı riske atmak demek oluyor yeni bir markada. Bu riski kaç kişi alabilir?
Tabii bu koşullar doğru, rasyonel olarak kaçınmak için birçok gerekçe var da iletimin amacı bir kitlenin ikiyüzlülüğünü anımsatmaktı.

İkinci elde 15.000 $ gibi bir fiyattan başlıyor, sıfır boş paketi 100.000 $ civarında oluyor.
Hayır, Mustang'in MSRP 27-28 bin dolar civarından başlıyor. Pony değil Muscle sınıfına giren Shelby canavarlarından almak istersen o fiyat üste doğru çıkıp 70 bin dolara kadar geliyor.

Boş paket Mustang'in 100,000 dolar olması diye bir şey söz konusu değil.

Kendi fikrimce araba gerçekten güzel, kapıları olsun, iç tasarımı olsun ben beğendim. Las Vegas'ta ki tanıtım da gazeteciler ve halk ''aşık olduk'' diye tepki vermiş. Bilmiyorum, istediği kadar güzel olsun işleniş şekli değiştirir olayı, ülkelerin bu arabaya karşı yatırımı nasıl olacak acaba.

Geri
Yukarı