Ceza sistemi çok katı

En çok gereksiz mesajdan ceza yiyorum ve 1 ay cezam daha geçen gün açıldı. Boş vakitlerimde arada takılmak için foruma giriyorum her konuya yardımcı olmaya çalışıyorum fakat arada fark etmezden gereksiz mesaj yazıyorum. Çok dikkat etsemde gereksiz mesaja girebiliyor yazdığım. Sırf böyle bir şey için 1 ay ceza çok saçma. Belli bir cooldown süresi eklenip o süre bittiğinde bu 1 ay yerine daha az sürelere inmeli veya baştan hiç ceza almamışım gibi başlamalı.
Git gide büyüyor ceza süresi.
Fakat bence gayet iyi.
İlk zamanlar ben de çok şikayet ederdim özellikle noktalama vs şuan sadece kendim yazıyorum denetleme vs kullanmıyorum.
Alışıyorsunuz.

Aslında katı olması güzel kimse kimseyle kavga etmiyor ama Riot son zamanlarda kurallarını yanlış bilmiyorsam değiştirdi keşke bütün firmalarda aynı yolu izlese.

Öncelikle, belirtmeden geçemeyeceğim, bu konuyu ben açıyor olsaydım bağlaç olan da/de yüzünden de uyarı alacaktın.

Gereksiz mesaj yazma tarzı boş muhabbetler ile gelmeyin konuda dikkat ettiğimi fakat istemsizce yazdığımı belirttim.
Gereksiz mesaj yazma, SiyahPassat.

Buraya kaydolurken sana kuralları zorla kabul ettiren oldu mu? Herhangi birisi kafana silah mı dayadı? Burayı kullanacağına dair bir sözleşme, taahhüt mü imzalattılar? Sanıyorum ki hepsinin veya türevlerinin cevabı hayır.

İkincisi, şunu biraz daha açar mısın? "...istemsizce yazdığımı..."
İstemsiz derken? Gerçekten buna 10 dakika kadar kahkaha attım.

İstemsiz... Bu tamamen kendi iradenin problemi biliyorsun değil mi?
Zannediyorum ki kendini bildin bileli doğru ve yanlışı ayırt eden bir insansın ve bunu burada yapamıyor musun? Technopat veya konular seni manipüle mi ediyor? 6 bin mesaj atana kadar hiçbir şey mi değiştirmedin kendinde?
Yetiştirilme tarzındanki bu problemlerin arkasının bir grup moderatörün toplamasını veya seni izlemesini bekleyemezsin. Bir topluluk içerisinde isen kurallarına uyacaksın, uyamıyorsan sonuçlarına katlanırsın, hatta seni zorla tutan hiçbir güç yok. Bağımlıysan bile gene bir irade edinerek bundan kurtulabilirsin.

Ceza sürelerine gelecek olursam, oh, çok güzel olmuş. Keşke daha da arttırsalar.
Ben de buranın üyesiyim, sen de. İkimiz arasında da hiçbir fark yok. Ben son 2 yıl 2 aydır uyarı almıyorsam ve sen bir uyarın yüzünden 1 ay cezalandırılıyorsan bu senin problemin, dersini almamışsın demektir. 30 gün boyunca kuralları ezberleyene kadar okuyabilirsin, 6 bin gönderideki 49 çözümünden daha yardımcı olacağı kesin. Burada insanlara yardım ettiğini söylemişsin ya, o yüzden dedim.

Burası da bir oyun değil, saçma sapan örnekler vermeyin Valorant, cart curt diye. Gidin aynı kulvarda ve bu düzen, disiplinde bir yerle karşılaştırın.

Abartmışsın beni kırıyorsun.

Ceza sürelerine gelecek olursam, oh, çok güzel olmuş. Keşke daha da arttırsalar.

Realde abi diyeceğim adamın bunları yazdığını görmek çok üzücü.

Burası da bir oyun değil, saçma sapan örnekler vermeyin Valorant, cart curt diye.

Örneğim saçma değil yaptığım minik bir hatadan 1 ay uzaklaştırılmam saçma bunun için öyle bir örnek verdim.

30 gün boyunca kuralları ezberleyene kadar okuyabilirsin,

Konuya yardımcı olmaya çalışırken bomboş fanboylar veya konuyu dağıtan elemanlar geldiği zaman ne kadar dikkat etsemde istemsizce 1 ay ban yiyebiliyorum.

Salla çok toxicsin seninle anlaşabileceğimi sanmıyorum. Talep ettiğim ceza süreleri hakkında olacak değişiklik eklenirse kimseye bir zararı dokunmayacak.

Ben sadece 2 örnek vereceğim birincisi 2023 Ekim gibi konu açmıştım, onay sürecinden çıktığında başlığı düzeltmişler ve ben de geri eski haline dönüştürdüm başlığı fakat moderatör yine düzeltti. İşin garip yani konuyla alakasız bir başlığa dönüştürüyor ha. Ben de konuya mesaj olarak, konu başlığımı kendim belirleyebilir miyim moderatör bey yazdım ve ceza yedim mesajım ve konum silindi vs. saçmalığın daniskası yani kaldı ki kolay kolay yazım hatası da yapmam sen A konusu ile ilgili yazıya B başlığı atıyorsun e ne alaka? İkincisi hepten komikti bilgisayar sürekli biosa atıyordu biosta uyarı yazıları geliyordu ve asla işletim sistemine geçemiyordum. Ben de telefon kamerası ile çekip attım konu açtım. Bilgisayar görüntülerini ekran görüntüsü alıyormuşuz kamerayla çekmek yasakmış .dddddddd. Biosdan ekran görüntüsü alıp da onu nasıl telefona aktarabileceğimi bilen var mı? O zamandan beri bir daha konu açmadım o son sebepten bayağı 1 hafta falan almıştım herhalde. Başka forumlara yazıyorum burada sadece okuyorum artık, cevap bile yazmam.

Öncelikle, belirtmeden geçemeyeceğim, bu konuyu ben açıyor olsaydım bağlaç olan da/de yüzünden de uyarı alacaktın.

Buraya kaydolurken sana kuralları zorla kabul ettiren oldu mu? Herhangi birisi kafana silah mı dayadı? Burayı kullanacağına dair bir sözleşme, taahhüt mü imzalattılar? Sanıyorum ki hepsinin veya türevlerinin cevabı hayır.

Zannediyorum ki kendini bildin bileli doğru ve yanlışı ayırt eden bir insansın ve bunu burada yapamıyor musun? Technopat veya konular seni manipüle mi ediyor? 6 bin mesaj atana kadar hiçbir şey mi değiştirmedin kendinde?
Yetiştirilme tarzındanki bu problemlerin arkasının bir grup moderatörün toplamasını veya seni izlemesini bekleyemezsin. Bir topluluk içerisinde isen kurallarına uyacaksın, uyamıyorsan sonuçlarına katlanırsın, hatta seni zorla tutan hiçbir güç yok. Bağımlıysan bile gene bir irade edinerek bundan kurtulabilirsin.

Ben de buranın üyesiyim, sen de. İkimiz arasında da hiçbir fark yok. Ben son 2 yıl 2 aydır uyarı almıyorsam ve sen bir uyarın yüzünden 1 ay cezalandırılıyorsan bu senin problemin, dersini almamışsın demektir. 30 gün boyunca kuralları ezberleyene kadar okuyabilirsin, 6 bin gönderideki 49 çözümünden daha yardımcı olacağı kesin. Burada insanlara yardım ettiğini söylemişsin ya, o yüzden dedim.

Burası da bir oyun değil, saçma sapan örnekler vermeyin Valorant, cart curt diye. Gidin aynı kulvarda ve bu düzen, disiplinde bir yerle karşılaştırın.

Niye bu kadar kaba ve kırıcı bir üslupla konuştuğunuzu anlayamadım. Çoğu kişinin okumaya tenezzül bile etmeyeceği bir şekilde yazmak yerine kırıcı olmayan daha kısa şeyler yazmanızı öneririm. Bu sayede insanlar yazınızı okur. Adam kibar bir şekilde fikrini belirtmiş. "Yetiştirilme tarzındaki problemler" diyerek insanların ailesine laf atamazsınız. Siz de keşke biraz "yetiştirilirken" kibar olmayı öğrenseydiniz. Bence @SiyahPassat ın dediği doğru ve ona katılıyorum. Sizden isteğim bana ceza vermek yerine bana doğrusunun nasıl olması gerektiğini anlatmanız, sonuçta büyüğümsünüz. @hKimera İçime dokundu yazdığınız ondan yazıyorum.

Yalnız gerçekten gereksiz agresif olmuş. Dilde üslup dersleri veren kurslar var, senin de 4500 mesajındaki 54 çözümünden daha yararlı olur onları alman. Cidden kişiyi eleştirirken çözüm sayısı/mesaj sayısı üzerinden eleştirmek nasıl bir üslup? Arkadaşımızın yetiştirilme tarzına falan girmişsin çok komik olmuş.

Öyle olur mu hocam, hepimiz TDK onaylı bireyleriz, hepimiz yüksek öğretim gördük, Türk dili ve edebiyatı gibi derslerden tam not aldık. Öyle yazım yanlışı vs yapan adamın ne işi var ya burada? 😉 (6 cezam var bunun birisi yanlış kategoriye konu açma. Hadi bunu anlarım. Kalan 5 cezanın ikisi kısaltmalar büyük harfle yazılmalı, birisi gereksiz mesaj diğeri ise yazım kurallarına uymayan mesaj. Yahu random attık diye ceza mı verilir?

Tabii ki çok fazla esnetildi ve ceza süreleri güzel ayarlandı fakat bir sıkıntı var. Şöyle örnek vereyim.

Valorant oyununda maç bozduğunuzda ilk 3-5 tanesinde hiçbir ceza vermiyor fakat siz daha çok bozmaya başladığınızda 3 dakika, 5 dakika, 10 dakika ve 30 dakika sonrasında günler ve haftalık cezalara kadar artıyor maç bozma cezası. Fakat isterseniz 1000 defa maç bozmuş olun 1 sezon hiç oynamazsanız veya 1 sezon hiç maç bozmadan oynarsanız bu ceza geçmişi siliniyor ve tekrar maç bozduğunuzda hiç uyarı almayıp sonrasında 3-5-10 dakika tarzında artmaya başlıyor. Adil bir ceza sistemi.

Fakat Technopat sitesinde örnek vereyim kendimi gereksiz mesaj cezası alıyorsun. İlk başta uyarı, ikincide 30 dakika, üçüncü cezada 1 saat... 1 aya hatta sınırsız cezaya kadar uzuyor. Buna da Valorant'ta olduğu gibi bir cooldown eklesek ve o süre içerisinde kullanıcı hiç ceza gerektiren bir mesaj yazmazsa bu 1 aylık süre sıfırlansa fena olmaz mı?

En çok gereksiz mesajdan ceza yiyorum ve 1 ay cezam daha geçen gün açıldı. Boş vakitlerimde arada takılmak için foruma giriyorum her konuya yardımcı olmaya çalışıyorum fakat arada fark etmezden gereksiz mesaj yazıyorum. Çok dikkat etsemde gereksiz mesaja girebiliyor yazdığım. Sırf böyle bir şey için 1 ay ceza çok saçma. Belli bir cooldown süresi eklenip o süre bittiğinde bu 1 ay yerine daha az sürelere inmeli veya baştan hiç ceza almamışım gibi başlamalı.

Bu arada talebim ceza geçmişi silinmesi için değil ceza süresi düzenlenmesi için. Yediğim her ceza o tabloda dursun bir problem yok fakat sürelere bir düzenleme gelmeli.

Gereksiz mesaj yazma tarzı boş muhabbetler ile gelmeyin konuda dikkat ettiğimi fakat istemsizce yazdığımı belirttim.
Ceza sisteminin katı olduğuna katılıyorum ek olarak aşırı kuralcı olunan birkaç konu olduğunu da düşünüyorum. Şu yazdığın başlıktan bile ceza yiyebilirsin mesela. "Samsung adaptör orijinal mi" diye konu açmıştım. Konu başlığı "Hepsiburada.com'dan X satıcısından aldığım samsung adaptör orijinal mi" olarak değiştirilip ceza verilmişti. Daha önce uyarı veya başka bir ceza da almamıştım bu arada.

Yeni konular

Geri
Yukarı