Ceza sistemi çok katı

SiyahPassat

Kilopat
Makaleler
3
Tabii ki çok fazla esnetildi ve ceza süreleri güzel ayarlandı fakat bir sıkıntı var. Şöyle örnek vereyim.

Valorant oyununda maç bozduğunuzda ilk 3-5 tanesinde hiçbir ceza vermiyor fakat siz daha çok bozmaya başladığınızda 3 dakika, 5 dakika, 10 dakika ve 30 dakika sonrasında günler ve haftalık cezalara kadar artıyor maç bozma cezası. Fakat isterseniz 1000 defa maç bozmuş olun 1 sezon hiç oynamazsanız veya 1 sezon hiç maç bozmadan oynarsanız bu ceza geçmişi siliniyor ve tekrar maç bozduğunuzda hiç uyarı almayıp sonrasında 3-5-10 dakika tarzında artmaya başlıyor. Adil bir ceza sistemi.

Fakat Technopat sitesinde örnek vereyim kendimi gereksiz mesaj cezası alıyorsun. İlk başta uyarı, ikincide 30 dakika, üçüncü cezada 1 saat... 1 aya hatta sınırsız cezaya kadar uzuyor. Buna da Valorant'ta olduğu gibi bir cooldown eklesek ve o süre içerisinde kullanıcı hiç ceza gerektiren bir mesaj yazmazsa bu 1 aylık süre sıfırlansa fena olmaz mı?

En çok gereksiz mesajdan ceza yiyorum ve 1 ay cezam daha geçen gün açıldı. Boş vakitlerimde arada takılmak için foruma giriyorum her konuya yardımcı olmaya çalışıyorum fakat arada fark etmezden gereksiz mesaj yazıyorum. Çok dikkat etsemde gereksiz mesaja girebiliyor yazdığım. Sırf böyle bir şey için 1 ay ceza çok saçma. Belli bir cooldown süresi eklenip o süre bittiğinde bu 1 ay yerine daha az sürelere inmeli veya baştan hiç ceza almamışım gibi başlamalı.

Bu arada talebim ceza geçmişi silinmesi için değil ceza süresi düzenlenmesi için. Yediğim her ceza o tabloda dursun bir problem yok fakat sürelere bir düzenleme gelmeli.

Gereksiz mesaj yazma tarzı boş muhabbetler ile gelmeyin konuda dikkat ettiğimi fakat istemsizce yazdığımı belirttim.

Buna da Valorant'ta olduğu gibi bir cooldown eklesek ve o süre içerisinde kullanıcı hiç ceza gerektiren bir mesaj yazmazsa bu 1 aylık süre sıfırlansa fena olmaz mı?
Bu zaten var diye biliyorum. Ceza aldığınızda son cezanızdan uzun süre geçtiğini düşünüyorsanız destek bölümüne yazıp cezanızı kısalttırma ihtimaliniz var.

Reklam içerikli mesajdan 3 ay ceza yedim mesela reklam bile yapmamıştım. He bu arada normalde 1 yıl ceza vermişlerdi ben destekden yazdım öyle 3 aya indirdiler. Bence de çok katı.

6. Sınıf öğrencisini eleştirdim diye ceza yedim gereksiz mesajdan.
Ben hani bir kişiyi eleştiremeyeceksem niye bir forum kurdunuz? Yaptığım üslup kırıcı değil halbuki. Sadece ben değil o konuya mesaj yazan herkes ceza yedi.
Raporlama da mümkün olduğunca sınırlanmalı. Adam konudaki 6 mesaja da rapor atiyor. Konu başına sinir belirlenmeli.

Katı olması sıkıntı olmasa da gerekli gereksiz her şeyden ceza yiyor insan, geçen gün 1,5 yıl önce bir konuya yazdığım cevapdan dolayı yanlış bilgiden ceza aldım ve dediğim şey doğru bilgiydi aslında, durumu moderatöre anlatınca geri kaldırdılar cezayı :D ayrıca daha konu açılmadan onay sırasındayken bile yapılan yazım hatalarından ceza veriyorlar, ceza vermek yerine düzeltin? Açılan konuları okuyun diye verilmedi herhalde moderatörlük.

@Emre C

Katı olması sıkıntı olmasa da gerekli gereksiz her şeyden ceza yiyor insan, geçen gün 1,5 yıl önce bir konuya yazdığım cevapdan dolayı yanlış bilgiden ceza aldım ve dediğim şey doğru bilgiydi aslında, durumu moderatöre anlatınca geri kaldırdılar cezayı :D ayrıca daha konu açılmadan onay sırasındayken bile yapılan yazım hatalarından ceza veriyorlar, ceza vermek yerine düzeltin? Açılan konuları okuyun diye verilmedi herhalde moderatörlük.

@Emre C

Katılıyorum. Bende aynı sebepten ceza yedim. Otomatik düzeltme selam kelimesini selam diye düzeltiyor. Geri selam yapmaktan dolayı yedim cezayı. Yanlış bir şey söylemedim sadece hitap şeklinden yedim cezayı.

Katılıyorum. Bende aynı sebepten ceza yedim. Otomatik düzeltme selam kelimesini selam diye düzeltiyor. Geri selam yapmaktan dolayı yedim cezayı. Yanlış bir şey söylemedim sadece hitap şeklinden yedim cezayı.

Kankim konuyu okumuyoruz herhalde konuyu çok fazla tekrarlanmış ceza hareketi uzun süre tekrarlanmazsa ceza süresi kısılsın amacıyla yazmıştım yanlış anlamışsın.

Yeni konular

Geri
Yukarı