Ceza sistemi çok katı

Burasi bilgi icerikli mesajlarin yogunlukta bulunmasi gereken teknolojiye yonelik bir forum. Anlasilabilirligin ve ulasilabilirligin korunmasi icin yazim hatalarinda, gereksiz mesajlarda, yapici olmayan/ karsinizdaki kisiyi yerme amaci guden gonderilerde caydirici cezalarin verilmesi forumun yapisinin korunabilmesi bakimindan kacinilmaz. Aksi halde aradiginiz hicbir icerigi bulamadiginiz, bulsaniz da anlayamadiginiz malum forumlardan farki kalmaz.

Yapici olmaniz, bir amac dogrultusunda yazmaniz, karsinizdakini bilgilendirmeyi merkeze almaniz ceza almadan forumu kullanabilmeniz icin yeterli. Ceza sureleri oldukca ideal. Ben sahsen hata yapip ceza aldigim zamanlarda cezam bitince yanlis yaptigim konuda cok daha dikkatli davraniyorum. Bu da sistemin calistigini gosterir.

Tabii ki çok fazla esnetildi ve ceza süreleri güzel ayarlandı fakat bir sıkıntı var. Şöyle örnek vereyim.

Valorant oyununda maç bozduğunuzda ilk 3-5 tanesinde hiçbir ceza vermiyor fakat siz daha çok bozmaya başladığınızda 3 dakika, 5 dakika, 10 dakika ve 30 dakika sonrasında günler ve haftalık cezalara kadar artıyor maç bozma cezası. Fakat isterseniz 1000 defa maç bozmuş olun 1 sezon hiç oynamazsanız veya 1 sezon hiç maç bozmadan oynarsanız bu ceza geçmişi siliniyor ve tekrar maç bozduğunuzda hiç uyarı almayıp sonrasında 3-5-10 dakika tarzında artmaya başlıyor. Adil bir ceza sistemi.

Fakat Technopat sitesinde örnek vereyim kendimi gereksiz mesaj cezası alıyorsun. İlk başta uyarı, ikincide 30 dakika, üçüncü cezada 1 saat... 1 aya hatta sınırsız cezaya kadar uzuyor. Buna da Valorant'ta olduğu gibi bir cooldown eklesek ve o süre içerisinde kullanıcı hiç ceza gerektiren bir mesaj yazmazsa bu 1 aylık süre sıfırlansa fena olmaz mı?

En çok gereksiz mesajdan ceza yiyorum ve 1 ay cezam daha geçen gün açıldı. Boş vakitlerimde arada takılmak için foruma giriyorum her konuya yardımcı olmaya çalışıyorum fakat arada fark etmezden gereksiz mesaj yazıyorum. Çok dikkat etsemde gereksiz mesaja girebiliyor yazdığım. Sırf böyle bir şey için 1 ay ceza çok saçma. Belli bir cooldown süresi eklenip o süre bittiğinde bu 1 ay yerine daha az sürelere inmeli veya baştan hiç ceza almamışım gibi başlamalı.

Bu arada talebim ceza geçmişi silinmesi için değil ceza süresi düzenlenmesi için. Yediğim her ceza o tabloda dursun bir problem yok fakat sürelere bir düzenleme gelmeli.

Gereksiz mesaj yazma tarzı boş muhabbetler ile gelmeyin konuda dikkat ettiğimi fakat istemsizce yazdığımı belirttim.
Sonuna kadar katılıyorum

Keşke bu ceza sistemi toxic kitlelere ve küçük yaşta terbiyesini takınamayan kardeşlerimize karşı daha katı olsa.

Keşke bu ceza sistemi toxic kitlelere ve küçük yaşta terbiyesini takınamayan kardeşlerimize karşı daha katı olsa.
Yanlış konuya cevap yazdım kusura bakmayın:) Daha doğrusu konuyu şaşırdım

Tabii ki çok fazla esnetildi ve ceza süreleri güzel ayarlandı fakat bir sıkıntı var. Şöyle örnek vereyim.

Valorant oyununda maç bozduğunuzda ilk 3-5 tanesinde hiçbir ceza vermiyor fakat siz daha çok bozmaya başladığınızda 3 dakika, 5 dakika, 10 dakika ve 30 dakika sonrasında günler ve haftalık cezalara kadar artıyor maç bozma cezası. Fakat isterseniz 1000 defa maç bozmuş olun 1 sezon hiç oynamazsanız veya 1 sezon hiç maç bozmadan oynarsanız bu ceza geçmişi siliniyor ve tekrar maç bozduğunuzda hiç uyarı almayıp sonrasında 3-5-10 dakika tarzında artmaya başlıyor. Adil bir ceza sistemi.

Fakat Technopat sitesinde örnek vereyim kendimi gereksiz mesaj cezası alıyorsun. İlk başta uyarı, ikincide 30 dakika, üçüncü cezada 1 saat... 1 aya hatta sınırsız cezaya kadar uzuyor. Buna da Valorant'ta olduğu gibi bir cooldown eklesek ve o süre içerisinde kullanıcı hiç ceza gerektiren bir mesaj yazmazsa bu 1 aylık süre sıfırlansa fena olmaz mı?

En çok gereksiz mesajdan ceza yiyorum ve 1 ay cezam daha geçen gün açıldı. Boş vakitlerimde arada takılmak için foruma giriyorum her konuya yardımcı olmaya çalışıyorum fakat arada fark etmezden gereksiz mesaj yazıyorum. Çok dikkat etsemde gereksiz mesaja girebiliyor yazdığım. Sırf böyle bir şey için 1 ay ceza çok saçma. Belli bir cooldown süresi eklenip o süre bittiğinde bu 1 ay yerine daha az sürelere inmeli veya baştan hiç ceza almamışım gibi başlamalı.

Bu arada talebim ceza geçmişi silinmesi için değil ceza süresi düzenlenmesi için. Yediğim her ceza o tabloda dursun bir problem yok fakat sürelere bir düzenleme gelmeli.

gereksiz mesaj yazma tarzı boş muhabbetler ile gelmeyin konuda dikkat ettiğimi fakat istemsizce yazdığımı belirttim.

Katılıyorum sonuna kadar. Bazen çok gereksiz ceza alabiliyoruz.

Moderatörlerin bazısı bilgisizliğinden ceza veriyor ya da argo kelime içeren bir söz yazdığım için de ceza almıştım ama herkesin bildiği sözlerden.

Ben yanlışlıkla 2 kelimeyi birleşik yazdığımdan dolayı uyarı aldım cidden saçma.
Genellikle böyle bir şeyden ceza vermiyorlar. Zira bizzat forum sayfasında bile böyle bir yazım yanlışı var.

1705522921173.png

Dediğim gibi genelde bu tarz şeylerden uyarı vermezler ama sizin şansınıza :)

Bu zaten var diye biliyorum. Ceza aldığınızda son cezanızdan uzun süre geçtiğini düşünüyorsanız destek bölümüne yazıp cezanızı kısalttırma ihtimaliniz var.

Ben dün destek talebi açtım sordum ceza üzerinden ne kadar süre geçtiğine bakılmıyormuş ceza kısalttırılamıyormuş.

Screenshot_20240118_105447_com.android.chrome.jpg

Geri
Yukarı