CHP-HDP ittifak sinyali

Yaşadığımız felaketleri, ekonomik darboğazı, iktidarın acizliğini, kötü yönetimini, yolsuzlukları, hırsızlıkları vs tüm suçları unutturmak için vatandaşın önüne böyle havuçlar konuyor.
Bu yapay gündemleri halk yemiyor zaten de her yerde bunların truva atları, trolleri var işte.

Yaşanan felaketi bire bir olarak yaşamış birisiyim ekonomik darboğazı iktidar acizliğini de iyi biliyorum paşam. Muhalefet üstüne düşeni yapmadıktan sonra iktidarı kim denetleyecek? Muhalefetin görevi iktidarı denetlemek hatalarını düzeltmeleri yönünde baskı kurmak ve bu hataları belirterek mevcut hükümet karşısına halkın hemen her kesiminin destekleyeceği bir aday çıkarmaktır. "Sözde" halkın her kesiminin görüşünün olduğu bir ittifak kurup başarısız bir aday çıkarmak değildir. Ama ana muhalefet bunu yapamayacak kadar aciz ve bunu kabullenmek neden size bu kadar zor geliyor anlamış değilim. Bu arada kimin troll olduğu apaçık belli yapılan yorumlar yazılan yazılar işine gelmeyince troll iftirası atan kişiden ne beklersin?

Şuraya ATA İttifakının güzel bir videosunu bırakayım video içinde demeçleri bulunan Gençliğe Hitabe belki sizi biraz olsun etkiler.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İttifak olmayacak, HDP uzun zamandan beri zaten bay Kemal aday olması durumunda sıcak bakacaklarını ifade ediyorlar. Bunu da seçimlerde aday çıkarmayarak gösterdiler. CHP de HDP de halihazırda bir ittifaka dahil.

Peki sence ortada resmi bir ittifak olması zorunlu mu? Ortadaki desteğin farkında olmayacak haldeysen yazık sana. Yıllar boyunca kazanamadıkları belediyeleri kimlerin desteği ile kazandılar? HDP oyları ile
Resmi bir ittifak olmaması sebebininde parti içerisinde milliyetçi taraftarı kaybetme kaygısı olduğunu fark etmişsindir diye düşünüyorum.

Hüdapar resmi olarak ittifaka girmişken ve parti programları çok net Türkiye düşmanlığıyken Türk düşmanlığıyken, HDP herhangi bir ittifakta değil, ve herhangi bir talepleride yok, farkına varın bazı şeylerin :)

Evet maalesef HÜDA-Par gibi bir parti var ve parti programları rezalet benzer bir program HDP de de var biliyor musun görsellerde senin için kıyaslamalarını paylaşacağım HÜDA -PAR'ın Türk karşıtı görüşlerini belirtip HDP'nin Türk karşıtı görüşlerini belirtmemen çok üzücü bu kadar körsün yani.

WhatsApp Image 2023-03-31 at 21.17.16 (1).jpeg

WhatsApp Image 2023-03-31 at 21.17.16.jpeg

HDP herhangi bir İttifaka dahil değil demişsin maalesef var olan ve içerisinde Türk ve buna bağlı olarak Atatürk düşmanı bulunan bir ittifak olan Emek ve Özgürlük İttifakı'a dahil bu ittifakta açık bir şekilde belirtmese de Cumhur ittifakını destekleyecek bunu anlamak için dahi olmana gerek yok herhangi bir talepleri yok demende çok üzücü zaten adamlar talep etmeden CHP S*lahattin D*mirtaş adlı teröristin serbest bırakılması gerektiğini belirtiyor. HDP desteği ile kazanıdkları Büyükşeir belediyelerindeki durumlardan bahsetmeye hiç gerek yok. Şu anda laf konduramadığınız kişilerin ne olduğunu anlatıyorum diye beni iktirdar destekçisi sanmayın. Bir Atatürkçü ve Atatürk Milliyetçiliğini ve ilkelerini benimseyen biri olarak yapmam gerekeni yapıp onlardan da sizin gibi olanlara aynı konuşmaları yapıyorum.

Son düzenleme:
Yaşanan felaketi bire bir olarak yaşamış birisiyim ekonomik darboğazı iktidar acizliğini de iyi biliyorum paşam. Muhalefet üstüne düşeni yapmadıktan sonra iktidarı kim denetleyecek? Muhalefetin görevi iktidarı denetlemek hatalarını düzeltmeleri yönünde baskı kurmak ve bu hataları belirterek mevcut hükümet karşısına halkın hemen her kesiminin destekleyeceği bir aday çıkarmaktır. "Sözde" halkın her kesiminin görüşünün olduğu bir ittifak kurup başarısız bir aday çıkarmak değildir. Ama ana muhalefet bunu yapamayacak kadar aciz ve bunu kabullenmek neden size bu kadar zor geliyor anlamış değilim. Bu arada kimin troll olduğu apaçık belli yapılan yorumlar yazılan yazılar işine gelmeyince troll iftirası atan kişiden ne beklersin?

Şuraya ATA İttifakının güzel bir videosunu bırakayım video içinde demeçleri bulunan Gençliğe Hitabe belki sizi biraz olsun etkiler.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
"Troll" ifadesini neden üzerine alındın ki sen?
Beğenirsin beğenmezsin Millet İttifakı Bay Kemal'i aday yaptı. Arkasında her kesimden destek de var. MP İnce'yi, Ata İttifakı da Sinan Oğan'ı.
Hayırlı uğurlu olsun. İyi olan kazansın diyelim artık.
Bu arada Sinan Oğan'a ikna için hedef kitleniz MHP-BBP tabanı olursa çok daha başarılı olursunuz.
Anarşik biri, milliyetçi partiye yüz vermez.

Millet İttifakı barajı %3'e düşürecek. Bu en çok MP, ZP gibi partilere yarar. Gerçi Sinan Oğan'ın MHP'ye ayar verip başına geçmesini umarım ama öyle olmasa bile her görüşün Meclis'te olması gerekir.
Görüşlerinize katılmasam da fikirlerinizi her yerde olduğu gibi Meclis'te de dile getirebilmelisiniz.

"Troll" ifadesini neden üzerine alındın ki sen?
Beğenirsin beğenmezsin millet ittifakı bay Kemal'i aday yaptı. Arkasında her kesimden destek de var. MP ınce'yi, ata ittifakı da sinan oğan'ı.
Hayırlı uğurlu olsun. İyi olan kazansın diyelim artık.
Bu arada sinan oğan'a ikna için hedef kitleniz MHP-bbp tabanı olursa çok daha başarılı olursunuz.
Anarşik biri, milliyetçi partiye yüz vermez.

Millet ittifakı barajı %3'e düşürecek. Bu en çok MP, zp gibi partilere yarar. Gerçi sinan oğan'ın MHP'ye ayar verip başına geçmesini umarım ama öyle olmasa bile her görüşün Meclis'te olması gerekir.
Görüşlerinize katılmasam da fikirlerinizi her yerde olduğu gibi Meclis'te de dile getirebilmelisiniz.

Troll konusunda üstüne alınan kim :D siz gibilerin troll ifadelerini nasıl kullandığından bahsettim sadece.

Kimse için ikna çabam yok forumda gezen arkadaşların bazı şeyleri görmesi için yazıyorum.

Anarşist birinin cumhuriyeti ve özel mülkiyet hakkını bize tanıyan ilkelerinden birisi "Milliyetçilik" olan Ulu Önder Atatürk'ü ne kadar benimsediği hakkında düşünmeye hiç gerek yok.

Bu moderasyon, iktidarın deprem eleştirileri için "şimdi siyaset yapmayalım" demesi gibi siyasi konuları yasakladığı için böyle konular sulanıyor.

Vazgeçin @Recep Baltaş arkadaş bu korkak tavırdan. Gençler konuşmak istiyor. Bu bölümde hangi konu açıksa orada yazmak zorunda kalıyor. Konular çorba oluyor.

Troll konusunda üstüne alınan kim :D siz gibilerin troll ifadelerini nasıl kullandığından bahsettim sadece.

Kimse için ikna çabam yok forumda gezen arkadaşların bazı şeyleri görmesi için yazıyorum.

Anarşist birinin cumhuriyeti ve özel mülkiyet hakkını bize tanıyan ilkelerinden birisi "Milliyetçilik" olan Ulu Önder Atatürk'ü ne kadar benimsediği hakkında düşünmeye hiç gerek yok.
Derdinizi savunuyorum. Fikrinizi özgürce savunmanız için Yönetime de çağrıda bulunuyorum.
Atatürk'ü bilmek için Kemalist olmaya da milliyetçi olmaya da gerek yok.
Değil Türkiye siyasi tarihi, dünya siyasi tarihini irdeleyip hiçbirine güvenmeyince anarşik oluyorsun.

Peki sence ortada resmi bir ittifak olması zorunlu mu? Ortadaki desteğin farkında olmayacak haldeysen yazık sana. Yıllar boyunca kazanamadıkları belediyeleri kimlerin desteği ile kazandılar? HDP oyları ile
Resmi bir ittifak olmaması sebebininde parti içerisinde milliyetçi taraftarı kaybetme kaygısı olduğunu fark etmişsindir diye düşünüyorum.

Kişisel sataşmaya girmek olgunluk belirtisidir, öncelikle bunu belirteyim. Kaldı ki Herhangi bir "savunma" yapmadım yorumumda objektif bir değerlendirme yaptım, istersem de yaparım benim fikrimdir. Olayların sebepleri-sonuçları kişiye göre değerlendirilebilir. Kazanamadıkları belediyeleri HDP seçmeninin oylarıyla kazanmış olmanın sakıncası nedir? Bu ülkede 6 milyon terörist mi var?

Terörü destekleyen hangi parti olursa olsun kapatılmalı ve üzerine kilit vurulmalı. Batıda terörü destekleyen bir tane parti göremezsiniz.

Kişisel sataşmaya girmek olgunluk belirtisidir, öncelikle bunu belirteyim. Kaldı ki Herhangi bir "savunma" yapmadım yorumumda objektif bir değerlendirme yaptım, istersem de yaparım benim fikrimdir. Olayların sebepleri-sonuçları kişiye göre değerlendirilebilir. Kazanamadıkları belediyeleri HDP seçmeninin oylarıyla kazanmış olmanın sakıncası nedir? Bu ülkede 6 milyon terörist mi var?

Bir Kürt olarak tecrübeme dayanarak konuşuyorum, HDP'ye oy verenlerin neredeyse tamamı terör örgütü sempatizanı, maalesef dediğinize katılmıyorum o yüzden.

Geri
Yukarı