Dördüncü İttifak Geliyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Böyle bölünmeler olursa AKP rahat iktidar olur. Geçmiş olsun herkese şimdiden.

Böyle bölünmeler olursa AKP rahat iktidar olur. Geçmiş olsun herkese şimdiden.
Kimsenin bölündüğü yok hocam. Eninde sonunda yarışmaya AKP ve CHP kalacak. Bu partiler zaten AKP olmasın diye kurulduğu için, CHP'ye oy vermek zorunda kalacaklar.

@emircanunlts Böyle olması daha iyi bence. Muhalefetin içinde "muhalefete muhalif" olan kısım (Ümit Özdağ, Muharrem İnce vs.) zaten kazanamayacak 2023'te. Çok oy almaları demek muhalefetin oylarının dağılması demek, bu da iktidarın seçimde oy çoğunluğunu elinde tutması demek.

Saçma bir ittifak olmuş bence.

Bu partilerin yüzde 7 barajını geçebileceğini sanmıyorum.

Muharrem İnce'nin ne olduğunu 2018 seçimlerinde gördük. Seçim günü adam ortadan kayboldu.

Resmen kaybettiği bir seçim de ne yapması gerekiyordu mesela? Çıkıp oy çaldılar aslında seçimi kazanmadılar flan mı demeliydi? Veya hadi sokağa yakın yıkın bu seçimi tanımıyoz mu demeliydi?

Akıl var mantık var. Muharrem İnce yüzde 30 zor almış Erdoğan tek başına yüzde 53 almış halen daha seçim günü kayboldu diyorsunuz. Yuhh yani bu kadar da olmayın. Seçimi kaybetmiş ve usulunce kenara çekilmiş.

Not: Muharrem İnce resmen çizildi. Hatta bana göre harcamak için aday gösterildi kazanmasın diye. Seçim sonrası saraya giden CHP'li diye iftira atılması tam komedi ayrıca.

...HDP’nin çağrısıyla bir araya gelen sol-sosyalist partilerin “Demokrasi İttifakı”...

Terör destekçisi bir parti ve demokrasi kelimesi yanyana.

Bir siyasi oluşum seçim dışında kalmasın. Onlar da kendilerini test etsinler bakalım.

Bu blok gerçekleşir ve seçime girerse Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde bir şey yapamazlar ama milletvekili seçimlerinde MHP ve İyi Parti'den biraz oy kapabilirler.
Barajı aşmaları zor. Ama ZP'nin mülteci karşıtlığı söylemini blok olarak da ısrarla sürdürürlerse yabana atılmayacak bir sürprizle karşılaşabiliriz.

Ancak İYİ partiyi yanlarına alırsa bir ihtimal doğar bu ittifak için.

Atıyorum İYİ parti Zafer ve Memleket Kemal Kılıçdaroğlu'nun adaylığına karşı bizim adayımız Mansur Yavaş derse bir şansları olabilir. Zaten Kemal Kılıçdaroğlu'nu istemeyen CHP seçmeni veya AKP'den bıkmış muhafazakar milliyetçi seçmen bu ittifaka oy verebilir.

O gün şartlara ve söylemlere bakarak ben de oy verebilirim. Bir tarafta CHP-HDP ve AKP eskileri kalır diğer tarafta ekonomiyi düzeltemeyen AKP üçüncü bir yol olarak umut verebilecek Milliyetçi Atatürkçü ve teröre taviz vermeyen Mansur Yavaş olursa 2. tura kalıp seçimi kazanabilir bana göre.

Zafer Partisi ile Memleket Partisi mi HDP'nin çağrışıyla bir araya geliyor?
Hayır bu ittifakla bir ilgisi yok.
Şimdiye kadar bilinen 3 ittifak sayılmış:
1- Altılı Masa(CHP, İYİ, SP, DEVA, DP, Gelecek)
2- Cumhur İttifakı (AKP, MHP ve devam ediyorsa BBP)
3- Demokrasi İttifakı(HDP ve Sosyalist sol partiler)
4- ANAP - ZP - MP İttifakı (adını bilmiyoruz henüz)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı