CHP-HDP ittifak sinyali

Halk TV'de katıldıkları yayında iki taraftan da ortak noktada buluşma açıklaması yapıldı.
Sezgin Tanrıkulu:
"Önümüzde zaman var. Bizi izleyenler de bu konuda içlerinin rahat olabileceği sözler duymak istiyorlar. Onları rahatlatmak amacıyla söylemiyorum ama kesinlikle ve kesinlikle bir kavşakta buluşacağız. Geleceğimiz ve Türkiye için buluşacağız. İşimiz zor bunun farkındayız. Önümüzde zor bir süreç var." Açıklamasında bulundu.

6'lı masada HDP tartışma konusu oluyordu. Bu açıklamalar bu tartışmaları yeniden başlatacaktır.

Kaynak: HDP ve CHP'den ittifak açıklaması: Ortak kavşakta buluşacağız - En Son Haber

HDP İsimli parti ülkeyi bölme ayırma Güneydoğu Anadolu olan yerleri sanki ayrı bir devlet yapmaya çalışan ve PKK gibi terör örgütleri ile oturup kalkan bir partidir bakın ben kürt severim ama PKK sevmem ikisi aynı şey değil ama bu parti kürtten çıkmış terör olmuş ve CHP neden onlara yakınlaşıyor bilmiyorum eğer samimiyetleri var ise ben oyumu CHP'ye vermem zaten konuşmasını bilmiyor ülkeyi yönetebileceğini sanmıyorum ve 74 yaşında :D

Umarım herşey düzelir sadece bunu istiyorum

HDP İsimli parti ülkeyi bölme ayırma Güneydoğu Anadolu olan yerleri sanki ayrı bir devlet yapmaya çalışan ve PKK gibi terör örgütleri ile oturup kalkan bir partidir bakın ben kürt severim ama PKK sevmem ikisi aynı şey değil ama bu parti kürtten çıkmış terör olmuş ve CHP neden onlara yakınlaşıyor bilmiyorum eğer samimiyetleri var ise ben oyumu CHP'ye vermem zaten konuşmasını bilmiyor ülkeyi yönetebileceğini sanmıyorum ve 74 yaşında :D

Umarım herşey düzelir sadece bunu istiyorum
Ülkeyi HDP yönetmeyecek. %10-12 oyu var ve 70 civarı milletvekili çıkaracak. Bu durumda ülkeyi yönetemez. İttifak içinde de değil. Herhangi bir bakanlığı falan da olmaycak.
Millet İttifakı kazanırsa CHP ile İyi Parti yönetecek. Birkaç yerde de yanındaki küçük partiler olacak.

Şimdiki muhalefet Meclis'te en azından 360 milletvekiline ulaşırsa, tek adam rejiminin beceriksizliğinden tutun kötü niyetine kadar olumsuz yapısını değiştirecek. Bu durumda Cumhurbaşkanı da devleti temsil eden eski özelliklerindeki kısıtlı bir makam olacak. Bay Kemal doğru yaşlandı ve başarabilirse bir dönem CB olup emekliye ayrılacak.

CHP, HDP'yle ve Memleket Partisi ile neden konuşuyor?
Çünkü Meclis'te tek adam rejimini değiştirip parlamenter sisteme geçmek için hem CB seçiminde onların oyları lazım hem de Meclis'te milletvekillerinin desteğine ihtiyaç var.

Son düzenleme:
Bir Kürt olarak tecrübeme dayanarak konuşuyorum, HDP'ye oy verenlerin neredeyse tamamı terör örgütü sempatizanı, maalesef dediğinize katılmıyorum o yüzden.
Varsayalım öyle. Bu insanlar bir sebepten dolayı PKKyı destekliyor, devlete mesafeli hissediyorlar. Bunu kırmak için ne yapmalıyız? Bunların silah ve şiddet ile değil de siyaset yoluyla hak aramasını, kendilerini yasal yollarla ifade etmelerini teşvik etmeliyiz değil mi? Ee bu adamlar vekil seçiyor, belediye başkanı seçiyor, bunlar hapse atılıyor? Bunların bazıları hukuki bazıları siyasi nedenlerle. Seçime beş kala partilerini kapatıyorsunuz? Şimdi bunun tamamen hukuki nedenlerle yapıldığını iddia edebilir misiniz? Siz bunları yapıp bir de bu seçmen yokmuş gibi davranırsanız, o bölge halkının devlete bağlılığını iyice zedelemiş olursunuz. Herkes hakkını yasal zeminde arayabilirse, her görüş mecliste temsil bulabilirse, yasadışı yollara sempati azalır. Bir defa bu ülkede hukuk ve adalet zayıf, demokrasi zayıf, bu hepimiz için problem.

O zaman git hüdapara oy ver gaffar okan suikastını hatırlatırım sana.

Bu ne biçim zihniyet ne saçma bir yorum başka alternatif mi yok sanki siz kendinizi sürekli 2 seçenek arasında tutmaya devam ettiğiniz sürece bir ilerleme kaydedemeyiz paşam. Şehit Gaffar Okan suikastini bilip bundan bahsetmen güzel takdir ediyorum fakat pkknın uzantısı olan hdpnin yaptığı suikastlerden katliamlardan bahsetmediğine göre haberin yok galiba.

Bu ne biçim zihniyet ne saçma bir yorum başka alternatif mi yok sanki siz kendinizi sürekli 2 seçenek arasında tutmaya devam ettiğiniz sürece bir ilerleme kaydedemeyiz paşam. Şehit gaffar okan suikastini bilip bundan bahsetmen güzel takdir ediyorum fakat PKK'nın uzantısı olan HDP'nin yaptığı suikastlerden katliamlardan bahsetmediğine göre haberin yok galiba.

Güzel bir yorum yaptum ve saçma değil ben burada HDP'yi savunmuyorum HDP ile ilgili bir yorum var mı yok bahsettiğim hüdaparın hizbullahı temsil eden bir parti HDP gibi şükür sizin zihniyetiniz beli fazla uzatmaya gerek yok.

Varsayalım öyle. Bu insanlar bir sebepten dolayı PKK'yı destekliyor, devlete mesafeli hissediyorlar. Bunu kırmak için ne yapmalıyız? Bunların silah ve şiddet ile değil de siyaset yoluyla hak aramasını, kendilerini yasal yollarla ifade etmelerini teşvik etmeliyiz değil mi? Ee bu adamlar vekil seçiyor, belediye başkanı seçiyor, bunlar hapse atılıyor? Bunların bazıları hukuki bazıları siyasi nedenlerle. Seçime beş kala partilerini kapatıyorsunuz? Şimdi bunun tamamen hukuki nedenlerle yapıldığını iddia edebilir misiniz? Siz bunları yapıp bir de bu seçmen yokmuş gibi davranırsanız, o bölge halkının devlete bağlılığını iyice zedelemiş olursunuz. Herkes hakkını yasal zeminde arayabilirse, her görüş mecliste temsil bulabilirse, yasa dışı yollara sempati azalır. Bir defa bu ülkede hukuk ve adalet zayıf, demokrasi zayıf, bu hepimiz için problem.

Terörist teröristtir uzlaşma anlaşma olmaz paşam. Bahsettiğin durumu çözüm sürecinde gördük ve bu durum teröristle uzlaşma diye bir şey olmayacağının sana bir örneği olsun.
Bahsi geçilen partiye oy verenlerin hepsi teröristtir mantığında yanlış evet birçok destekçisi Atatürk ve Türk karşıtı olabilir ama bunun yanında da birçok kandırılmış insan var.

HDP'yi ben de sevmem ama, iktidarın terörist başının kardeşini TRT'ye çıkarmasını, megri megrileri, davulla zurnayla karşılamaları, mahkeme kurulmasına izin vermesini de unutmayın.

O zamanlar bu vahim olaylara izin veren iktidar, şartlar oluşursa gözü kapalı aynı ittifakı kurar diye düşünüyorum.

Onlar öyle yaptı diye sizde mi öyle yapacaksınız? O zaman direkt teröristlere milli savunma bakanlığını verin gitsin bu nasıl mantık ya, gidin kendinize yeni seçmen bulun illa 2 partiye atacaksınız diye bir kanun yok.

Güzel bir yorum yaptum ve saçma değil ben burada HDP'yi savunmuyorum HDP ile ilgili bir yorum var mı yok bahsettiğim hüdaparın hizbullahı temsil eden bir parti HDP gibi şükür sizin zihniyetiniz beli fazla uzatmaya gerek yok.

😂😂😂 sana hdpyi savunuyorsun demedim paşam onlarında hatasını görmeni istediğim için yazdım bunu idrak etmen gerek. Benimsediğim Atatürk milliyetçiliği zihniyetimi belli ederek Atatürk’ün bize emanet ettiği ülkedeki gençlere hatırlatma yapmaya çalışıyorum. Umarım bu Atatürkçü zihniyet seni rahatsız etmez.

CHP ve HDP ittifak içinde değil ki zaten HDP ayrı bir ittifakta. Kimse HDP'ye bakanlık falan da vermeyecek. HDP'nin böyle bir talebi de yok zaten. Sadece cumhurbaşkanlığında HDP seçmeni, oyunu Kemal Kılıçdaroğlu'na verecek ki bunu kabullenmek lazım Kürtlerin oyları olmadan kimse kazanamaz. HDP'nin oyları bu seçimi belirleyecek.

Geri
Yukarı