Çift RAM mı yoksa tek RAM mı?

TRANLLAD

Centipat
Daha fazla  
İşlemci
İ5 3470
Hayırlı bayramlarınız olsun, harçlıklar alındı ve iki üç gündür düşündüğüm bir şey var. Benim bilgisayarımda 1x8 GB RAM var ama ben 2x8 yapıp RAM'i 16 yapmak istiyorum FPS de nasıl bir değişiklik olur fazla mı olur az mı yani 500-400 TL ye değer mi?

Hayırlı bayramlarınız olsun, harçlıklar alındı ve iki üç gündür düşündüğüm bir şey var. Benim bilgisayarımda 1x8 GB RAM var ama ben 2x8 yapıp RAM'i 16 yapmak istiyorum FPS de nasıl bir değişiklik olur fazla mı olur az mı yani 500-400 TL'ye değer mi?

Sonuna kadar değer kardeşim bende de 1x8 vardı 4 GB ekran kartına geçince oyunlarda FPS dropları ve donmalar başladı biraz araştırdım benim sistemimde RAM'den kaynaklı olduğunu fark ettim birkaç gün önce 2x8 3200MHz geçince hem Valorant CS gibi oyunlarda FPS arttı hem de takılma ve drop gibi sorunlarım gitti arkadaşlarında dediği gibi 2 tane alman daha iyi anakartın performansı açısından. İyi bayramlar dilerim. <3

Tabii ki fark olur.
Değer hem RAM arttığı için hem de cift kanal olduğu için performans artar.
Hiç durma yapıştır.
Sonuna kadar değer kardeşim bende de 1x8 vardı 4 GB ekran kartına geçince oyunlarda FPS dropları ve donmalar başladı biraz araştırdım benim sistemimde RAM'den kaynaklı olduğunu fark ettim birkaç gün önce 2x8 3200MHz geçince hem Valorant CS gibi oyunlarda FPS arttı hem de takılma ve drop gibi sorunlarım gitti arkadaşlarında dediği gibi 2 tane alman daha iyi anakartın performansı açısından. İyi bayramlar dilerim. <3
Adamsınız beyler sağ olun, alacağım. İyi bayramlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı