CİMER'e şikayet edilmek

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
O dediğin'de dayatma? Ayınısını osmanlı için düşünüyor musun?

Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları vatanı için ülkesi için savaşmış iken ve bu vatan da rahatça yaşamamız için her şeyi neredeyse yapmış olmasına rağmen hala sevmiyorsa diyecek bir şey bulamıyorum ama saygı duymak zorunda bana göre istese de/istemese de.

Çok güzel kanun ama adalet sistemimiz ve yönetim sayesinde bu mahkeme tarafından kolayca para cezasına çevirebilebilen bir kanun.
Kardeşim 4 yıl altı zaten kolay kolay yatar almıyor. O yüzden 4 yıl altı cezalar para cezasına çevriliyor genelde.

Sevmek de zorundasın saygı duymak da zorundasın. Sen eğer Türkiye'de yaşıyorsan sana insan gibi yaşama şansı veren adam hakkında böyle konuşamazsın. Fanatiklik ve şeref sahibi olmak farklı şeyler. Atatürk'ün her fikrine katılmıyorum, kesinlikle fanatiği değilim ama adamın yaptığı neredeyse her şeyin Türkiye yararına olduğu ve o olmasaydı Türkiye topraklarında Yunan bayrağı dalgalanacağı gerçeğini görmek için dahi olmak gerekmiyor. Kimse çıkıp da benim ülkemi kurtaran adam hakkında "yedim onu" diye konuşamaz.

Sevmek zorunda değil kimse. Sevmeli ama zorunda değil.

Umarım ceza alırsın, hatta öyle bir ceza alırsın ki "Atatürk'ü yedim." kelimesini (bunu burada masumlaştırmaya çalışan herkesin forumdan da uzaklaştırılma taraftarıyım) bir ülkenin kurucu liderine, önderine, askeri dehasına söylemenin ne olduğunu öğrenirsin, dikkat et gerçek hayatta böyle cümleler kurma, liderini ve ülkesini seven birisi seni ilahi bir yolculuğa çıkarır.

Olabilir ama bunu kimse içinde tutamıyor yedim vs gibi hakaretlere sığdırıyorlar propaganda ile yanlış bilgi veren onlarca siyasal osmanlı-İslam yapan Atatürk'e hakaret eden onlarca kanal gördüm 3 senedir adamlara hiçbir şey olmadı.

Olabilir ama bunu kimse içinde tutamıyor yedim vs gibi hakaretlere sığdırıyorlar propaganda ile yanlış bilgi veren onlarca siyasal osmanlı-İslam yapan Atatürk'e hakaret eden onlarca kanal gördüm 3 senedir adamlara hiçbir şey olmadı.

Evet hep arkaya kadir mısıroğlu öne Atatürk şapka kanunu veya şeyh sait koyarlar ve hep aynı hüzünlü şarkıyı eklerler arkaya.

Normal şartlarda kesinlikle hiç kimseyi sevmek zorunda değil insanlar ama Atatürk bir istisna. Adamın bütün varlığı Türkiye ile alakalı, adam resmen Türkiye'nin vücut bulmuş hali. Atatürk'ü sevmemek tamamıyla siyasi bir olaydır ve Atatürk'ü sevmemek cumhuriyeti ve günümüz Türkiye'sini de sevmemektir. Bu yüzden Türkiye'de yaşayan bir kişinin Atatürk'ü sevmeme lüksüne sahip olmadığını düşünüyorum. Atatürk'ü sevmeyen 7'den 70'e kim varsa benim gözümde vatan hainidir.

Devlet ilgilenmiyor onlar için kolay işler bunlar fakat uğraşmıyorlar çoğu sorunda böyle.

Normal şartlarda kesinlikle hiç kimseyi sevmek zorunda değil insanlar ama Atatürk bir istisna. Adamın bütün varlığı Türkiye ile alakalı, adam resmen Türkiye'nin vücut bulmuş hali. Atatürk'ü sevmemek tamamıyla siyasi bir olaydır ve Atatürk'ü sevmemek cumhuriyeti ve günümüz Türkiye'sini de sevmemektir. Bu yüzden Türkiye'de yaşayan bir kişinin Atatürk'ü sevmeme lüksüne sahip olmadığını düşünüyorum. Atatürk'ü sevmeyen 7'den 70'e kim varsa benim gözümde vatan hainidir arkadaş o kadar.
Yok canım, sevmemek hakları, benim de atalarımı siyasal isyan yüzünden sallandırsalar dar ağaçlarında bende sevmem.(!)

Eleştirmek haktır, ancak sevmemek söz konusu bile değildir.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı