Monster laptoplara karşı olan ön yargı değişti mi?

Monster laptoplara karşı olan önyargı doğru mu?

• Evet

Oy: 7 31,8%
  • Hayır

Oy: 15 68,2%

• Oy verenlerin toplamı
    22
  • Anket kapandı .
Bir eliyle tavuk dürüm yerken diğer eliyle laptopa "aha böyle soğur" diye matkapla delik açan, çoluk çocuk kandırmak için "açamadığı oyun olursa iade" gibi komik bir slogan kullanan kurumsallıktan uzak bir firma ağzıyla kuş tutsa beni ikna edemez.

Dizüstü, monitör vb. komplike bir cihazlardır ve işini bilenden, kendi AR-GE departmanı olan firmalardan alınır. Ama dersen Monster mouse pad alınır mı diye neden olmasın?

Monster laptopların bazı modellerinde soğutmadan ziyade garip bir farkındalığım oldu. Aldığım modelle ilk ay aldığım FPS'i bir daha alamadım. Bana mı oldu sadece bilmiyorum ama ilk başlarda yüksek ve tatmin edici FPS alırken sonraki aylarda düştü. Bu sorun değil laptop ile çok ağır oynamayı tasvip eden biri değilim ama kullananlara sormak lazım bunu. Geçici bir süre kullanıp memnun ayrılmıştım açıkçası.

Soruyla başlığı aynı zannettim, bence çoğu kişi de öyle zannetti.
Monster'a karşı olan önyargı doğru tabii ki de.

Baştan yanlışlıkla hayır dedim sonra soruyu okuyunca dedim ki ön yargı değil zaten Monster laptoplar dandik.

Teknik servis çalışanı olarak konuşayım Monster cihazlarda alındıktan kısa bir süre sonra ortalama 2 yıl içerisinde çipset yanıyor tamiri yapıldıktan sonra en fazla 6 ay dayanır ki çipset tamiri kesin sonuç vermeyebilir garanti hizmetleri çok kötü garantiye yollanmış bir cihaz getirdi müşteri bize cihaz silinmemiş toz içinde bırakılmış üstelik yanlış işlem uygulanmış bunun yanı sıra panel kasaya yapışık silikon bant gibi bir malzeme ile yapıştırmışlar menteşe ayarı yapılacakken ya da başka bir tamir yapılacakken sıkıntı çıkartıyor ya kapağı çıkartacaksın ya da paneli kıracaksın başka seçenek yok kullanılan çipler vesaire hepsi neredeyse fason üretim parçalardan oluşuyor kasası çok da sağlam değil bazı darbelerde kendini direk bırakır ilk aldığınız zamanlarda 2 yıl kadar memnun kalırsınız sonra üzülürsünüz başka tamirci arkadaşlar varsa bana katılacaktırlar şu anlık hatırladıklarım bu kadar.

Bu dediğiniz modelden modele değişiyor. MSI, Tongfang, Clevo vb. birçok kasa türü var Monster'da. Tongfang ve MSI kasa alırsanız bu tarz problemlerle karşılaşmazsınız. Yeni Clevo'lar da gayet iyi.

Laptopları kendileri üretmiyorlar ki zaten, logo basıyorlar. Üretim aşamasıyla pek bir alakası yok Monster firmasının. AR-GE kısmıyla da alakalı olduğunu pek düşünmüyorum.

Sıkıntı da buradan başlıyor. AR-GE dediğin Çinli üreticinin yolladığı tasarım sampleları üzerinden seçim yapmak. Yoksa bunlar iş hanlarında takılıyordu vaktinde AR-GE kim bunlar kim.

Sıkıntı da buradan başlıyor. AR-GE dediğin Çinli üreticinin yolladığı tasarım sampleları üzerinden seçim yapmak. Yoksa bunlar iş hanlarında takılıyordu vaktinde AR-GE kim bunlar kim.

Son zamanlarda bu konuda biraz daha iyiler. Özellikle Tulpar serisinin 1-2 modeli gayet alınabilir. Soğutma performansı vb. çok iyi ve kendi segmentindeki Victus ve TUF'tan da gayet iyi iş çıkartıyor. Abra'lar için aynı şeyi pek söyleyemeyeceğim fakat memnun olanlar var.

Son zamanlarda bu konuda biraz daha iyiler. Özellikle Tulpar serisinin 1-2 modeli gayet alınabilir. Soğutma performansı vb. çok iyi ve kendi segmentindeki Victus ve TUF'tan da gayet iyi iş çıkartıyor. Abra'lar için aynı şeyi pek söyleyemeyeceğim fakat memnun olanlar var.

Victus ile TUF modellerinde de kaç tane sorunlu çıktı piyasaya. Ben zaten dizüstü kişisi değilim ama alacak da olsam kesenin ağzını açarım el mahkum. Parçasını kafama göre yükseltemeyeceğim, bir parçası bozulsa tek tornavida ile söküp yenisini takamayacağım ürüne kolay kolay güvenmem.

Victus ile TUF modellerinde de kaç tane sorunlu çıktı piyasaya. Ben zaten dizüstü kişisi değilim ama alacak da olsam kesenin ağzını açarım el mahkum. Parçasını kafama göre yükseltemeyeceğim, bozulsa bir vidayla söküp yenisini takamayacağım ürüne kolay kolay güvenmem.

Düşük seviye laptop almak kesinlikle mantıklı değil, giriş seviyesi laptop kullanan biri olarak söylüyorum 😀 Başınızı çok ağrıtır. Laptop ihtiyacı yoksa masaüstü almak çok daha mantıklı, ısınma ve limit derdi yok. Alınacaksa bile dediğiniz gibi kesenin ağzını açmak lazım.

Clevo kasa kullanan biri olarak ve teknik desteğin garantinin 6 ay daha sürmesine rağmen işini düzgün yapamamasından kaynaklı hala öneremiyorum. Ha ille de Monster alacağım diyorsa da Tulpar önerebilirim.

Geri
Yukarı