İkinci ele olan ön yargı

Paytak Penguen

Kilopat
Makaleler
3
Merhabalar.
1-2 haftadır laptopumu satmaya çalışıyorum ve, 2. Ele karşı ciddi bir ön yargı olduğu kanısına vardım.
Neden? Cidden merak ettim?
2. Elden bir şey almam diyenleriniz vardır illa. Cevaplayabilirler.

2. Elden aldığın bir laptopta mesela, ne sıkıntı çıkabilir. Ben alıcıya test imkanı da sunacağım, video da atacağım. İsterse arka kapağını açıp kontrol eder.
Buna rağmen aynı ürüne 1000-2000 TL fazla verme, veya aynı paraya sıfırını ama bir tık kötüsünü almak saçma değil mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Paytak penguencim,insanlar güvenemiyorlar işte çünkü birçok insan kazıklanıyorlar ve bunu internette paylaşıyorlar durum böyle olunca insanlar korkuyorlar şahsen ben gider ucuzunu alırım ama sıfırını alırım 2.eli almam.Umarım yardımcı olabilmişimdir :)
İsmin çok tatlıymış bu arada :).

Merhabalar.
1-2 haftadır laptopumu satmaya çalışıyorum ve, 2. Ele karşı ciddi bir ön yargı olduğu kanısına vardım.
Neden? Cidden merak ettim?
2. Elden bir şey almam diyenleriniz vardır illa. Cevaplayabilirler.

2. Elden aldığın bir laptopta mesela, ne sıkıntı çıkabilir. Ben alıcıya test imkanı da sunacağım, video da atacağım. İsterse arka kapağını açıp kontrol eder.
Buna rağmen aynı ürüne 1000-2000 TL fazla verme, veya aynı paraya sıfırını ama bir tık kötüsünü almak saçma değil mi?
Yalanmış bir dondurmayı mı yersin, paketteki bir dondurmayı mı?

Genelde alt seviye laptoplar peynir ekmek gibi gidiyor ama iş oyuncu bilgisayarlarına gelince duraksiyor insanlar bende abra a5 v13.4 cihazımı satışa koydum bakalım ne olacak

Bizim insanımız her şeyden bir fazla kazanç elde etmek istediği için bu hale geldi. Bana kalırsa 2. El gerçekten hayat kurtarıcı bir şey.

Fiyatlar ve insanları yersiz kazıklama cabası.
Ayıplı mal satmaya çalışan süper zekalar.

Ayrıca, 2 el veya sıfır masaüstü baksam İstanbul Fatih'in gururu Atom Bilişim başımıza bela.

Yeni konular

Geri
Yukarı