İkinci ele olan ön yargı

Bizi öyle bir duruma getirdiler ki, bir ürün piyasanın 1 lira altına bile satılıyor olsa hemen bu işin içinde bir iş var deyip oradan uzaklaşıyoruz. Güvenilir satıcı pek kalmadı maalesef...
Alıcılarda da durum pek farklı değil, sattığımız ürün ne kadar temiz olursa olsun yarın bi gün bozulduğunda alıcının kapımıza dayanıp bizi uğraştırmayacağını nasıl bilebiliriz ki? İnsan bunları düşününce 2. el kelimesinden koşarak kaçıyor.

Merhabalar.
1-2 haftadır laptopumu satmaya çalışıyorum ve, 2. ele karşı ciddi bir ön yargı olduğu kanısına vardım.
Neden? Cidden merak ettim?
2. elden bir şey almam diyenleriniz vardır illa. Cevaplayabilirler.

2. elden aldığın bir laptopta mesela, ne sıkıntı çıkabilir. Ben alıcıya test imkanı da sunacağım, video da atacağım. İsterse arka kapağını açıp kontrol eder.
Buna rağmen aynı ürüne 1000-2000 TL fazla verme, veya aynı paraya sıfırını ama bir tık kötüsünü almak saçma değil mi?

Hocam inanın Laptop'un içindeki tüm parçaları söküp en eskileriyle değiştirip satmayı deneyen organize dolandırıcılar gördüm, artık milletimiz 2. ele karşı güvenini tamamen kaybetmiş bulunuyor maalesef.

Faturasız, garantisiz ürün kolay kolay alınmaz, bu kadar basit.
Niye miladı dolmuş bilgisayar olsun, 2. Elde RTX 3000 kart satıyorlar. 2. El diye eski mi oluyor?
RTX3000 satıyorlar ama ucuza satmıyorlar. Sıfırı pahalı olan bir kartın 2.elide pahalıya satılıyor. Kullanıcı haklı olarak o kadar para verip 2.eli alacağıma sıfırı alırım biraz daha koyarak. Dediğim bilgisayar işi şans hem kart bozukta olabilir, görüntü veriyor diye hiçbir bilgisayar tam anlamıyla sorunsuz sayılmaz. Isınınca kapanıyordur, gürültü yapıyordur bu tarz sorunlar sonradan da ortaya çıkabilir. Uzun lafı kısası bilgisayarda 2.el hiç mantıklı değil. Tabi sen ürününü satamadığın için ne yazarsam yazayım mantıklı bulmayacaksın o ayrı.🙂

RTX3000 satıyorlar ama ucuza satmıyorlar. Sıfırı pahalı olan bir kartın 2.elide pahalıya satılıyor. Kullanıcı haklı olarak o kadar para verip 2.eli alacağıma sıfırı alırım biraz daha koyarak. Dediğim bilgisayar işi şans hem kart bozukta olabilir, görüntü veriyor diye hiçbir bilgisayar tam anlamıyla sorunsuz sayılmaz. Isınınca kapanıyordur, gürültü yapıyordur bu tarz sorunlar sonradan da ortaya çıkabilir. Uzun lafı kısası bilgisayarda 2.el hiç mantıklı değil. Tabi sen ürününü satamadığın için ne yazarsam yazayım mantıklı bulmayacaksın o ayrı.🙂
Hayır, test imkanı da veriyorum diyorum. Sen de son cümlede dediğin şeyi yapıyorsun.
Oyuna girer, yarım saat test eder. Bozuksa almaz. Ben bunu savunuyorum, sen sadece dediğini tekrarlıyorsun.

Hayır, test imkanı da veriyorum diyorum. Sen de son cümlede dediğin şeyi yapıyorsun.
Oyuna girer, yarım saat test eder. Bozuksa almaz. Ben bunu savunuyorum, sen sadece dediğini tekrarlıyorsun.
Dostum ben sana o zaman daha net bir cevap vereyim. Eğer bir bilgisayar veya parçayı ölü pahasına satıyorsan o zaman 2.elin alınabilirliği vardır. Eğer sıfırına yakın fiyata satıyorsan ne yapıyorsan yap, istediğin kadar ürünü denettir ve test yaptır o ürünün gideri yoktur. Kısa ve net cevap. Hem tekrar ediyorum, yarım saat 1 saat denemeyle bahsettim sorunlarla karşılaşmayabilirsin uzun süre denemek gerekir.

Geri
Yukarı