Çin'den Gelen BM-800 Mikrofon İncelemesi

İyi seyirler arkadaşlar.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Mikrofon ayarlarında ne gibi ayarlar yaptınız acaba ? Birde mikrofon süngerini çıkardığınızda ses kalitesinde çok fazla değişim oluyor mu ?

@Xurmirac

Süngerin ses kalitesine bir katkısı yok. Sünger sadece ses patlamalarını önlüyor. Ama olması gereken parçalardan biri. Çünkü bu sayede ağzımı mikrofona rahatlıkla yaklaştırıp, hassasiyeti kısıp daha az dip gürültülü bir kayıt alıyorum. Aynı zamanda kayıtları loseless formatta, yani kalite kayıpsız alıyorum.

@Xurmirac

Süngerin ses kalitesine bir katkısı yok. Sünger sadece ses patlamalarını önlüyor. Ama olması gereken parçalardan biri. Çünkü bu sayede ağzımı mikrofona rahatlıkla yaklaştırıp, hassasiyeti kısıp daha az dip gürültülü bir kayıt alıyorum. Aynı zamanda kayıtları loseless formatta, yani kalite kayıpsız alıyorum.
Loseless format derken ?

@Xurmirac Gösterdiğim program kayıpsız kayıt yapıyor. Yani sese kaydederken bir kalitede kaydetmiyor. Kendi öz kalitesinde kaydediyorum.

Ham dosya halinde kaydediyor yani. Ses olarak uzantısını bilemeyeceğim ama fotoğrafçılıkta RAW'dır, bunun gibi.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı