Cinler gerçek mi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
bazı şeyler yaşayanlar varya mesela büyü yapılmış yok çarpılmış yok görmüş onlardan bahserdiyorum bence piskolojik ama cevaplarınızı merak ediyorum
Yazdığım gibi, cinler doğaüstü varlıklar. Burada kim ne yazsa boşuna yazmış olacak yani. Psikolojik olay olabilir.

Yaşanmış paranormal olayları dine bağlarsan cin olayı oluyor. Yani dini işe karıştırmazsan hayır yok.

Bana dinlerle gelmeyin tek sorum şu cinler vb. Varlıklar gerçek midir çok merak ediyorum?

Gerçek değiller ve ben ateistim. Cin konusunun kutsal kitaplarda görülmesi iki bin yıl önceye dayanıyor. Cin çıkartma videosu izlersen ne kadar gerçek olduklarını görürsün :D bir adam var bu işlerle ilgilenen, bu işlerden parayı bulunca Almanya'ya taşınmış, bir videosunda diyor ki dünyanın neresinde olursanız olun telefondan ücret karşılığı en kötü cinleri bile çıkartırım diyor. Bir de bu adamı ciddiye alıp tepkikolik kanalına çıkartmışlar dabbe falan izletmişler. Küçükken cinlere inanırdım, kuran kursuna gittiğimde hocaya sürekli böyle sorular sorarlardı ve benim tüm korkularımın kaynağı bu cinlerdi. Akşam eve girerken merdivenin altından cin çıkmasın diye dualar okurdum. Şimdilerde keşke görsem de hayatıma ekşın girsin diyorum. Uyku apnesi olana karabasanlı derler, şizofrenisi olana içine cin kaçmış derler, tecavüzcüye şeytana uymuş derler.

Bana göre var fakat insanlarla uğraşmak istemiyorlar. Bu arada izlediğin videolar sahte.

Bence değiller çünkü açıkçası ben olduğuna dair şimdiye kadar hiç bir kanıt görmedim. Söylenti dışında bir kanıt yok.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı