Cinlere inanıyor musunuz?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

hasan4131434

Decapat
Merak ettim, ben hiçbir şekilde inanmıyorum. Görmeden inanmam ama annemgilin ve anneannemin vs. anlattığı şeyler ürkütüyor. Örneğin anneannemin anlattığı bir olay vardı onların orada bir çocuk çobanlık yapıyormuş. Gece çocuk kendi başına bir yere gitmiş ve orada bir şeyler yaşamış eve geri dönmüş uyumuş. Sabah kalktığında ailesiyle konuşurken 2 eli birbirine çarpıyormuş yani inanırsanız çarpılmış kapıda açıkmış bayağı evden çıkıp gitmiş ve hiçbir şey hatırlamıyormuş ben köye gittiğimde onu gördüm ve cidden konuşurken elleri böyle garip hareket ediyor engelli değil normal bir insan ne kadar doğru bilmiyorum ama doktora gitmişler doktor hiçbir sorun bulamamış. Bu tür pek çok olay var hatta benim dedemin dedesi cinci hocaymış şu cin çıkaran hocalar varya dedem anlatıyordu çok gördü bazen değişik olaylar yaşıyorduk diye. Bizim ailelerimiz hep anlatıyor ama biz neden görmüyoruz acaba? Ben hiç paranolmal bir olay ile karşılaşmadım benim kuzenim yaşadı oda benim gibi inanmıyordu sabah annesi salonda namaz kılıyormuş birden koşma sesleri gelmiş gitmiş bakmış kuzenim elleriyle yüzünü kapatıp koşuyormuş koridorda napıyosun sen demiş oda uyanmış anlamamış bir şey gitmiş yatmış. Mesela ne olduğunu oda hiç bilmiyor hatırlamıyor. Siz inanıyor musunuz veya yaşadınız mı bu tarz olaylar?

Son düzenleyen: Moderatör:
İnanırım, bu dünyada yalnız değiliz lakin 7,5 milyar insan varken bizi bulması imkansız olur. Şansa değil, sayılara güvenirim.

Hocam görmeden inanmam demişsinde görmek istediğine emin misin?

Cinler, öyle kötü yüzlü varlıklar değildir. Sana nasıl görünmek istediğine bağlı. İyisi var kötüsü var. Ama bir söz vardır "Onlara karışmazsan onlarda sana karışmaz" onun için problem yok. Onun dışında evet inanıyorum.

Allah'a inanıyor musun? İnanıyorsan cinlere de inanman gerekir. Çünkü görünmeyen varlıkların birine inandığın takdirde diğerlerine inanmaman mantıksız olur.

Ailenin anlattıkları hurafe. Boşuna inanma. Cin çıkarma cart, curt vs. o tür sorun yaşayan insanların psikolojik olarak sıkıntısı var. Küçüklükten travma veya başka sorunlardan dolayı içine şeytan veya cin kaçtıklarını sanıyorlar. Nedense ateist veya başka inançları olanların başına böyle şeyler gelmiyor :) İnancı olanlar kendi aralarında inandıkları şeylerin doğruluğunu kanıtlamaya çalışıyorlar herhalde. Neden hep köşe bucak mahallelerde, eğitimsiz toplumun olduğu semtlerde bu olaylar gerçekleşiyor sorgulamak lazım. Cevap belli aslında. Dini kullanarak para kazanmaktan kolay iş yok. Hacı hocalar için diyorum.

Allah'a inanıyor musun? İnanıyorsan cinlere de inanman gerekir. Çünkü görünmeyen varlıkların birine inandığın takdirde diğerlerine inanmaman mantıksız olur.

Ailenin anlattıkları hurafe. Boşuna inanma. Cin çıkarma cart, curt vs. o tür sorun yaşayan insanların psikolojik olarak sıkıntısı var. Küçüklükten travma veya başka sorunlardan dolayı içine şeytan veya cin kaçtıklarını sanıyorlar. Nedense ateist veya başka inançları olanların başına böyle şeyler gelmiyor :) İnancı olanlar kendi aralarında inandıkları şeylerin doğruluğunu kanıtlamaya çalışıyorlar herhalde. Neden hep köşe bucak mahallelerde, eğitimsiz toplumun olduğu semtlerde bu olaylar gerçekleşiyor sorgulamak lazım. Cevap belli aslında. Dini kullanarak para kazanmaktan kolay iş yok. Hacı hocalar için diyorum.

Her yerde yazıyorlar, dinleyen kim. Cinlerin fiziksel aleme geçmesi yasaklanmış ve imkansız kılınmış. Dediğiniz gibi din üzerinden para kazanmayı çok seviyorlar :).

Her yerde yazıyorlar, dinleyen kim. Cinlerin fiziksel aleme geçmesi yasaklanmış ve imkansız kılınmış. Dediğiniz gibi din üzerinden para kazanmayı çok seviyorlar :).
Cahil toplumun saflığından yararlanarak din üzerinden kullanmaları çok normal. Daha çocukluktan korkuyu aşılıyorlar(cin, şeytan vs.). Yapılan çok yanlış bir şey. Din suistimalcilerin eline geçtiği zaman dünyanın en tehlikeli silahı. Bu yüzden eğitimli ve bilinçli olmak şart. İnsanlar körü körüne inanarak hem kendine yazık ediyor, hem de bunun üzerinden para kazananların ekmeğine yağ sürüyor. Maalesef dinler bir toplumun en büyük düşmanı olabiliyor.

Psikolojik bir ilizyon olduğunu düşünüyorum, ve inanıyorum. Bu ilizyonun kurbanlarından biriyim.

Cahil toplumun saflığından yararlanarak din üzerinden kullanmaları çok normal. Daha çocukluktan korkuyu aşılıyorlar(cin, şeytan vs.). Yapılan çok yanlış bir şey. Din suistimalcilerin eline geçtiği zaman dünyanın en tehlikeli silahı. Bu yüzden eğitimli ve bilinçli olmak şart. İnsanlar körü körüne inanarak hem kendine yazık ediyor, hem de bunun üzerinden para kazananların ekmeğine yağ sürüyor. Maalesef dinler bir toplumun en büyük düşmanı olabiliyor.

Dinler, yüz yıllar boyunca eğitimsizlikten halkları birbirinden ayırıp savaşa sürükledi. Eğitimli bir halkta bunu görmek imkansız neredeyse.

Cinler sadece istedikleri kişiye görünebilir. Cinlerin müslüman olanı ve olmayanları da var.
Her insan cinleri görmeye yüreği kaldıramayabilir yani aşırı korku yaşayabilir.
Size bir şey anlatayım arkadaşlar bizzat başımdan geçti.

Eski kız arkadaşımın cinleri vardı zaman zaman yanına uğrar ve onlarla konuşurdu.
Bir gün gelmiş tekrar yanına demiş ki; sevgilin senin arkadaşın (adı Betül) ile görüşecek demiş.
Geldi diyor ki bana böyle böyle dediler. Dedim salaklaşma Betül'de kim?
Gerçekten tanımıyorum öyle bir arkadaşı olduğunu dahi bilmiyorum yani.
Sonra beni uyardı sakın böyle bir şey yapma dedi ve ben güldüm geçtim.
İnanır mısın 1 hafta sonra hiç tanımadığım onun bahsettiği Betül kız arkadaşıyla sevgili oldum.
Ama çok ürktüm sürekli aklıma geldi ve ayrıldım...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı