Cinsellik neden tabu?

El bilekleri ve hatta göz hatlarının bile görünmesinin haram olduğu bir dinin kesinlikle cinselliğin tabu olmasında bir etkisi yok, haklısın.

Ben sadece İslam'dan mı bahsediyorum dostum? Din olarak sadece İslam mı var? Türkiye'de İslam olmasa daha gelişmiş olacaktık zaten. Dini İslam olup açık olan da var. Bahsettiğim şey dinin üzerimizde ki etkisi.

Ben sadece İslam'dan mı bahsediyorum dostum? Din olarak sadece İslam mı var? Türkiye'de İslam olmasa daha gelişmiş olacaktık zaten. Dini İslam olup açık olan da var. Bahsettiğim şey dinin üzerimizde ki etkisi.
Hepimiz çok iyi biliyoruz ki cinsellik diye bir şey olmasaydı İslam'ın konuşacak bir konusu kalmayacaktı neredeyse.

Bana buradan asla diğer dinlerin de böyle baskıcı kuralları olduğundan bahsetme dostum, neyin ne olduğunu herkes biliyor.

İnsanlarda bebekler doğum gerçekleştikten sonra kendi başlarına yaşayabilecek durumda olmazlar. Bu yüzden bizler bebeklerin hayatlarımızda sıkıntı yaratmaması için sadece uygun olduğumuzda üreyecek şekilde evrimleştik. Kıyafet giyen hayvanlar olmamızdaki sebep de bu zaten. (Daha doğrusu hipotezlerden biri bu) E cinsellik de doğuma sebep olduğu için olabildiğince kaçınıyoruz bu işten.

Düzenleme: Ayrıca dinlerin de bu konuda ciddi bir etkisi var tabi. Dinler kısaca kitle kontrol araçları. İnsanların düzensiz üremesi de topluma zarar verdiği için dinler cinselliği katı bir şekilde yasaklıyor/sınırlıyor.

Her şeyi dine bağlamayın. Önemli olan dinin senin üzerinde ki etkisi ve baskısı. Buna doğduğun yerin kültürü de dahil.

Nasıl ve nerede derken Türkiye'nin gelişmemiş ve eğitim seviyesi düşük (zaten birçok şehir böyle.) Yerlerin de muhafazakar, dinci bir ailesinde doğarsan tabii öyle yetişirsin. Sizin nasıl davranış sergilediğiniz ailenize, yetiştirilme tarzınıza, doğdunuz yere ve dininizi ne kadar önemsemenize bağlı oluyor.
Mesajımı biraz kafanızı yorarak okusaydınız neden bahsettiğimi anlardınız.

Beğenmedim atacağınıza neden beğenmediğinizi yazın, tartışalım. 🤠

Güzel kardeşim benim nasıl ve nerede büyüdüğümde dinle şekilleniyor zaten.

Genel olarak din olsun olmasın, insanlar eleştirir ve bu eleştiriler sonucunda o toplumda bir saygı ve ahlak algısı oluşur. Senin dediğin şekilde isteyen istediğiyle ilişkiye girsin sonra evlenince eşi hiçbirini umursamasın. Hatta evlenmesin istediğiyle ilişkiye girsin, çocuk yapsın. Sonra ben bu çocuğu istemiyorum diyerek bıraksın ve ilişkiye girmeye devam etsin.

Daha çok bu durum eski kuşaklarda var, Z kuşağında bu durum daha az, olanlarda aile baskısı ve ailenin aptalca fikirlerini benimsediği için bu şekilde düşünüyor, cinsellik dediğin şey o kadar önemsizdir ki bu gün bu ülkede bunun anormal karşılandığını konuşuyorsak zaten bu ülkenin durumunun da vahim olduğunun sadece bir göstergesidir daha niceleri var, bu ülke araplara çok özendi dibinde Avrupa varken arap sevicisi oldu, bunun faturasını ödüyoruz ancak asıl fatura 10 - 20 yıl sonra T.C vatandaşlarının sayısını geçtikten sonra ödenecek, Türklerden fazla olacaklar bu ülkede, çok değil bu durumu bazı illerimizde görüyoruz, siyaset katmak istemem ancak bu ülke bu kafa ile yönetilirse çok üzülerek söylüyorum ki ömrü çok kısa, biraz konuyu değiştirdim ancak saçma da olmadığını düşünüyorum.

Hepimiz çok iyi biliyoruz ki cinsellik diye bir şey olmasaydı İslam'ın konuşacak bir konusu kalmayacaktı neredeyse.

Bana buradan asla diğer dinlerin de böyle baskıcı kuralları olduğundan bahsetme dostum, neyin ne olduğunu herkes biliyor.

Her din aynı şeyin bir farklı hali zaten.

Güzel kardeşim benim nasıl ve nerede büyüdüğümde dinle şekilleniyor zaten.

Orta doğu da yaşıyorsun, ne bekliyorsun? Senin ülkenin gelişmişlik seviyesi, eğitimsiz insanlar, medeniyet seviyesi ve dine ne kadar önem verildiği belirliyor senin nasıl yetiştirildiğini. Senin ailen ve çevren belirliyor yetiştirilme tarzını. Medeniyetsiz insanların dinci tavırları yüzünden cinsellik tabu oluyor. Dinin burada ki etkisi insanların üzerinde ki hali. Dini İslam veya başka dinlerden olup çocuğunu rahat yetiştiren de var aşırı muhafazakar olup baskıcı yetiştiren de var.

Geri
Yukarı