Cinsellik yanlış mı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Açık değil mi? RTÜK baktı Netflix b*k gibi para kazanıyor ''şuna sansür yapam bide türkiyede bayii açmaya zorlayamda aldığı paradan bende nasiplenem.'' dedi başka bir açıklaması yok bunun.

Tam olarak öyle...

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kesinlikle. Mevcut örf, adet ve gelenekleri ben de sevmiyorum. Tamamiyle eski şekilden kopup bu şerefsizler yüzünden din etrafında şekillenmiş örf ve adet var. Bizim geleneğimiz kadınların başını türbanlamak değil ki. Eskiden de kapanıyordu ama "tülbent" ile kafalarının üstünde ek topuz olmuyordu. 2. beyin gibi -ama işlevsiz- duruyor.

Tam olarak öyle...

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
"Denetlensin" diye oy verenlerin kafa yapısını merak ediyorum.

Cinsellik yanlış değil aksine gayet doğal bir olay. Ama ne yazık ki ülkemizdeki bir grubun aklı başında değil başka yerinde olduğundan ve kan basıncı yukarı beyine yerine aşağı başka yerlerine doğru olduğu için böyle düşünmeleri gayet normal. RTÜK sağolsun cinselliği, sigarayı, alkolü engellemeyi veya sansürlemeyi çok iyi biliyor ama çocuk gelin, aile içi tecavüz veya cemaat evi tacizi gibi konulu dizileri nedense pek bir seviyor:) Geçmişlerinde ne yaşamışlarsa artık:)

Haklısın. Ancak gülücük emojisi attım çünkü anlattığın olay beni güldürdü. Cidden sünnet saçma birşey. Ben bile sünnetli değilim ki. Niye olayim? Ne gerek var! :D Amerikalılar, Avrupalılar sünnet olmuyor. Sünnet olunca, hastalık riski azalıyormuş, yalan! Ufak bir deri parçasını kesiyorlar alt tarafı. O deri parçası olmadan, insan rahat edemez bile. Tabii sünnet olanlar alışmak zorunda kaldıkları için alışıyorlar ama bence psikolojiyi bozuyor. İnsanın bünyesindeki her bir parça önemlidir. İç organlarımızın önemli olduğu gibi. Kimseye ama kimseye vücudunuzdan bir parça aldırtmamak lazım.
Biraz alakasız olacak ama sünnet olmamak bu ülkede mucize gibi. Nasıl bu şekilde kaldı?
Cinsellik konusunda erkek-kadın olarak düşünmemek lazım. Erkek-erkek, kadın-kadın ve daha değişik durumlar var :) Bu sahneler benimde pek hoşuma gitmiyor ama şimdi ücretli, adam izlemek isterse izler yani bunlara karışılması mantıklı bir hareket değil maalesef.
Hepsi aynı değil mi? Yönelim gereği insanın hoşuna gitmeyebilir tabii ama bunun için başka seçenekler de var.

Biraz alakasız olacak ama sünnet olmamak bu ülkede mucize gibi. Nasıl bu şekilde kaldı?

Hepsi aynı değil mi? Yönelim gereği insanın hoşuna gitmeyebilir tabii ama bunun için başka seçenekler de var.
Mucize gibi derken? Ölecek halim yok ya?

Açıkcası bu sansür işine hepten karşıyım. Sen eğer çoluğuna çocuğuna alkolün sigaranın zararlarını anlatamayacak eğitemeyecek kadar özürlüysen bunu sansürle kapatıp yapamazsın. İş bu noktada ailelerde ve eğitim sisteminde kalıyor. Hoş aile içi ilişkilerin yasaklanmadığı dizilerde evlilik programlarıyla bunu zaten yok sayıyoruz ikincisi de eğitim sistemi diye de bişey kalmadı.

Cinsellik konusuna gelecek olursak yine aynı şey yayınlanan türk dizilerinde çok mu az cinsellik var. Eğer sen dışarıdakilere çocukluktan ahlak eğitimi veremezsen bunu sansürle yine çözemezsin. Eğer sen ahlak eğitimi veremezsen dışarıda milletin giyimine kuşamına laf atan açık giyindi diye tekme tokat dövenler ve tecavüzcüler kaynar örnek olarak ülkemizde olduğu gibi.

@Recep Baltaş 'ın da dediği gibi konu sansür falan değil. Para para para.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı