Cinsellik neden tabu?

asmsrm

Decapat
Daha fazla  
Yani anlamıyorum ki insanın doğasında olan bir şey, yüzyıllardır insanların bu yolla neslini devam ettirdiği bir şey neden insanlar arasında özellikle kadınlar arasında ayıp, kötü bir şey olarak gösteriliyor? Mesela cinsellikten iğrenen ve cinselliğe öcü gibi gören kadınlar da çok. Cinsellik olmasa hiçbir erkek hiçbir kadınla birlikte olmaz ve evlenmezdi. Çoğu erkeğin cinsellik yaşayamamasının tek nedeni cinselliğin tabu olması.

Sen adama kolun gibi organ işte oda desen adam sana nasıl lan kutsal sopa değilmi diyecek.Din işte.

Cinsellik tabu değil, sen kime ne şekilde ve nasıl yaklaşacağını bilmediğin için kuruntu yapıyorsun. 😂
Hayır tabu.Tabi gidip taksim için falan konuşmuyoruz , mistik tabletlerde okuduğum inanılmaz rivayete göre anadoluda cinsellik derseniz insanlar korkup kaçmaya başlarmış.

Nasıl ve nerede yetiştirildiğine göre davranışınların ve bakış açın da değişiyor. Bahsettiğin kızların da böyle olması bunun yüzünden.

Din olmasa hiçbiri olmaz, Hayatında ben bakireliğimi kaybetmek istemiyorum, evlenmeden olmaz diyen kırmızı popolu maymun gördün mü?

Din olmasa hiçbiri olmaz, hayatında ben bakireliğimi kaybetmek istemiyorum, evlenmeden olmaz diyen kırmızı popolu maymun gördün mü?

Her şeyi dine bağlamayın. Önemli olan dinin senin üzerinde ki etkisi ve baskısı. Buna doğduğun yerin kültürü de dahil.

Nasıl ve nerede yetiştirildiğine göre davranışınların ve bakış açın da değişiyor.

Nasıl ve nerede derken Türkiye'nin gelişmemiş ve eğitim seviyesi düşük (zaten birçok şehir böyle.) Yerlerin de muhafazakar, dinci bir ailesinde doğarsan tabii öyle yetişirsin. Sizin nasıl davranış sergilediğiniz ailenize, yetiştirilme tarzınıza, doğdunuz yere ve dininizi ne kadar önemsemenize bağlı oluyor.
Mesajımı biraz kafanızı yorarak okusaydınız neden bahsettiğimi anlardınız.

Beğenmedim atacağınıza neden beğenmediğinizi yazın, tartışalım. 🤠

Her şeyi dine bağlamayın. Önemli olan dinin senin üzerinde ki etkisi ve baskısı. Buna doğduğun yerin kültürü de dahil.
El bilekleri ve hatta göz hatlarının bile görünmesinin haram olduğu bir dinin kesinlikle cinselliğin tabu olmasında bir etkisi yok, haklısın.

Yeni konular

Geri
Yukarı