Clio 1.3 TCe neden çok güçlü?

0.9 TCe 90HP 2020 ve öncesi Clio 4 kasa araçlar bile oldukça seri. Atmosferik motorlar gibi değil, 3 silindir olmasına rağmen çok seri ekonomik bir araç. (Kullanıcısıyım)

İnternette bir kâbus başladı gidiyor. Bu 1.3 TCe Clio'lar kalkışta bütün araçları aldı neredeyse. İnternette görmüşsünüzdür. BMW, Mercedes ve diğer birçok modeli geçti. Nasıl oluyor da stock araç bu kadar güçlü kalkıyor?
Kalkışı iyi de 150den sonra şamar oğlanına çeviriyorlar.Hafif olması avantaj.

Turbo ile stres altında güç üreten bir motor. Mühendislikle o stresi kaldırabilecek motor tasarlamışlar işte. Bir de emisyon sınırlarında tutabilmişler. Bence gayet başarılı bir motor. Clio gibi görece olarak hafif bir araçta, uygun şanzıman oranlarıyla kalkışlarda çok güzel performans gösteriyor. İleride bir şey çıkarır mı bilemem ama şu an için iyiler.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bunu bulabildim ama Passat olan arkadaş dizel veya basmıyor olabilir.

Clio hafif olduğu için demiştim de Talisman'ı da alacağımı düşünüyorum.
10 beygir 20 tork farkı var, Talisman 4Control sayesinde daha stabil virajlarda ama 45 kilo civarı daha ağır. Net bir karşılaşma yapmadan alıp alamamak tartışılamaz, kapışsanız bile virajlı yollarda Talismana avantaj gelecektir.

Limitör iptalli Megane:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ben olsam Reno'nun ürettiği hiçbir araba ile 160-170 üstüne çıkmazdım. Zaten 1.0 Clio ile gaza basınca leş gibi benzin yakıyor motor fazla küçük diye ama ne yapacaksın :)

Yeni konular

Geri
Yukarı