Çocuğa Hayır Demeyi Öğrenmek

Makaleler
24
Yer
İstanbul
İyi ve bilinçli insan yetiştirmenin altın kaynağı. Kim olursa olsun, bazen hayır demeyi herkes bilmeli. Şartlar ne olursa olsun... Burada çocuktan çok, ebeveynin tavrı daha önemli. Bilinçli anne, babalar yetişmeli bu ülkede.

Hocam çok güzel anlatmış, fazla söze gerek yok.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

20 yaşımdayım 2 yaşında bir kuzenim var sözümü dinlemediği veya yaramazlık yaptığı zamanlarda telefonumu isterse vermiyorum :D. Başlarda ağlıyordu falan sonradan alıştı şimdi kuzenleri arasında en iyi benimle geçiniyor. Olay aslında beni dinlemesi değil de her istediğinin istediği gibi olmayacağını anlaması.

5-6 yaşındaki çocuklar, koskoca insanların beyinlerini yönetiyorlar. Ebeveynlerde ''EVET'' deyip, boş boş çocuk yetiştirmekten başka bir iş yapmıyorlar. Bana dokunmayan bin yıl yaşasın mantığında çocuk yetiştiriyorlar. (Genellemiyorum)

Sonra Enes Batur annemi ... diye aptal bir nesil yetişiyor. Ayakta alkışlıyorum.

5-6 yaşındaki çocuklar, koskoca insanların beyinlerini yönetiyorlar. Ebeveynlerde ''EVET'' deyip, boş boş çocuk yetiştirmekten başka bir iş yapmıyorlar. Bana dokunmayan bin yıl yaşasın mantığında çocuk yetiştiriyorlar. (Genellemiyorum)

Sonra Enes Batur annemi ... diye aptal bir nesil yetişiyor. Ayakta alkışlıyorum.
Bir de çocuk yetiştirirken 2-3 yaşında ellerine tablet verip başlarından savuyorlar. Bu nasıl ebeveynlik? ilkokul çağında kafaları kadar telefon alıp eve de ihtiyaçlarının aşırı üstünde bir bilgisayar alıyorlar. Bu ne Allah aşkına?

İşte, Fransa'da 5 yaşındaki çocuk aynanın karşısında yemek yemenin dersini alırken, bizim 5 yaşındaki çocuklarımız Enes Batur gibi boş insanlardan küfür öğreniyor. Bırak abicim milli geliri falan, bizim en büyük farkımız bu. Yemişim diğer farkları. Bu aptal toplum anlayışı değişmediği sürece diğer farklar kimin umurunda?

Çocukların 1 numaralı silahı ağlamak. Aileler buna dayanamıyor. Ne isterse yapıyorlar. Ağlama sesinden bıktıkları içinde istediklerini yapıyor olabilirler.
Kesinlikle katılıyorum. Bu sayede istediği olmayınca ağlayıp zırlayan bir nesil yetiştiriyorlar. Ne diyim ellerine sağlık. Geleceğimiz çok parlak (!)

İşte, Fransa'da 5 yaşındaki çocuk aynanın karşısında yemek yemenin dersini alırken, bizim 5 yaşındaki çocuklarımız Enes Batur gibi boş insanlardan küfür öğreniyor. Bırak abicim milli geliri falan, bizim en büyük farkımız bu. Yemişim diğer farkları. Bu aptal toplum anlayışı değişmediği sürece diğer farklar kimin umurunda?
Kesinlikle. 'Çocuğum benim çocuğum ne yaparsa yapsın' mantalitesine sahip ebeveynler.
+Vazoyu kim kırdı?
-Ben kırdım babacım bir daha kırayım mı ÇAAAAAT!
Ya da okulda taşkınlık yaptı olay çıkarttı, suçu hemen bi' diğer çocuğa atmaya çalışmalar bilmem neler... Bırakın çocuğunuz kendini korusun, yarın bir gün sizden ayrıldığında kimse sizin koruduğunuz gibi korumayacak çocuğunuzu. Milletimizin çocuk yetiştirme şeklinin gerçekten değişmesi gerekiyor (değişmesi gereken şey sadece o da değil de, neyse).

Kesinlikle. 'Çocuğum benim çocuğum ne yaparsa yapsın' mantalitesine sahip ebeveynler.
+Vazoyu kim kırdı?
-Ben kırdım babacım bir daha kırayım mı ÇAAAAAT!
Ya da okulda taşkınlık yaptı olay çıkarttı, suçu hemen bi' diğer çocuğa atmaya çalışmalar bilmem neler... Bırakın çocuğunuz kendini korusun, yarın bir gün sizden ayrıldığında kimse sizin koruduğunuz gibi korumayacak çocuğunuzu. Milletimizin çocuk yetiştirme şeklinin gerçekten değişmesi gerekiyor (değişmesi gereken şey sadece o da değil de, neyse).
Aldık aldık, diğer mesajı da aldık :D ;)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı