Çocuğa Sözlü Taciz Eden Kişileri Emniyete Şikayet Edilmeli mi?

ahmettahayucell

Hectopat
Merhabalar dostlar,

15 yaşındaki oğlum bir arkadaşının okuluna gider iken Google Haritalar yönlendirmesiyle Roman mahallesinden geçmiş. Saat 14.00 civarı 6 kişilik grup halinde gezen yaşı 13-20 arası değişen kişilerden 13 yaşlarından 1 tanesi oğlumun üzerine gelerek omuz atmış (arsalık bir alan kaçacak yeri yokmuş.) Soğukkanlı oğlum hiçbir şey diyememiş. Grubun içerisinden 20 yaşındaki şahıs yakınından oğluma omuz atıldıktan sonra "Ne oldu lan ?" diye seslenmiş. Oğlum korkak bir ifadeyle "hiçbir şey" demiş. Sonra da grup ve oğlum ortamdan ayrılmışlar. Şimdi bana olayı anlattı. Oğlum ilk defa böyle bir şey yaşadığından psikolojisi bozulmuşa benziyor. Emniyet'e şikayet etmeliyiz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar dostlar,

15 yaşındaki oğlum bir arkadaşının okuluna gider iken Google Haritalar yönlendirmesiyle Roman mahallesinden geçmiş. Saat 14.00 civarı 6 kişilik grup halinde gezen yaşı 13-20 arası değişen kişilerden 13 yaşlarından 1 tanesi oğlumun üzerine gelerek omuz atmış (arsalık bir alan kaçacak yeri yokmuş.) Soğukkanlı oğlum hiçbir şey diyememiş. Grubun içerisinden 20 yaşındaki şahıs yakınından oğluma omuz atıldıktan sonra "Ne oldu lan ?" diye seslenmiş. Oğlum korkak bir ifadeyle "hiçbir şey" demiş. Sonra da grup ve oğlum ortamdan ayrılmışlar. Şimdi bana olayı anlattı. Oğlum ilk defa böyle bir şey yaşadığından psikolojisi bozulmuşa benziyor. Emniyet'e şikayet etmeliyiz?
Bence etmelisiniz en fazla uyarı alırlar ama bundan sonra yapması yer mi işte orası muamma.

Irkcılik yapmak istemem ama roman diyorsun laf atmıslar durduk yere. Bu insanlar (benim Mersin ve Adana'da ) gordugum kadariyla hirsizlik uyusturucu 7'den 70'ine yasam tarzi olmus çogunun. Şikayet etsen ne olacak, hicbir sey. Polis ciddiye bile almaz alsa da bir sey yapmaz, boyle bir şey icin cocugun da kendin de uzak durun, en iyisi bu kardesim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Irkçılık falan yapmıyorsunuz dostum. Roman falan geç bu işleri. Çingene olarak adlandırdığımız, hiçbir baltaya sap olamayan adamlar böyle sokak başlarında kadınlara, küçük çocuklara erkeklik yapıyorlar işte.

Bunlar yüzünden az içeride 1 gün geçirmedim ben. Bunları şikayet etmekle falan uğraşmayacaksın. Ters hareketlerinde döveceksin. Uyarıdan, laftan anlayacak tipte, kültür seviyesinde adamlar değiller.

Bunlar babadan oğula nesil heralde...

Uğraştığına değmez. Çocuğuna o bölgeden dahi geçmemesini söyle.
Polonya'dan yeni taşındık. Oğlum ilk defa böyle bir şey yaşıyor ve görüyor. Köylere bisikletle giderken yaban domuzu saldırısından korkuyorduk. Allah ıslah eylesin! Dediklerini uygulayacağım.

Belli yeni geldiğin zaten polis uğraşmak istemez bunlarla sen mi uğraşcan görünce cevir kafani devam et ya bıcak felan vardir onun artisligidir yada kalabaliklardir.

Bu tür canlılar için hiç keyfinizi bozmayın. Şikayet etmeye de gerek olmadığını düşünüyorum, polisin yapabileceği bir şey yok ama önlem olarak oğlunuza geçtiği yerlere dikkat etmesini söyleyebilirsiniz.
Maalesef artık bu tür canlılar yüzünden geçtiğimiz yerlere bile dikkat etmeye başladık.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı