Çocuğumu tehdit ettiler

Konuştum ama bu olaylar yaklaşık 2 aydır böyle devam ediyor. Dediğim gibi evin önüne gelen adamlar bıçakla da saldırırlar.
Abi merhabalar yaşadığın durum can sıkıcı bu tarz itişmeler sürtüşmeler çocuklar arasında oluyor size tavsiyem bu durumu bir şekilde çözmeniz gerekli ama oğlunuza karışan hıyar arkadaş laftan anlamaz ona babası laf anlatamadıysa kimse anlatamaz polise şikayet edin.

Hocam bizim okulda da var böyle tiplemeler. Bunlar genelde bıçakla gezer. Bende bunlarla kavga etmiştim bıçak çekmekten asla geri durmazlar. Mümkünse çocuğunuza kendini savunmayı öğretin. Dönem sonunu beklemeden iyi bir okula almanız daha iyi olur diye düşünüyorum.

Hocam çocugun babasıyla siz yüz yüze konuşun desem.
hocam çocuğumla konuşmuş kendisi. Bİr tık zeka geriliği var desem yanlış olmaz oğluma "xxx'e dedim zaten bir daha olursa dövecek merak etme" demiş müdür ise bu olaydan yaklaşık 30dk sonra yanına çağırıp "Beyefendi de sizin aileniz gibi gayet olgun biri yani yanlış anlama öyle demek istemedi" gibisinden konuşmuş. Şimdi bu arkadaşla konuşsam pek anlaşacağımızı sanmıyorum ki olay daha da büyüyebilir. Şu anlık sanırım en iyisi okuldan almak olacak -oğlum da istiyor-

14 yaşındaki çocuğum okulda kavga etti, müdür bey beni ve karşı tarafın ailesini konuşturdu uzlaşma sağladık. Ancak kavga ettiği çocuk yaklaşık 1 hafta sonra oğlum okuldan servisle döndüğü zaman evimizin önüne 2 arkadaşını (2'si de oğlumdan büyük ama 18 yaş altılar) çağırmış oğlum servisten indikten sonra sorular sormuşlar "bu o mu yanlışı dövmeyelim" mantığıyla. Daha sonra benim oğlum ile sürtüşmüşler (tehdit vb. sözler sarfetmişler oğluma) ve daha sonra çocuğumun kavga ettiği şahsı aramışlar "ne yapalım bunlara?" diye sormuş oğlumu tehdit eden kişi, yani aradıkları, ise "severim belalarını" diye bir cümle kurmuş. Daha sonra oğlumu dövmek yerine bırakmışlar.(oğlumun yanında arkadaşı olduğu için saldırmadıklarını düşünüyorum). Daha sonra okul müdürünü aradım, durumu bildirdim. Okul müdürü şahsın babasını aradı ancak şahıs "yalan söylüyor, demedim" demiş. Bu durumda ne yapabilirim? Kavga eden 12. sınıf benim oğlum ise 10. sınıf. 2 tarafın da yaşı 18 altı ama yine de mahkemeye verebilir miyim? Adana'da yaşıyorum korkuyorum ya bir daha gelirlerse? Oğluma bıçakla saldırsalar ne yapacağım diye düşünmeden edemiyorum. Tavsiyelerinizi bekliyorum. İyi günler.

Tabii ki de verebilirsiniz yakınımın başına geldi gayet ilgileniyorlar ceplerindeki bıçak olmasa hepsi fıs bu tür elemanların durmayın asla direk karakola başvurun.

Hocam çocuğumla konuşmuş kendisi. Bir tık zeka geriliği var desem yanlış olmaz oğluma "xxx'e dedim zaten bir daha olursa dövecek merak etme" demiş müdür ise bu olaydan yaklaşık 30dk sonra yanına çağırıp "beyefendi de sizin aileniz gibi gayet olgun biri yani yanlış anlama öyle demek istemedi" gibisinden konuşmuş. Şimdi bu arkadaşla konuşsam pek anlaşacağımızı sanmıyorum ki olay daha da büyüyebilir. Şu anlık sanırım en iyisi okuldan almak olacak -oğlum da istiyor-

Hocam direkt nakil yaptırın bu çocuk evinizi biliyor mu?

Hocam bizim okulda da var böyle tiplemeler. Bunlar genelde bıçakla gezer. Bende bunlarla kavga etmiştim bıçak çekmekten asla geri durmazlar. Mümkünse çocuğunuza kendini savunmayı öğretin. Dönem sonunu beklemeden iyi bir okula almanız daha iyi olur diye düşünüyorum.
bu dönem daha okula göndermeyi düşünmüyorum. Kesinlikle alacağım okuldan

Hocam sordum olayın olduğu yerin karşısında 4 ATM yanda restoran (evimiz restoranın arkasında yani kamera belki çekmemiştir) var bunların çekme ihtimali nedir?
ATM kamerası atmye bakar. Restoranlarınkilerden en kötü birisinin sokağa bakıyor olması lazım. Eğer çocuğunuzu itmiş, boğazını sıkmış vb iseler ve görüntülerde varsa direkt polise gidin.

Yeni konular

Geri
Yukarı