Çocukluk travmalarınız

İlkokul hocam herkes beden dersindeyken bana sırf solak olupta yazı yazamadığım için ceza vermişti ama saolsun bir iki kişi yanımda durmuştu.Yeni öğretmenimiz sürpriz yapıp hocayı çağırmıştı kadın beni tanımamıştı bende onunla vedalaşmadan yukarı çıkmıştım.Ayrıca daha söylemiyeceğim çokca şey...

Şu an aklıma gelen 2 tane var. İlki: İlkokulun ilk 3 senesi fena halde dışlanıyordum. Nedeni ise çok duygusal, kırılgan ve özgüvensiz olmam. En ufak kırıcı sözde bile bayağı üzülüyordum falan. 4.sınıfta ise bana bir özgüven geldi nedensizce. O yüzden son sene hiç dışlanmadım. İkincisi ise anaokulunda öğretmenin beni boş sınıfa kapatması. O zamanlar öğretmen yaramazlık yapanlara ceza olarak boş sınıfa kapatıyordu. Ben de normalde çok sakinimdir ama o gün baya yaramazlık yapmışım herhalde (tam hatırlamıyorum) hoca beni kapattı boş sınıfa. Işıklar ve perde kapalı ama pencereden az da olsa bir ışık geliyor loş bir ortam. Ama öğretmen insaflıymış en azından 10-15 dk ya tuttu ya tutmadı ama o 10-15 dk bana 2 saat gibi geldi bayağı bir korktum. O yaşta hayatı sorguladım. Bu da bir travmamdır 😊

İlkokul hocam herkes beden dersindeyken bana sırf solak olupta yazı yazamadığım için ceza vermişti ama saolsun bir iki kişi yanımda durmuştu.Yeni öğretmenimiz sürpriz yapıp hocayı çağırmıştı kadın beni tanımamıştı bende onunla vedalaşmadan yukarı çıkmıştım.
Lise'deyken okul müdürüne kaptırdığım sigara paketlerini, müdür içiyordu...

Yeni konular

Geri
Yukarı