Coğrafya hocası sözlüme haksız yere 20 verdi

EddardStark1

Femtopat
Daha fazla  
Şimdi olay biraz karışık ama basit bir özet geçerek anlatmaya çalışacağım yan sınıftan bir kız arkadaşımla dalga geçiyor, küfür ediyor. Ondan sonra ertesi gün akşam arkadaşım WhatsApp grubu açıp kızı da ekliyor özür dilemesi için. Kız dalga geçmeye devam edince babasını ekliyor. Kız da grupta bir şey olmamış gibi davranıp hemen bunu bizim sınıf öğretmenine söylüyor. Bu arada benim grupta tek yaptığım neden küfür ettin demek. Ondan sonra birkaç gün arkadaşımı müdür yardımcısı çağırıyor kızı da çağırıyorlar ama küfür etmek yakışmıyor kızsın deyip yolluyorlar. Bu konu yüzünden coğrafya hocası sözlümüze 20 verdi böyle bir hakkı var mı? Dersle ilgisi olmayan bir konu.

İstiyorsa 0'da verebilir. Hiçbir şart, sebep, bahane sunmasına gerek yok tamamen öğretmenin yetki alanında olan bir durum. Bir teneffüste sakince konuşursanız sıkıntınızı halledersiniz.

Hocam 0 veriyorsa neden 0 verildiğinin belirtilmesi lazım değil mi? Kafasına göre sen 0 aldın diye bir şey yok. Mesela sözlü yapar çizelge tutar 0 almıştır, dersin huzurunu bozar 0 almıştır, hiçbir şey yapmadan 0 veremez.

Konunun içinde kız varsa haklı çıkma gibi bir lüksün yok ne yazık ki.

Hocam 0 veriyorsa neden 0 verildiğinin belirtilmesi lazım değil mi? Kafasına göre sen 0 aldın diye bir şey yok. Mesela sözlü yapar çizelge tutar 0 almıştır, dersin huzurunu bozar 0 almıştır, hiçbir şey yapmadan 0 veremez.
Verebilir. Derslerindeki katılımına göre verdim der, ilgisizdi der yazılı veya kanıtlı bir belge olmasına gerek yok. Adı üstünde sözlü notu.

Şimdi olay biraz karışık ama basit bir özet geçerek anlatmaya çalışacağım yan sınıftan bir kız arkadaşımla dalga geçiyor, küfür ediyor. Ondan sonra ertesi gün akşam arkadaşım WhatsApp grubu açıp kızı da ekliyor özür dilemesi için. Kız dalga geçmeye devam edince babasını ekliyor. Kız da grupta bir şey olmamış gibi davranıp hemen bunu bizim sınıf öğretmenine söylüyor. Bu arada benim grupta tek yaptığım neden küfür ettin demek. Ondan sonra birkaç gün arkadaşımı müdür yardımcısı çağırıyor kızı da çağırıyorlar ama küfür etmek yakışmıyor kızsın deyip yolluyorlar. Bu konu yüzünden coğrafya hocası sözlümüze 20 verdi böyle bir hakkı var mı? Dersle ilgisi olmayan bir konu.

Öyle bir şey yok mesajı göster düzeltsin, düzeltmezse şikayet et. 12. sınıfım bu öğretmenler de çok oldular kendilerini ne sanıyorlar bilmiyorum. Bizden tek farkları yaşça 15-20 yaş büyük olmaları. Bizim okulda da böyleler. Sanki kendileri hiç öğrenci olmadılar, bazen iki tarafında insan olduğunu unutuyorlar ya da hiçbir zaman bizi insan yerine koymuyorlar.

Şikayet et.

Coğrafya hocanız dönem sonuna doğru geri çeker sözlüyü. Yüksek ihtimalle durmanız için yapılan bi gözdağı.

Ölçüt listesini sor öğretmenine. Neye göre puanı vermiş belgesini tutmak zorundadır ama o ölçütte derse zamanında hazırlıklı gelmekten tuta uyumlu ve saygılı bir öğrenci olmana kadar her şey olur. Bir öğretmen kolay kolay böyle not vermez. Bir şeyler yapmışsındır bence.

Geri
Yukarı