Çoğu Kadın Neden Çocuk Yapmak İstiyor?

Peki kadınlar neden çocuk istemesin? Neden çocuk sahibi olmasın ki? Şu zamanda bilinçli yetiştirecekseniz çocuk yapmayı tavsiye ederim.
Maalesef, her şey yetiştirmekle olmuyor... O çocuğun da kendi hür iradesi var...

Ne kadar iyi yetiştirirsen yetiştir, ilerde ne olacağını bilemezsin. İşte bu yüzden çocuk yapmak büyük bir sorumluluk.

Valla ben bile bu yaşta; ilerisi için çocuk sahibi olma hayalleri kuruyorum. Çocuklar ile gençler ile çok iyi anlaşan biriyim zaten. Yan binaya azeri - özbek komşular taşındı, çocuklarını görseniz nasıl tatlılar; hele bir kız var aralarında tahmini 10-12 yaşındadır, nasıl hayat dolu bir kız anlatamam. Resmen mutluluk saçıyor etrafına, mahalle çocuk sesinden geçilmiyor, sürekli arabaya top atıyorlar ama ben çok mutluyum. Çocuğun olduğu yerde her zaman huzur vardır, mutluluk vardır. Yaşlı teyzeler ses yapıyor diye kızarlar çocuklara; ama onlarsız da yapamazlar, onların sesi bile huzur verir insana.

Amcamın oğlu var Aras, 3 yaşında; herhalde hayatımda gördüğüm en tatlı çocuktur. Amcam nasıl becerdi bu kadar tatlı bir çocuk yapmayı bazen oturup düşünüyorum bu konuyla alakalı :) Utanmasan gidip soracağım "Yahu bu çocuğu nasıl yaptın" diye. O derece tatlı.

Valla ben bile bu yaşta; ilerisi için çocuk sahibi olma hayalleri kuruyorum. Çocuklar ile gençler ile çok iyi anlaşan biriyim zaten. Yan binaya azeri - özbek komşular taşındı, çocuklarını görseniz nasıl tatlılar; hele bir kız var aralarında tahmini 10-12 yaşındadır, nasıl hayat dolu bir kız anlatamam. Resmen mutluluk saçıyor etrafına, mahalle çocuk sesinden geçilmiyor, sürekli arabaya top atıyorlar ama ben çok mutluyum. Çocuğun olduğu yerde her zaman huzur vardır, mutluluk vardır. Yaşlı teyzeler ses yapıyor diye kızarlar çocuklara; ama onlarsız da yapamazlar, onların sesi bile huzur verir insana.

Amcamın oğlu var Aras, 3 yaşında; herhalde hayatımda gördüğüm en tatlı çocuktur. Amcam nasıl becerdi bu kadar tatlı bir çocuk yapmayı bazen oturup düşünüyorum bu konuyla alakalı :) Utanmasan gidip soracağım "Yahu bu çocuğu nasıl yaptın" diye. O derece tatlı.
Çocuk iyidir ama kardeş değil hele 4-6 yaş arasındakiler.

Kardeşim olmadığı için nasıl bir duygu bilmiyorum inan :) Ama bizim büyük kuzen de 3,5 - 4 yaşında çok sabrını zorladı binadakilerin :) Ben bile tahammül edemez duruma gelmiştim, aile apartmanı olduğu için sürekli iç içeyiz tahmin edersin ki. Anne olmak güzel ama çok zor bir iş. Peygamber sabrı gerektiriyor.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı