Şeriat kötü bir şey mi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Açıkçası ne Osmanlı'nın ne şer-i hükümlerin geri gelmesini hiçbir zaman istemiyorum. Düşünsenize Göktürk Cumhuriyeti'nde yaşadığımızı hem de gerçek bir Türk kültürüyle, arap ya da islam kültürüyle yoğrulmamış bir Türk Devlet'inde yaşamak mükemmel olurdu.
Şamanlarla, büyücülerle dolu bir ülkede yaşamak mı? Harika bir hayalmiş dostum. :D

Allah akıl fikir versin. Herkes hakkıyla İslami bilgiler edinse böyle şeyler yazmaz, yazmayı geçtim düşünmez bile. Bizi yaradan Allah ne istediyse odur. Kur'an-ı Kerim'de ne yazıyorsa odur.
Anlat bakalım şeriat kurallarını. Üstte attım yazan kuralları. Sana uygunsa yarın başlayalım mı uygulamaya?
  • Eğer kocasına “baş kaldırmaya” devam ederse dövülür.
  • Erkeğe karısını niye dövdüğü sorulmaz.
  • Eğer zina yaparken yakalanırsa taşlanarak öldürülür.
  • Erkekler gibi dinden çıkan kadınlar da öldürülür.
  • Kadınlar en büyük fitne aracıdır.
  • Kadın şeytan suretinde gelir, şeytan suretinde gider.
  • Kadın kocasını tatmin etmeyi red ederse melekler onu sabaha kadar lanetler.
  • Kadınlar bizim tarlamızdır. Tarlalarımıza dilediğimiz gibi (istediğimiz pozisyonda) girebiliriz.
  • Erkek namaz kılarken önünden köpek, eşek ve kadın geçerse namazı bozulur.
  • Kadınlar genel olarak kocalarına karşı nankör oldukları için cehennemin çoğunluğunu oluşturur.
  • Kadınlar aklen ve dinen eksiktir.
  • 1 erkeğin şahitliği 2 kadının şahitliğine eşittir.
  • Kız kardeş mirastan erkek kardeşin yarısı kadar pay alabilir.
  • Bir kadını kendisine lider seçen toplum asla başarıya erişemez.
  • Hür kadınlar (cariyeler değil) erkekleri azdırmamak için kapanmalıdır.
  • Bakire kız eğer evlendirilmek istediği adam hakkında sessiz kalırsa sükutu ikrar kabul edilir.
  • Bir kadınla erkek boşandıktan sonra eğer pişman olurlarsa bir daha evlenmeleri için önce kadının başka bir erkek ile birlikte olması gerekir. İslam hukukunda buna “helal swinger” değil hülle deniyor.
  • Erkekler 4 kadına kadar evlenebilir, sınırsız sayıda cariye (seks kölesi) sahibi olabilir.
  • Kadınlar cariye olarak alınıp satılabilir (veya hediye edilebilir).
  • Kadınlar ganimet olarak savaşta ele geçirebilir. Muhammet de dolaysıyla iki farklı cihat sabahının gecesinde bütün aile fertlerini gözlerinin önünde katlettiği kabile reisi kızları Cüverriye ve Safiye’yi kucağına almıştır.
  • Evli olan kadınlar diğer erkeklere haram kılınmışken “sağ elin malik olduğu” savaş esiri kadınlar buna istisnadır.
  • Esir kadınların hamile kalması durumunda piyasa değerleri düşeceği için erkeklerin “geri çekilme yöntemi” kullanması mübahtır.
  • Erkekler kadınları üç defa “boş ol” diyerek boşayabilirken kadının boşanması için erkeği mahkemeye vermesi gerekir.
  • Henüz adet görmemiş kızlarla evlenilebilir. Bu konuda sünnet 6 yaşındaki kızla evlenip 9 yaşında gerdeğe girmektir.
  • Kız çocuklarının sünnet edilmeleri fazilettir.
  • Erkekler kadınları Muta nikahı kıyarak kendilerine geçici olarak helal kılabilirler. Muta nikahı belirli bir süre ve ücret karşılığında anlaşarak kıyılır. Günümüzde bu uygulamayı sadece Şiiler devam ettirir ama Ömer zamanında yasaklanan bu nikah en sahih Sünni hadislerde bütün detaylarıyla mevcuttur.

Hay sizin gibi aktrollerin ben. Eğer olurda ileride cumhurbaşkanı olursam ilk icraatlerimden biri sizin gibi şeriat isteyen aktrolleri özel olarak Arabistan'a yollayacağım, vereceğim paranızı uçak biletinizi, çok istiyorsanız gidin orada yaşayın. Siz kimsiniz ki Atatürk'ün savaşarak kurduğu bu Cumhuriyet'i temelli olarak değiştirmek istiyorsunuz.

Kadir popcorndan duydukları safsata bilgiler ile gelmişler. Hani şu keşke yunan galip gelseydi diyen kadir popcorn.

Bugün Suriye'de neden Fransızca konuşuluyor?

Ayrıca Balkanlar'ın şehir düzeni rezalettir. Orta ve Batı Avrupa ülkeleriyle kıyaslanamaz.
Fransız Cezayir de, Suriye'de, kendi ülkesi haricinde idare ettiği her yerde ki yaptıkları zulümler ve zorbalıklar onları Fransızca'ya itti. Osmanlının idare ettiği her yer, halkın kendi dili,kendi dini ile hüküm sürmesine izin vardır. Konumuz bu olsa, baya detaylı bir şekilde anlatırdım fakat konudan sapmak istemem.

Sonuç olarak dininizi, insanları rahatsız etmeden kendinizce istediğiniz gibi yaşayabilirsiniz fakat insanları buna zorlayamazsınız.

Eşcinsel diye sonsuza kadar ceza almak isteyen biri isterse şeriata uyabilir ama uymak istemeyene zorla karşı gelemezsiniz.

Ayrıca oldukça çağ dışı olduğu için bu şekilde yönetilen ülkeler çok geride kalmış durumda.

@321777 ben müslüman değilim, ne Allah'ından bahsediyorsun, ne kanunundan bahsediyorsun sen? Şeriatın en doğru kanun olduğuna inanıyorsan yallah Arabistan'a. Ben şeriata da isteyene de hiç hoş gözle bakmam.

Şeriat dediğin saçmalıktan başka bir şey değil. Allah'ın kanunu diyorsun da Allah ne yazmış o kanuna açıp baktın mı? Allah tek gerçek tanrı diyorsun da hiç açıp okudun mu gönderdiği kitabı? İnsan fıtratında inanmak var diye düşünüyorsunuz da kendiniz bile inanmıyorsunuz, kendinizi kandırıyorsunuz. Gerçekten inanan birisi korkudan titrer. Bırak kötülük yapmayı aklına gelince bile kendi kendini yer. Bırak Kur'an'ı okumamayı, Said Nursi kitaplarıyla birlikte yalar yutar. Başını secdeden kaldırmaz. Şu an inananların hepsi içini rahatlatmak, kendini kandırmak için inanıyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı