Şeriat kötü bir şey mi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Açıkçası ne Osmanlı'nın ne şer-i hükümlerin geri gelmesini hiçbir zaman istemiyorum. Düşünsenize Göktürk Cumhuriyeti'nde yaşadığımızı hem de gerçek bir Türk kültürüyle, arap ya da islam kültürüyle yoğrulmamış bir Türk Devlet'inde yaşamak mükemmel olurdu.

Şeriat saf haliyle kötü bir şey değildir. Ama saf haliyle uygulayan devlet kalmadığı için insanların gözünde rezil bir yönetim şekli.
Çok güzel açıklamışsınız hocam. Şeriatı kendi anladıkları gibi uygulayanlar yüzünden Şeriat kötü sanılıyor. Allah'ın koyduğu kanunlara, haşa, nasıl bu devirde uygulanır diyorlar. Allah akıldan fikirden hepimizi ayırmasın, hidayet nasip eylesin.

Onuda getirin beyde sizsiniz ağada paşada kolunuzdan tutan yok. Devran bi dönerse şayet o zaman geçmiş olsun.

Bir gün muhabbet niyetinde konuşabiliriz. Bu konu birazdan kilitlenebilir, yazarken yarıda kalmasını istemem.
Ben bazı aklıma kalan insan haklarına aykırı şeyleri yazayım. Biraz da internetten alayım tabii.
  • Eğer kocasına “baş kaldırmaya” devam ederse dövülür.
  • Erkeğe karısını niye dövdüğü sorulmaz.
  • Eğer zina yaparken yakalanırsa taşlanarak öldürülür.
  • Erkekler gibi dinden çıkan kadınlar da öldürülür.
  • Kadınlar en büyük fitne aracıdır.
  • Kadın şeytan suretinde gelir, şeytan suretinde gider.
  • Kadın kocasını tatmin etmeyi red ederse melekler onu sabaha kadar lanetler.
  • Kadınlar bizim tarlamızdır. Tarlalarımıza dilediğimiz gibi (istediğimiz pozisyonda) girebiliriz.
  • Erkek namaz kılarken önünden köpek, eşek ve kadın geçerse namazı bozulur.
  • Kadınlar genel olarak kocalarına karşı nankör oldukları için cehennemin çoğunluğunu oluşturur.
  • Kadınlar aklen ve dinen eksiktir.
  • 1 erkeğin şahitliği 2 kadının şahitliğine eşittir.
  • Kız kardeş mirastan erkek kardeşin yarısı kadar pay alabilir.
  • Bir kadını kendisine lider seçen toplum asla başarıya erişemez.
  • Hür kadınlar (cariyeler değil) erkekleri azdırmamak için kapanmalıdır.
  • Bakire kız eğer evlendirilmek istediği adam hakkında sessiz kalırsa sükutu ikrar kabul edilir.
  • Bir kadınla erkek boşandıktan sonra eğer pişman olurlarsa bir daha evlenmeleri için önce kadının başka bir erkek ile birlikte olması gerekir. İslam hukukunda buna “helal swinger” değil hülle deniyor.
  • Erkekler 4 kadına kadar evlenebilir, sınırsız sayıda cariye (seks kölesi) sahibi olabilir.
  • Kadınlar cariye olarak alınıp satılabilir (veya hediye edilebilir).
  • Kadınlar ganimet olarak savaşta ele geçirebilir. Muhammet de dolaysıyla iki farklı cihat sabahının gecesinde bütün aile fertlerini gözlerinin önünde katlettiği kabile reisi kızları Cüverriye ve Safiye’yi kucağına almıştır.
  • Evli olan kadınlar diğer erkeklere haram kılınmışken “sağ elin malik olduğu” savaş esiri kadınlar buna istisnadır.
  • Esir kadınların hamile kalması durumunda piyasa değerleri düşeceği için erkeklerin “geri çekilme yöntemi” kullanması mübahtır.
  • Erkekler kadınları üç defa “boş ol” diyerek boşayabilirken kadının boşanması için erkeği mahkemeye vermesi gerekir.
  • Henüz adet görmemiş kızlarla evlenilebilir. Bu konuda sünnet 6 yaşındaki kızla evlenip 9 yaşında gerdeğe girmektir.
  • Kız çocuklarının sünnet edilmeleri fazilettir.
  • Erkekler kadınları Muta nikahı kıyarak kendilerine geçici olarak helal kılabilirler. Muta nikahı belirli bir süre ve ücret karşılığında anlaşarak kıyılır. Günümüzde bu uygulamayı sadece Şiiler devam ettirir ama Ömer zamanında yasaklanan bu nikah en sahih Sünni hadislerde bütün detaylarıyla mevcuttur.

Bu mudur tanrının kuralı yani? Günümüze ne kadar ters, insan haklarına ne kadar ters.

Bir gün muhabbet niyetinde konuşabiliriz. Bu konu birazdan kilitlenebilir, yazarken yarıda kalmasını istemem.
Hocam o arkadaşın yazdıklarına bakmayın bile. Adam resmen İslam'a karşı olarak doğmuş. Tamam ateist olursun da, bu kadar da düşman olmazsın İslam'a. :D

Konuyu okuyoruz da tek gerçek şeriatı bu arkadaşlar biliyor, hepsi Kur'an'ı hatim etmiş yalayıp yutmuş, benim rakı içmeme, karşı cinsle ilişkiye girmeme şeriat karışamaz, bana İslam kuralları sökmez, çünkü inanmıyorum, adamlara şeriat ne diyoruz, ses çıkartabilen yok.

Sence el kesmek iyi bir şey mi ya da insan birisini öldürdü diye onu da öldürmek?
Bilgi sahibi olmadan konuşmayın.

Tabii ki iyi bir şey değil ama uygulanmadığı için ülkemiz bu halde her gün başka bir cinayet her gün başka bir şiddet...

Kabirde de böyle söylemezsin umarım. Ancak orada zaten gerçeği bileceğin için bu seni kurtarmayacak. Kafirler ebedi olarak cehennemde kalacak. Önemli olan görmeden iman.
Ağzını topla kardeşim. Başkası İslâm'a inanmıyor diye niye azarlıyorsun?

Şeriâtı savunanlar bile şeriat kurallarına ters hareketler yapıyorken kim şeriatı uygulayacak?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı