Çok fazla uyuyorum

xenia

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Selamın Aleyküm. Arkadaşlar bu 1 senedir falan gereğinden çok fazla uyuyorum. Ne zaman sinirlensem uyuyorum, okulda uyuyorum, evde uyuyorum her yerde uyuyabilirim. Bunu uykum geldiği için değil sıkıldığımda, sinirlendiğimde yapıyorum. Günün çoğu zamanında ya mutsuz oluyorum yada asabi oluyorum. Ama bunu dışa yansıtmamaya çalışıyorum. Herkese güler yüzle yaklaşıyorum ama içimde gülmüyorum. İşte sinirlendiğimde uyuyorum. Ne kadar uyuyorsun derseniz. Sabah 6'da kalkıyorum okula gidiyorum ders başlıyor 8 ders var 2 ders uyuyorum. Yarım yarım toplarsak 2 ders falan. Eve 1.30 gibi geliyorum 2'ye kadar yemek yiyorum. Azıcık bilgisayara bakıyorum ya uykum geliyor ya bir anda mutsuz oluyorum yada canım sıkılıyor yatıyorum 4-5-6 saat değişiyor. Kalkıyorum yemek yiyorum yatıyorum. 10 gibi kalkıyorum 12-1 kadar oturuyorum gece 10 kere kalkıyorum. Hop al baştan. Hep böyle.

Senin sorunun uykuyla değil hayattan zevk almıyorsun kötü hissediyorsun bu yüzden fazla uyuyorsun çünkü yapacak bir şeyin yok. Şunu da unutma hayal kuran ve kötü hisseden kişiler sürekli fazla uyurlar çünkü uyurken kötü hissedemezsin. Sana vereceğim tavsiye kendine bir amaç edin ileride olmak istediğin şey olabilir yada başka bir şey ama bana göre ilk dediğim şeyi seçmeli ve şimdiden o doğrultuda şeyler yapmalısın. Hayatını düzene sok. Git açık havada yalnız kulaklığını takıp koş, spor yap. Emin ol iyi hissettirecektir.

Bir psikoloğa başvurun.
Fazla gitmek istemiyorum.
Senin sorunun uykuyla değil hayattan zevk almıyorsun kötü hissediyorsun bu yüzden fazla uyuyorsun çünkü yapacak bir şeyin yok. Şunu da unutma hayal kuran ve kötü hisseden kişiler sürekli fazla uyurlar çünkü uyurken kötü hissedemezsin. Sana vereceğim tavsiye kendine bir amaç edin ileride olmak istediğin şey olabilir yada başka bir şey ama bana göre ilk dediğim şeyi seçmeli ve şimdiden o doğrultuda şeyler yapmalısın. Hayatını düzene sok. Git açık havada yalnız kulaklığını takıp koş, spor yap. Emin ol iyi hissettirecektir.
Aynen doğru her dediğin bende var. Hep uyurken hayaller kurup uyuyorum. Yapacak bir şeyim yok spora gideceğim araştırıyorum falan. Git koş falan diyorsun ama oturduğum yerde fazla mümkün değil. Kaykay aldım arkadaşım öğretiyor arada onla çıkıp çalışıyoruz.

Fazla gitmek istemiyorum.

Aynen doğru her dediğin bende var. Hep uyurken hayaller kurup uyuyorum. Yapacak bir şeyim yok spora gideceğim araştırıyorum falan. Git koş falan diyorsun ama oturduğum yerde fazla mümkün değil. Kaykay aldım arkadaşım öğretiyor arada onla çıkıp çalışıyoruz.
İlla spor yapmak değil, kendine uğraşacak bir hobi bul.

Öyle arkadaşlarla fazla takılmamanı da öneririm bir sebepte bu olabilir. Ve bu dediklerimi yapmak için yapma gerçekten yapmak istediğin için yap eğer gidip koşmak iyi hissettirmiyorsa sana yapma başka zevk alacağın şeyler bul. Örneğin bilgisayar bağımlılığı da iyi bir şey değil ama en azından başlangıç için yapacak bir şey bulamıyorsan bir kaç saat online oyun oynayabilirsin istersen Cs:go ve Lol oynayabiliriz birlikte.

Öyle arkadaşlarla fazla takılmamanı da öneririm bir sebepte bu olabilir. Ve bu dediklerimi yapmak için yapma gerçekten yapmak istediğin için yap eğer gidip koşmak iyi hissettirmiyorsa sana yapma başka zevk alacağın şeyler bul. Örneğin bilgisayar bağımlılığı da iyi bir şey değil ama en azından başlangıç için yapacak bir şey bulamıyorsan bir kaç saat online oyun oynayabilirsin istersen Cs:go ve Lol oynayabiliriz birlikte.
Çok arkadaş edinmeyi seven birisi değilim. Bulamıyorum işte yani aklıma mı gelmiyor bilmiyorum. Cs:Go falan hep oynayamıyorum internetimden kaynaklı. Lag falan oluyor. Ama teşekkür ederim.
Ben yine de bir uzman yardımı öneriyorum.
En sonra çare o gibi.

Yeni konular

Geri
Yukarı