Çok Sevdiğiniz Birinden İntikam almak

Beni bir başkasıyla görmekten, beni her şekilde kaybetmiş olmaktan belki pişmanlık duyar. İçim acıya acıya istemediğim şeyler yapmak zorunda kalacağım. Ben onu kazanmak için her yolu denedim. Bana başkasına gitmekten başka çare bırakmadı gibi.
Bu kritik zamanlar da lütfen kendinize hakim olun, doğal bir süreç bu, arkadaşlar kendinizi zor duruma sokmayın. Bırakın lütfen ardından yapacağınız şeyler DEĞMEYECEK! Seni görmezden gelen bir kişi için ne diye parıldamaya çalışıyorsun ki sevgili dostum ? Ona yapacağın en kuvvetli darbe, kendini ve duygularını ona yaşatmamak olacaktır. Senin o duygularını hissedemeyecek, bu onun zararına olur. Kendisi kaybeder. Şimdi eminim çok zor geliyor, kendine hakim olamıyorsun. Ama yapacağın tek şey ondan uzak durmak, bırak. Biraz dalgalara karşı yüzerken zorlanacaksın ama sonunda dalgalar duracak ve deniz durulacak. O zamana kadar tek yapacağın şey sabırlı olmak. Forum da bu tür duygusal konular altında sizleri çok sefer görmüştüm, oralar da mantık çerçevesinde konuşuyordunuz ve insanları aklın yoluna doğru hareket ettiriyordunuz, şimdi de kendiniz için aynılarını yapın.

Bu kritik zamanlar da lütfen kendinize hakim olun, doğal bir süreç bu, arkadaşlar kendinizi zor duruma sokmayın. Bırakın lütfen ardından yapacağınız şeyler DEĞMEYECEK! Seni görmezden gelen bir kişi için ne diye parıldamaya çalışıyorsun ki sevgili dostum ? Ona yapacağın en kuvvetli darbe, kendini ve duygularını ona yaşatmamak olacaktır. Senin o duygularını hissedemeyecek, bu onun zararına olur. Kendisi kaybeder. Şimdi eminim çok zor geliyor, kendine hakim olamıyorsun. Ama yapacağın tek şey ondan uzak durmak, bırak. Biraz dalgalara karşı yüzerken zorlanacaksın ama sonunda dalgalar duracak ve deniz durulacak. O zamana kadar tek yapacağın şey sabırlı olmak. Forum da bu tür duygusal konular altında sizleri çok sefer görmüştüm, oralar da mantık çerçevesinde konuşuyordunuz ve insanları aklın yoluna doğru hareket ettiriyordunuz, şimdi de kendiniz için aynılarını yapın.

Doğru diyorsunuz. Haklısınız da. Dediğinizi uygulayacağım. Her şekilde ondan uzak olmak benim için en hayırlısı gibi. Yardımlarınız için teşekkür ederim arkadaşlar. Değerli görüşleriniz benim için çok önemli.

Hayat bu, insanın karşısına neler çıkartacağı belli olmaz, bir gün gelecek belki o zaman seni anlayacak, ve belkide seni arayacak, vefasız birine bu kadar bağlanmak doğru olmayabilir, bu hayatta her istediğimize sahip olamayabiliriz, sana bu konuda şu filmi öneriyorum; Kağıttan Kentler, sana çok şey öğretebilir.

Onun üzülmesi benim canımı ne kadar yakıyor bilemezsiniz. Onun kılına zarar gelsin istemem. Delicesine seviyorum. Anlatamam yani. Ama bir şey var ki şu anki öfkem tamamen yaşadıklarımın acısını hissetmesi için. Ona zarar verirsem eğer, yaşadıklarımın acısını hissettiğinde, benim de içim parçalanıyor olacak. Ama böyle de paramparçayım.
Dostum şuan çocuksu saf bir sevgin var, bende bir kaç yıl bu şekilde bir kızı sevmiştim, o ''bir ihtimal'' yüzünden. Ama bir gün anlayacaksın sende, getirir bu benim sevgilim der bir şey der, başından aşağı soğuk sular dökülür. O zaman olgunlaşıyorsun aslında. Ben sen üzülme diye dedim, o an geldiğinde (umarım gelmez) kendini o kadar aptal hissedeceksin ki, ben az kalsın elimi kırıyordum mesela, duvara vurmaktan. İnşallah hayırlısı olur, ama kendini yavaştan şartla en kötüsüne.

Ben seni bu forumda daha önce neşeli, kendi tabirimce "Uçakçı Arkadaş" dediğim biriydin. Şimdi bir melankolik, crawling in the dark aurasıyla konuşuyorsun, hissettiriyorsun. Buraya öneri almaya gelmekle yanlış yaptın. Çünkü herkesin kendince deneyimleri, düşünceleri var. Herkes farklı fikirler sunacak, belki de seni yanlışa sürükleyecek kendi deneyimlerinin ve düşüncelerinin farklı olmasından dolayı. Sana tavsiyem yüz yüze veya herhangi bir iletişim yoluyla büyük, tecrübeli veya tanıdık biriyle dertleşip, içini dökmen. Açıkçası bu halde görünce üzüldüm, bu kadar neşeli ve mutlu birisini bu kadar üzmüş, kırmış bir insanın gerek kişilik olarak gerek de ruhsal/zihinsel olarak iyi olduğunu düşünmüyorum. Konuşcak kimsen de yoksa gel benimle konuş, şu derdini çözelim bulunduğun lokasyonu "Nowhere"'dan daha güzel yerlere getirelim.

Sana tavsiyem: Yüz yüze veya herhangi bir iletişim yoluyla, büyük, tecrübeli veya tanıdık biriyle dertleşip, içini dökmen. Açıkçası bu halde görünce üzüldüm, bu kadar neşeli ve mutlu birisini bu kadar üzmüş, kırmış bir insanın gerek kişilik olarak gerek de ruhsal-zihinsel olarak iyi olduğunu düşünmüyorum. Konuşacak kimsen de yoksa gel benimle konuş, şu derdini çözelim, bulunduğun lokasyonu Nowhere'den daha güzel yerlere getirelim.

Birçok arkadaşımla, birçok büyüğümle dertleştim. Onların da görüşünü aldım, tecrübelerini dinledim. Ve gelin görün ki çok sevmenin bedeli ağır oluyormuş. Dinlediklerim ve yaşadıklarıma göredir ki; birinin üstüne ne kadar titrer onu ne kadar severseniz o kadar uzaklaşıyormuş sizden.

Ben normalde çok egoist bir insanım ama bu egoistliğim pasif şekilde. Bendeki ego ve özgüven sayesinde ne yaşarsam yaşayım, ne duyarsam duyayım atlatabiliyordum. Ancak bu ilişki sonrasında, gerek özgüven konusunda gerek egoistliğim konusunda bir kırılma yaşadım. İyi olduğum konularda bile kendimi geri çekiyor, kendime yapmadığım şeyi bırakmıyorum. Gerçekleri, sevdiğim insanların özelliklerini, nasıl biri olduklarını bile bile, gördüklerimi görmezden gele gele bu hale geldim. Bayağı üzüldüm yalan yok. O kimliğime geri dönmek istiyorum, döneceğim de. Herkes yaptıklarının bedelini ağır ödeyecek.

Teklifiniz için çok ve çok teşekkür ederim. Konuşacak arkadaşlarım var, siz de benim konuşabileceğim arkadaşlarımdansınız. Konuya destek olan herkese çok teşekkür ederim.

Sanırım konuda hiç kimse bir kızla konuşmadı. Zira böyle yorumlar nasıl yapılabiliyor çözemedim.

İntikam almak, özellikle -yanlış anlama- böyle değersiz bir insan için, seni daha çok üzer.

İntikamını alırsın, bu sefer ondan daha fazla üzülürsün. Özellikle sana yaptıklarını sen de başka bir kıza yapayım falan da deme. Böyle bir rezalete kendini alet etme.

Öte yandan, arkadaşlar gerekli cevabı vermiş. Ben sana bu durumu kafandan silmeni tavsiye ediyorum.

Unutma, intikam yok.

Sanırım konuda hiç kimse bir kızla konuşmadı. Zira böyle yorumlar nasıl yapılabiliyor çözemedim.

İntikam almak, özellikle -yanlış anlama- böyle değersiz bir insan için, seni daha çok üzer.

İntikamını alırsın, bu sefer ondan daha fazla üzülürsün. Özellikle sana yaptıklarını sen de başka bir kıza yapayım falan da deme. Böyle bir rezalete kendini alet etme.

Öte yandan, arkadaşlar gerekli cevabı vermiş. Ben sana bu durumu kafandan silmeni tavsiye ediyorum.

Unutma, intikam yok.

Herhangi bir kadına 'bir kız bana bunları yaşattı, ben de onlara bunu yaşatacağım vs.' gibi yaklaşmak net bir şekilde söylüyorum, şerefsizliktir. Ben öyle bir insan değilim, olmam da.

Evet haklısınız. Onun üzülmesi, onun zarar görmesi beni daha da üzecek belki ancak anlaşılmak bunu gerektiriyorsa, birbirini çok seven ya da birbirinden nefret eden iki insan olmayı yeğliyorum şu anda.

Herhangi bir kadına 'bir kız bana bunları yaşattı, ben de onlara bunu yaşatacağım vs.' gibi yaklaşmak net bir şekilde söylüyorum, şerefsizliktir. Ben öyle bir insan değilim, olmam da.

Evet haklısınız. Onun üzülmesi, onun zarar görmesi beni daha da üzecek belki ancak anlaşılmak bunu gerektiriyorsa, birbirini çok seven ya da birbirinden nefret eden iki insan olmayı yeğliyorum şu anda.
Bir insanı hayatınızın merkezine oturtmak için genç yaştaysanız eğer, kendinizi üzmenize değmez.

Yaşanmış şeyler doğrultusunda konuşuyorum. Siz önünüze bakın. Dünyada 3.5 milyar kadın, önünüzde uzun bir hayat var.

Geri
Yukarı