Hiç intikam alamadığınız için çok kötü hissettiniz mi?

Dediğim gibi hiç kötü hissettiniz mi?

Ben hissettim kendi aklımdan çıkmayan şeyi buraya bir yazayım dedim:7.sınıfa gidiyorum o zamanlar. Bir tane çocuk vardı sırada az sinirlenmiştim derste sadece bana doğru cekiyordum yapma dediği halde. Sonra teneffüste beni iyi benzetti. Ben sınıfta ağlamıştım 30 kişi bana bakıyordu aşırı utanmıştım. Sonra müdür yardımcısı falan geldi odaya, çocuğa bayağı kızmış oda ağlıyordu. Her neyse öyle geçti gitti. Bu bana 8.sinifa gelince 8.sinifin son 5aydan başlamıştı ve 1.ayına kadar bana zorbalık yapmıştı. Bir de Instagram'dan falan kızlara yazıyormuş babam kadar çocuğu dövdüm diye 😂 (benden 1-2 yaş büyük boyum biraz uzun sadece erken yazıldım) daha sonra ben bir hırsla evde antrenman yapmaya başlamıştım. Bayağı da gelişmiştim kavga güç ile alakalı olmasa dahi bu çocuk dövüş ile alakalı hiçbir şey bilmiyordu her türlü kavga etsem dövebilirdim. Ancak hiç öyle bir şeye kalkışamadım 10 kardeşlerdi en küçüğü bu idi. Bunu öğrenmiştim.

Öz güvenim altüst olmuştu derste saçma sapan çatmalar, vurmalar, küfür etmeler, gülmeler falan. En sonunda bir tanıdığım müdür yardımcısına demişti oda az kızmıştı o zamandan beri de çatmıyordu ki ondan sonra karne gününe dahi gitmemiştim. 8.sınıf mezun olacağımız için fotoğraf çektiriyorduk ailem zorla ikna etti ve o zamanda çok çattı bana ben dayanamadiğjm için karşı geldim biraz beni ittu yere attı falan. Fotoğrafçı da bu ilçede böyle bir şey görmedim demişti. O fotoğraflar bana işkence fotoğraflarına bakmak gibi gelir hep. Ailem kızmasa yerden yere vurup kırarım o şeyi. Her neyse. Ben o antrenman hafif bir program dahi olsa katlanmak zordu aylarca. He ekstra olarak Suriyeli arkadaşı beni taciz etmişti. Ben ise korkumdan bir şey diyememiştim hocalara. Artık dışarıya çıkmaya bile çekiniyorum sosyal ortamlarda tedirginlik oluyor tek başıma iken o yüzden çıkmıyorum tek başıma. Benimki bu kadar. Bu konuyu da bu tür tiplere hakaret edin diye açmadım kendi aklımdan pek çıkmıyordu bu çocuklar bu yüzden kendi şeyimi de bir yazayım dedim asıl merak ettiğim sizinki. Siz hiç intikam alamadiniz diye kötü hissettiniz mi? Detaylıca yazsanız da okurum anlatmak isteyeni beklerim.

10. sınıfım. Özel okulda okuyorum ve buna rağmen beni çok büyük bir intikam almama zorlayan bir olay oldu.
1. dönemin son gününde yemekhaneye indim karnemi sıramda bırakarak. Yemeğimi yiyip geldiğimde karnem kayıptı.
Bunu kimin yaptığını o anın stresiyle düşünemiyordum.
Anneme söylediğimde yol boyu azar yedim.
Bana en az yarım saat boyunca bağırdı ve azarladı. Şu anda bazı arkadaşlarımın gördüklerini bana aktarması sayesinde yapanları biliyorum ve 2. dönem artık sırasına iğne koymaktan tut ikisinin de karnelerini çalmaya öyle bir intikam almayı planlıyorum. Senin anlattığın olay kadar büyük bir olay değil ama eğer yaşadıysanız bir travmanın neler yaşattığını bilirsiniz. Bu travmalara sebep olan varlıkları buna pişman etmeye yemin ettim. Eğer yaratıcı intikam fikirleriniz varsa Gmail adresime beklerim. İyi günler. [email protected]

10. sınıfım. Özel okulda okuyorum ve buna rağmen beni çok büyük bir intikam almama zorlayan bir olay oldu.
1. dönemin son gününde yemekhaneye indim karnemi sıramda bırakarak. Yemeğimi yiyip geldiğimde karnem kayıptı.
Bunu kimin yaptığını o anın stresiyle düşünemiyordum.
Anneme söylediğimde yol boyu azar yedim.
Bana en az yarım saat boyunca bağırdı ve azarladı. Şu anda bazı arkadaşlarımın gördüklerini bana aktarması sayesinde yapanları biliyorum ve 2. dönem artık sırasına iğne koymaktan tut ikisinin de karnelerini çalmaya öyle bir intikam almayı planlıyorum. Senin anlattığın olay kadar büyük bir olay değil ama eğer yaşadıysanız bir travmanın neler yaşattığını bilirsiniz. Bu travmalara sebep olan varlıkları buna pişman etmeye yemin ettim. Eğer yaratıcı intikam fikirleriniz varsa Gmail adresime beklerim. İyi günler. [email protected]

Hocam sakin ya. Travma yaşadım evet ve nasıl bir şey olduğunu biliyorum ama çok da abartmaya gerek yok. Sırasına iğne koymak fan hem abartı hem fark edilir. Çok da abartmadan dövebilirsiniz mesela. Karne çalmak basit iş. Kötü bir şey yapmaya teşvik etmiyorum sizi ama hak etmişler gibi ama düşmanınızın da insan olduğunu unutmayın derim.

Hocam sakin ya. Travma yaşadım evet ve nasıl bir şey olduğunu biliyorum ama çok da abartmaya gerek yok. Sırasına iğne koymak fan hem abartı hem fark edilir. Çok da abartmadan dövebilirsiniz mesela. Karne çalmak basit iş. Kötü bir şey yapmaya teşvik etmiyorum sizi ama hak etmişler gibi ama düşmanınızın da insan olduğunu unutmayın derim.

Psikolojik olarak hasar aldım ve bu hasarlar bazen kalıcı olabiliyor anlatabiliyor muyum? Yani gerçekten o hasar belki kalıcı olarak zihnime yerleşti şu anda. İnsan kötü anıları asla unutmuyor ne yazık ki. İster kalıcı olsun ister olmasın. Ayrıca ceza olarak dövebilirim ama disiplin yemekten korkuyorum ciddi bir şey iş hayatım için.

Psikolojik olarak hasar aldım ve bu hasarlar bazen kalıcı olabiliyor anlatabiliyor muyum? Yani gerçekten o hasar belki kalıcı olarak zihnime yerleşti şu anda. İnsan kötü anıları asla unutmuyor ne yazık ki. İster kalıcı olsun ister olmasın. Ayrıca ceza olarak dövebilirim ama disiplin yemekten korkuyorum ciddi bir şey iş hayatım için.

Evet anlatabiliyorsun ama bu sadece bir belge yani evet çok üzülebilirsin ve sinirlenebilirsin ama o kadar ciddi bir hasar olmamalı. Çıkış?

Evet anlatabiliyorsun ama bu sadece bir belge yani evet çok üzülebilirsin ve sinirlenebilirsin ama o kadar ciddi bir hasar olmamalı. Çıkış?

Ben bana karşı yapılan şakaları pek hoş karşılamıyorum hocam. Yani nasıl diyeyim bunu yaparak bana yaşattığı duyguyu aynen yaşamasını istiyorum. Çünkü insanlar yaşamadan akıllanmıyor bir daha yapmayayım demiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı