Çok zaman ayırmadan verimli spor yapmak

Ahmensrr

Hectopat
Daha fazla  
Boyum biraz kısa ve kiloluyum.
Ama artık canıma tak etti :D
Okulum saat 9 da başlıyor ve 16.00 da bitiyor eve gelmem yarım saat 45 dk. Sürüyor. Gelene kadar akşam oluyor diyebilirim.
Yani spor salonuna gidecek pek vaktim yok, size en az 5-6 saat var gibi geliyor ama okulum puanı yüksek bir lise olduğundan, hocalar bir sürü ödev veriyor en az 2.30-3 saat ders çalışmam gerekli.
Spor ve beslenmem nasıl olmalı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle asla ve asla kilo vereyim diye uğraşırken kendini aç bırakma. Gelişim çağındasın bu yüzden günlük beslenmen çok düzgün olmalı. Bu çağda yapacağın bir hatayı ileride kapatma şansın olmaz.

Eğer çantan çok ağır olmuyorsa okul çıkışı eve yürüyerek gelmeyi deneyebilirsin. Kendini fiziksel ve mental anlamda çok yorgun hissediyorsan beslenmene ve uykuna çok dikkat etmelisin. Günlük en az 6 saat uyu.

Öncelikle asla ve asla kilo vereyim diye uğraşırken kendini aç bırakma. Gelişim çağındasın bu yüzden günlük beslenmen çok düzgün olmalı. Bu çağda yapacağın bir hatayı ileride kapatma şansın olmaz.

Eğer çantan çok ağır olmuyorsa okul çıkışı eve yürüyerek gelmeyi deneyebilirsin. Kendini fiziksel ve mental anlamda çok yorgun hissediyorsan beslenmene ve uykuna çok dikkat etmelisin. Günlük en az 6 saat uyu.

Hiç spor yapmayan, hareketsiz yaşayan biri için, kardiyo amaçlı spor olarak çok kısa zamanlı merdiven çıkma zararlı mıdır? (Dizlere verecek zarar hariç) Yani atıyorum 1-2 hafta yarım kat çıkma, 1-2 hafta 1 kat, 1 ay boyunca 2 kat birden, bu şekilde arttırarak.

Hiç spor yapmayan, hareketsiz yaşayan biri için, kardiyo amaçlı spor olarak çok kısa zamanlı merdiven çıkma zararlı mıdır? (Dizlere verecek zarar hariç) Yani atıyorum 1-2 hafta yarım kat çıkma, 1-2 hafta 1 kat, 1 ay boyunca 2 kat birden, bu şekilde arttırarak.
Tabii ki de zararlı değildir. Hatta birçok faydası olabilir. Ama kardiyonun yerini tutar mı, tam emin değilim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı