Spor yapmak çok yoruyor

Dostum programı rica etsem atabilir misin karın kası programını.
Tamam.
Programla olucak iş değil. Her programı kendinize göre uygulamasınız. Onda 1 ayda karın kası çıktı diye sende de çıkacak diye bir şey yok. Çok zayıfsa karın kası çıkması normal arkadaş atsın görelim.
Kilom 73 boyum 182.
Program bizim hangi haraketleri yapacağımızı belirler. Eğer ne yapacağımızı bilmessek bu durum bizi olumsuz etkiler. Ama her programı kendimize göre yapmalıyız evet.

Program

Hiçbir set ve hiçbir haraket arasında dinlenme. Bu antrenmanın yoğunluğunu azaltıyor.

25 kez leg crunch
10 kez bacak kaldırma
20 saniye bacağını havada tut.
Her bacak için 25 kez bisiklet mekik
25 saniye plank
20 saniye yan plank (iki taraf için)
Her bacak için 25 tane mointain climber
25 kez normal mekik.
Her ayak için 25 kez Hell touch.
Her bacak için 20 tane makas hareketi.

3 kez tüm bu hareketleri tekrarla.

Önemli notlar:
20 saniye bacağını havada tuttarken bacakların oldukça alçak olsun fakat yere deymesin.
Bacak kaldırırken bacağın yere hiç deymesin. Yer ile ayakların arasında 3 santimetre filan olsun. Yani bacağını alçalt fakat yere sakın deymesin.
3 set yap tüm hareketleri.
Normal plank yaparken çok fazla poponu kaldırma.
Eğer bu haraketleri yaparken haraketi hissetmezsen bil ki sıkıntı vardır.

Bazı haraketlerin isimlerini bilmiyordum iyice araştırıp yazdım. Her 2 ayda değiştir programını. Çünkü aynı şeyi yaparak farklı bir sonuç bekleme sakın. Ve tüm bunları 3 kez tekrarla.

Biraz geç yazdım çünkü işim vardı.
Ve bu sadece karın kası idmanı. Ya da karın eritme. Ben bunu yaparak çok iyi sonuç aldım.

Koşu yapmaya filan da çık arada. (Arada değil her gün çık)

Her gün yap. Haftada 1 gün dinlen.

Leg crunch yaparken bacaklarını yukarıya doğru kaldır. Sonra kır ama 90 dereceyi geçmesin. Sonra ellerin ile ayak parmaklarına yetiş ve geri yere gelirken de ellerin yer ile temas etsin. Bu üst karında daha fazla kas aktive eder.

Yeni konular

Geri
Yukarı