Çok zayıf olmak

O kadar zayıfım ki, boy 1.70 kilo 63. belim çok ince, ne giysem üzerimde incecik duruyor. Yüzümde de artık renk kalmamış, 10 senedir zayıfım. Kilo alamıyorum metabolizmam iyi çalışıyor. Bir hastalığım da yok çok şükür. Hatta merak ettim kurt olabilir diye, onun da testi temiz çıktı. Benim sorunum nedir? Mille kilolu yemek yemese bile hala kilolu ben 1 gün yemesem kendimi zayıflamış gibi hissediyorum.
Yediğini sanıyorsundur. Daha önce ben de çok yediğimi düşünürdüm.
Ta ki vücut geliştirme yapmaya başlamamın 1.5 ay sonrasına kadar.
Ondan sonra önceden aslında hem az yediğimi hem de beslenemediğimi fark ettim.

Öncelikle nasıl kilo almak istediğini belirle. Kilom artsın nasıl gözükeceğim önemli değil diyorsan. Bebe bisküvisi vb. şeyler tüket fakat sağlıklı bir şekilde kilo almak isterim, vücudumda şekilli olsun diyorsan. Sporla, alacağın ve yaktığın kaloriyi hesaplaman gerekiyor. Aldığın kalori yaktığın kaloriden fazla olduğu sürece kilon yukarılara çıkacaktır. Biraz meşakatlidir ama uzun vadede DİSİPLİNİ elden bırakmazsan iyi sonuçlar alacaksın.

Öncelikle şunu söylemeliyim genelde zayıf kişilerin metabolizmasının hızlı, şişmanların ise yavaş olduğu söylenir. Oysa bu, nadir görülen bir durumdur. Kilonuz boyunuza göre ideal seviyede belki birkaç kilo alabilirsiniz. Bunun dışında asıl yapmanız gereken mümkünse bir diyetisyenden destek alarak spor yapmaya başlamak olacaktır. Diyetisyene gitmeseniz de internette çok fazla kaynak bulunuyor bunları araştırıp veya spor salonundaki hocanızdan tavsiyeler alarak vücut kütlenizi sağlıklı bir şekilde arttırabilirsiniz ve daha estetik bir vücuda sahip olabilirsiniz.

Kilo alacaklara önerim akşam yatmadan önce yiyin üstüne biraz da egzersiz yaparsanız süper olur 2 hafta uygulayın gelişimi fark edeceksiniz.
Not: Diğer öğünleri de düzenli yemeye gayret edin.

Kilo alacaklara önerim akşam yatmadan önce yiyin üstüne biraz da egzersiz yaparsanız süper olur 2 hafta uygulayın gelişimi fark edeceksiniz.
Not: Diğer öğünleri de düzenli yemeye gayret edin.
Akşam yatmadan önce yemeyin, sabah kalkmakta zorlanırsınız.
Hem sağlıklı bir yöntem değil hem de ektomorflar için bu yöntem bir çözüm değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı