Corsair Glaive RGB Oyuncu Faresi İncelemesi

GLAIVE RGB Gaming Mouse — Black (EU)

Ürün özellikleri;
  • Sensör: PMW3367, optik
  • 100 - 16000 DPI; 1 DPI adımlarla özelleştirilebilir
  • İletim Hızı: 1000/500/250/125 Hz - 1 Ms
  • Boyutlar: 125.8( U ) x 91.5( G ) x 44.6( Y ) mm
  • Ağırlık: 122 g (kablosuz)
  • Değiştirilebilir baş parmak kısmı
  • 50 Milyon basım ömürlü Omron anahtarlar
  • 6 tuş
  • 3 RGB bölgesi, + DPI göstergesi (6 bar )
  • Kablo uzunluğu. 1.8 m
  • Yerleşik hafıza/profil
Ürünü, altlığı gibi Adeks'ten indirimde aldım. Siparişimin aynı günü teslim edildi.

Kutusu, G502 ve Rival 700'e benzer şekilde kapaklı olarak tasarlanmış. İçinde her şey karışmadan yerli, yerinde geliyor. İçinden fare, belgeler, 3 tane değiştirilebilir baş parmak kısmı ve bunları taşıyacak çanta geliyor;

Glaive_BLK_08.png

_MG_0006_1.jpg

_MG_0018_1.jpg

_MG_0022.jpg

Genel olarak bahsedecek olursak avucunuzun içine oturan bir fare. Çoğunlukla plastikten oluşsa da kaliteli malzemeler kullanılmış. Yüzeyde mat siyah plastik tercih edilirken, kenar kısımlarda parlak plastikler kullanılmış. Genel olarak estetik ve oyuncu DNA'sı taşıyan bir tasarıma sahip.

_MG_0002.jpg

RGB bölgeleri güzel konumlandırılmış. Avuç içinize gelen logo kısmı, yanlarda bulunan şerit kısımlar ve ön ızgara... Ayrıca burada dinamik renkler kullanılmış. Void RGB ile karşılaştırdığımda, özellikle renkleri daha net veriyor. Avuç içine gelen logo kısmı biraz ısınıyor, ama rahatsız edecek kadar değil. Öndeki ızgara kısmı ise gerçekten agresif bir görüntü katıyor. :)

_MG_0001.jpg

_MG_0003.jpg

_MG_0006.jpg

Avuç içinizin yukarısında, ek tuşların yanında, DPI göstergesi bulunuyor. Bu G402'den de alışık olduğum ve benim için önemli bir özellik. Fakat ne yazık ki RGB değil, sabit mavi...

_MG_0005.jpg

Fare 6 tuş ile geliyor. Bunların 4'ü standart, 2'si ise ek tuş. Ayrıca farenin üst kısmında DPI değişim tuşu mevcut.

_MG_0011.jpg

Sağ ve sol tuşlar Omron markalı. 50 milyon basım ömrüne sahip tuşların hassasiyeti yerinde ve tok. Tekerlek G402'ye göre sert, ama ''tak tak'' değil. Üzerinde kaplama hoş bir detay sunuyor.

_MG_0012.jpg

Farenin baş parmak kısmı değişiyor, ki bu güzel bir ayrıntı. Kullanıcıdan kullanıcıya değiştiği için pek yorum yapmayacağım :)

_MG_0004.jpg

Ürünün artıları;
  • PMW3367 sensör
  • 1'er 1'er arttırılabilen DPI değeri
  • CUE yazılımı
  • Yüzey kalibrasyonu
  • RGB bölgelerinin konumu iyi ve renkleri canlı
  • Değişebilen baş parmak kısmı
  • Örgü kablo
  • Kararında ağırlık
  • DPI göstergesi
  • Omron anahtarlar
Eksileri
  • Logo kısmındaki aydınlatma biraz ısınıyor
  • Eliniz terlerse üzerinde leke kalabilir
  • DPI göstergesi sabit renk
  • Tekerleğinde ''Infinity Roll'' yok
Genel anlamda F/P bir ürün diyebilirim. Tabii G402'den geçince biraz garipsiyor insan, ama alıştım. Ayrıca ergonomi olarak M65'e göre çok çok daha iyi.

Ek olarak, fareler kullanıcıdan kullanıcıya değiştiği için, aklınızda kalanları sorun. Zira incelemede fazla detaya girip nesnelliği yitirmek istemedim.

Başka incelemelerde de görüşmek üzre. :)

İbrahim Zdemir

Son düzenleme:
Tasarım olarak çok hoş duruyor incelemede gayet yerinde iyi günlerde kullanmanız dileğiyle. Corsair olması da cabası gerçekten ürünleri çok dayanıklı ve kaliteli tek geçerim.

Baş parmak yeri biraz saçma geldi bana. Yukarıda tuşlara basmak için parmağı kaldırmak gerek gibi. Tuşlar biraz daha alçak olsaydı güzel olurmuş. Diğer aparatlarla nasıl oluyor?
Hayırlı olsun.

Baş parmak yeri biraz saçma geldi bana. Yukarıda tuşlara basmak için parmağı kaldırmak gerek gibi. Tuşlar biraz daha alçak olsaydı güzel olurmuş. Diğer aparatlarla nasıl oluyor?
Hayırlı olsun.
Aslında çok yüksek değil. Ama yukarıda olması da iyi. Zira öbür türlü olsaydı, fareyi hareket ettirirken tuşlara basardınız.

Daha yeni rival 300 aldım ama doğrusu gözüm bunda kaldı. Benim için logodaki ısınmadan çok dpi ledlerinin rengi sorun. İnceleme yararlı oldu teşekkürler.

Logo ısınma falan yok aslında.

@İbrahim Zdemir sende de orta top sert mi? Bende hala yumuşamadı da :D Ayrıca Corsair logosunun olduğu yer gerçekten ısınıyor. Tutuş olarak eli küçük olan yada ince uzun olanlar için bence biraz geniş kalıyor.

@İbrahim Zdemir sende de orta top sert mi? Bende hala yumuşamadı da :D Ayrıca Corsair logosunun olduğu yer gerçekten ısınıyor. Tutuş olarak eli küçük olan yada ince uzun olanlar için bence biraz geniş kalıyor.
Rahatsız edecek düzeyde bir ısınma yok. Eğer fareyi kullanmazsanız sıcaklık artıyor.

Yani eli terletecek kadar değil.

Rahatsız edecek düzeyde bir ısınma yok. Eğer fareyi kullanmazsanız sıcaklık artıyor.

Yani eli terletecek kadar değil.
Şu ölçüm yapan aletlerden var bende 35 36 dereceye çıktı. Diğer kullandığım ürünlerde 26-32 derece arasında takılıyor, kullanılan malzeme çok etkiliyor tabii. LED'leri kapatıp deneyeceğim birazda.

Geri
Yukarı