Corsair H100X sıvı soğutma sürekli %100'de çalışıyor

Hocam sat gitsin onu. Çünkü biliyorum o fanların sesine dayanması mümkün değil. Fanları düşük RPM'de çalıştırıncada pompa sıcaklığı artıyor oda ne kadar sağlıklı bilmiyorum.

Önerebileceğiniz sıvı veya hava soğutması ne var bütçe 3-5bin arasında işlemci olarak şu an 3900X var 5950X almayı düşünüyorum
Corsair H150 RGB 2700 TL bandında. 360MM olduğu için sessiz sedasız kullanırsın. Kendi uygulaması üzerinden fan hızı ve pompa sıcaklarını gözlemleyebilirsin. Kasam müsait olsa alacağım tek sıvı soğutma bu olurdu. Bütçen yeterse NZXT bakabilirsin.

Corsair H150 RGB 2700 TL bandında. 360MM olduğu için sessiz sedasız kullanırsın. Kendi uygulaması üzerinden fan hızı ve pompa sıcaklarını gözlemleyebilirsin. Kasam müsait olsa alacağım tek sıvı soğutma bu olurdu. Bütçen yeterse NZXT bakabilirsin.
teşekkürler corsair almam daha heralde :d

Arctic Liquid Freezer II - 360 A-RGB bunu almayı düşünüyorum​

Konuyu hortlatmış olacağım ama aynı sorunu ben de yaşıyordum. Bios üzerinde Game Boost vs. gibi bir özellik varsa ondan kaynaklanıyor. Bilgisayara Game Boost ile başlayınca boştayken bile tam performans çalıştırıyor işlemciyi bu da işlemcinin ısınmasına ve dolayısıyla soğutucunun da tam performans çalışmasına yol açıyor. Game Boost'u kapatırsanız büyük ihtimal sorun çözülecektir.

Geri
Yukarı