Corsair HS70 Dönüştürücü ile telefonda kullanılabilir mi?

Tahaerenorhan

Hectopat
Başlıkda da söylediğim gibi HS70'i telefonda kullanabilir miyim?
Bildiğim kadarıyla HS70 USB adaptörle bağlanıyor. Bunu USB adaptörü dönüştürücü ile ya da başka bir şekilde telefona bağlayabilir miyim?
images (8).jpeg

@Berkay Kalkan

Kulaklığı kullanan birisi olarak oyun performansı, müzik performansı ve uzun süreli kullanımda performansını değerlendirebilir misiniz? Konu altına, konudan bağımsız bir yorum attığım için üzgünüm. HS70 kullanıcılarına çok sık denk gelemiyorum. Hem arkadaşta eğer almamışsa naçizane bu bilgilerden faydalanmış olur.

Ve ayrıca şu anda bir kaç sitede fiyatı 599TL'ye düşmüş. Sizce bu fiyatı, performansıyla hakediyor mu? Alınır mı?

@Berkay Kalkan

Kulaklığı kullanan birisi olarak oyun performansı, müzik performansı ve uzun süreli kullanımda performansını değerlendirebilir misiniz? Konu altına, konudan bağımsız bir yorum attığım için üzgünüm. HS70 kullanıcılarına çok sık denk gelemiyorum. Hem arkadaşta eğer almamışsa naçizane bu bilgilerden faydalanmış olur.

Ve ayrıca şu anda bir kaç sitede fiyatı 599TL'ye düşmüş. Sizce bu fiyatı, performansıyla hakediyor mu? Alınır mı?

Riski göze alarak 450TL ye yurt dışı ürünü aldım. Üst seviye kulaklıkları saymazsak kablosuz kulaklıklar arasında oldukça iyi bir ürün. Hyperx Cloud flight ve Corsair HS70 ön planı çıkıyor. Oyun ve Müzik performansı gerçekten güzel, üründen memnunum. Bana göre tek eksi yanı kulak yastıkları yapay deri olduğu için yazın terleme yapıyor.

Technopat'ın detaylı güzel bir incelemesi var. Buradaki incelemeye tamamen katılıyorum.

@orge PUBG,CS:GO gibi rekabetçi oyunlarda gerçek bir oyun ses kalitesi vererek 'ses kasma' olarak tabir edilen durumu sağlıyor mu? Örneğin, PUBG gibi bir oyunda ayak seslerini çok rahat duyarak reaksiyon göstermeyi sağlıyor mu? Açıkcası bunu daha çok merak ettim şu anda.

Hayırlı olsun bu arada

@orge PUBG,CS:GO gibi rekabetçi oyunlarda gerçek bir oyun ses kalitesi vererek 'ses kasma' olarak tabir edilen durumu sağlıyor mu? Örneğin, PUBG gibi bir oyunda ayak seslerini çok rahat duyarak reaksiyon göstermeyi sağlıyor mu? Açıkcası bunu daha çok merak ettim şu anda.

Hayırlı olsun bu arada

Teşekkür ederim.

Son 3-4 aydır dota ya sardım ama CS:GO da denemiştim. Oyun ses kalitesi de gayet iyi, rakiplerin ayak seslerini ve hangi taraftan geldiklerini duyabiliyorum. Diyelim office haritasın dayız bina içinde 2-3 yönden ayrı ayrı rakip oyuncu birden geliyor. Burada biraz şaşırma olabiliyor insanın kafası karışabiliyor. Bunun da normal olduğunu düşünüyorum.

7.1 Surround
Kulaklık denildiğinde şahsen tercihim Stereo kullanımdan yana, Surround yani çevresel ses denildiğinde beklentim çok yükseliyor. Bunun için fiziksel olarak ayrı hoparlörlerden oluşan 7.1 sistemleri seviyorum. 3D çevresel ses en iyi bu şekilde hissediliyor. Corsair HS70, piyasadaki oyuncu kulaklıklarının hemen hemen hepsinde olduğu gibi simüle edilmiş bir 7.1 Surround ses efektine sahip. Ancak burada Dolby, DTS gibi tanıdık teknolojilerin adı geçmiyor, sanal surround efekti de çok güçlü ve nokta nokta ayırt edilebilir değil. Zaten bu kulaklığı almak için anahtar sebep de bu değil.

Son düzenleme:
Teşekkür ederim.

Son 3-4 aydır dota ya sardım ama CS:GO da denemiştim. Oyun ses kalitesi de gayet iyi, rakiplerin ayak seslerini ve hangi taraftan geldiklerini duyabiliyorum. Diyelim office haritasın dayız bina içinde 2-3 yönden ayrı ayrı rakip oyuncu birden geliyor. Burada biraz şaşırma olabiliyor insanın kafası karışabiliyor. Bunun da normal olduğunu düşünüyorum.
Hocam hala hs70 kullanıyorsanız bir şey soracağım. Sol kulaktan dip ses geliyor mu? Sağ altta ses ayarlarken herhangi bir ses seviyesine tıkladığınızda sol kulaktan daha fazla ses geliyor mu? Dikkatlice test eder misiniz?

Hocam hala hs70 kullanıyorsanız bir şey soracağım. Sol kulaktan dip ses geliyor mu? Sağ altta ses ayarlarken herhangi bir ses seviyesine tıkladığınızda sol kulaktan daha fazla ses geliyor mu? Dikkatlice test eder misiniz?

Herhangi bir taraftan dip ses gelmiyor. Biraz önce iyice baktım ve beni rahatsız eden herhangi bir dip ses duymadım. Farklı ses ayarlarında gerek kulaklık üzerinden gerek bilgisayar üzerinden yaptığım denemeden de sorun algılamadım. Sol kulaklıktan da daha fazla ses gelme gibi durum yok.

icue üzerinden setting lkısmında hangi firmware kullandığınızı da bir kontrol edin. Benim cihaz v0.64 olarak görünüyor.

Herhangi bir taraftan dip ses gelmiyor. Biraz önce iyice baktım ve beni rahatsız eden herhangi bir dip ses duymadım. Farklı ses ayarlarında gerek kulaklık üzerinden gerek bilgisayar üzerinden yaptığım denemeden de sorun algılamadım. Sol kulaklıktan da daha fazla ses gelme gibi durum yok.

icue üzerinden setting lkısmında hangi firmware kullandığınızı da bir kontrol edin. Benim cihaz v0.64 olarak görünüyor.
Benimki de 0.64 ama icue programını sildim icue yükleyince fazladan her sesin arkasından cızırtı sesi gelmeye başlıyor. Bilgisayardan kaynaklı bir sorun olabilir mi? Kardeşimde icue yüklüydü onun pc'ye takınca sağ alttan ses ayarlayınca dıng sesi eşit geliyordu ama onda dip ses 2 kulaktan da geliyordu ve daha fazlaydı. Hocam son kez kulaklık boştayken dikkatlice dinler misiniz?

Geri
Yukarı