Corsair K68 klavyeye ice tea döküldü

southwest

Kilopat
Selam, klavyem Corsair K68. Dün klavyeme ice tea döküldü. Hemen kablosunu çıkardım, tuşları çıkardım ve klavyeyi söktüm. Tüm tuşları yıkadım ve beyaz plastiği yıkadım. Switch'leri ıslak bez ile sildim, tuşlar kuruduktan sonra taktım. Ancak "C" tuşu" bazen basılı kalıyor, şekerden dolayı yapış yapış gibi yani. Ve "a" tuşum da bazen basmıyor. Yapabileceğim bir şey var mı? Bu arada klavyenin "su sıçramalarına karşı" dayanıklık sertifikası vardı.

Döktüğünüz şey su değil ice tea, neden dayanıklı olmasını bekliyorsunuz? Garantisi varsa göndermeyi deneyin ancak böyle durumları %99 kabul etmiyorlar kullanıcı hatası diye. Onun dışında izopropil alkol ile veya alkollü gözlük silme bezleriyle silmeyi deneyebilirsiniz.

Bende K70 var. Direk tuşları çıkartmadan bahçe hortumunu sprey gibi tazyikli hale getirerek yıkayabilirdiniz. Şeker meker kalmazdı.

Ayrıca sizi uyarayım, tuşlar takılıyken suya dayanıklı sadece.

Bende K70 var. Direk tuşları çıkartmadan bahçe hortumunu sprey gibi tazyikli hale getirerek yıkayabilirdiniz. Şeker meker kalmazdı.

Ayrıca sizi uyarayım, tuşlar takılıyken suya dayanıklı sadece.

Aman dikkat, ben K70 için olan tecrubemden bahsediyorum. K68 hiç kullanmadım ama çok benzer olarak biliyorum.

Basılı kalmasının nedeni tuşların altındaki silikonlarla alakalıdır tuşları çıkarıp temizleyip doğru bir şekilde takın.

neden dayanıklı olmasını bekliyorsunuz?
Konuda neden dayanaklı değil veya dayanaklı olmasını bekliyorum gibi bir şey yazmadım.

Garantisi varsa göndermeyi deneyin ancak böyle durumları %99 kabul etmiyorlar kullanıcı hatası diye.
Klavyeyi 2019'da satın aldığım için garantisi yok.

İzopropil alkol damlatabilirsin sorun Switch'lerin icerisine.
Aseton işe yarar mı?

Direk tuşları çıkartmadan bahçe hortumunu sprey gibi tazyikli hale getirerek yıkayabilirdiniz. Şeker meker kalmazdı.
Aklıma gelmedi ve cesaret edemezdim sanırım onu yapmaya. Mesela şuan düzgün şekilde çalışıyor ancak bazen tutukluluk yapıyor.

Konuda neden dayanaklı değil veya dayanaklı olmasını bekliyorum gibi bir şey yazmadım.

Klavyeyi 2019'da satın aldığım için garantisi yok.

Aseton işe yarar mı?

Aklıma gelmedi ve cesaret edemezdim sanırım onu yapmaya. Mesela şu an düzgün şekilde çalışıyor ancak bazen tutukluluk yapıyor.

Muhtemelen ice tea şekerli olduğu için yapışkanlıktan dolayı tutukluk yapıyor, dediğim gibi alkol kullanarak temizlemeyi deneyin, eczanelerden kolayca alabileceğiniz bir şey. Bol bol dökebilirsiniz herhangi bir zarar vermez, yalnızca klavyeyi yeniden çalıştırmadan önce bir 10-15 dakika kurumasını bekleyin.

Yeni konular

Geri
Yukarı