Corsair Void PRO RGB USB Kullanıcı Yorumu

Ürünü Amazon.com üzerinden 17.04.2019 tarihinde aldım. 24.04.2019 tarihinden tarafıma Aramex kargo ile teslim edildi.
Sıfır ürün; $89.39
Aldığım Renewed Ürün; $39.79 (fiyatı güncellendi bir çok defa şuan $70 dolar civarına geliyor.)
Türkiye fiyatı: 500-800 TL arasında

Artık Amazon uzun süredir çok satılan ürünlerin 2. elini çıkardı renewed veya refrubished adı altında satmaktadır, bu sayede yarı fiyatına istediğiniz ürünü alabilirsiniz. Renewed ve refrubished ürünler nedir biraz bahsedeyim,
  1. Fabrika çıkışlı bozulan ürünler tamir edilerek üreten firma tarafından ucuza satılması.
  2. Kullanıcıların garanti kapsamı içerisinde bozulduğu ve iade alınan ürünlerin yenilenerek kullanım ve görüntü itibari ile (used-very good-Like New- Acceptable) kategorilere ayrılarak satılır.
  3. Kutusuz ve Garantisiz Sıfır Ürün (90 gün amazon - 1 yıl Corsair garantisi var)
Aldığım ürün 3 numaralı kategoride bulunuyor.
Pozitif yönleri;
Daha önceden G230 ve G430 kullanan birisi olarak 2-3 saat sonra başımı agrıtması ve hafif bir fırlatma hissi uyandırıyordu ve konforlu değildi. Corsair Void ise 8 saatlik kullanımımla birlikte çok ama çok rahat bir kullanım sağlıyor, baş ağrıması ve sıkması gibi durumla karşılaşmadım.
Yaklaşık 370 MB boyutunda bir driveri bulunmakta, ayrıntılı RGB gibi birçok ayarlarını buradan yapabilirsiniz. Baya pratik ve kullanışlı yapmışlar.
Ses seviyesi harika hiçbir problem yaşamazsınız müzik dinlemede ve oyundayken en ufak eksikliğini görmezsiniz.
Mikrofon kalitesi süngerli bir şekilde denedim, arkadaşlarımın yorumlarına göre dış sesler ve önceki kulaklığımda yaşadığım cızırtıların hiçbirinin olmaması çok memnun etti. Bu fiyata ve kalitedeki bir kulaklığın zaten ses kalitesi kötü olmasına imkan yok.
Kulaklığın üzerindeki tuş ile pratik bir şekilde mikrofonu kapatılması kullanışlı olmasını sağlamış.
Mikrofon üzerindeki led ile kapalı veya açık olduğunu bu sayede görebilirsiniz.

Negatif yönleri;
Kablo biraz kaliteli bir yalıtım maddesi ile sarılabilirdi.
Kablosunun uzunluğu kasayı masanın altında kullananlar için kısa olabilir.

Ürünün bir kaç acele ile çektiğim fotoğrafını ekleyeyim;

WhatsApp Image 2019-04-24 at 19.57.18.jpeg

WhatsApp Image 2019-04-24 at 19.40.10.jpeg

WhatsApp Image 2019-04-24 at 19.39.33.jpeg

WhatsApp Image 2019-04-24 at 19.39.49.jpeg

WhatsApp Image 2019-04-24 at 19.40.35.jpeg

Son düzenleme:
Güzel inceleme olmuş. Kulak pedleri bazı insanlarda tam oturmuyor diyorlar. Siz böyle bir şeyle karşılaştınız mı? Yani kulağı tam içine alıyor mu?
Tasarımı itibariyle elf kulakların bile rahatlıkla gireceğini düşünüyorum. Bir problem yaşamadım çünki kafanın önünden arkasına kadar üst desteğini kullanarak konumunu degiştirebilirsiniz, hiçbirisi kullanımı etkilemiyor. Yani kulakların sığmama durumu yok fakat diyelim sığmadı kafa üstüne gelen destek kısmını kafanızın üzerindeki herhangi bir bölgeye getirerek her halde kullanabilirsiniz problem çıkartmıyor kullanım açısından bir eksiklikde çıkartmıyor.

Amacınız rahatlık içinse bu kulaklıktan başka rahatlık veren bir kulaklık olduğunu düşünmüyorum. Kalitede yanında tabiren kaymağı oluyor.

hocam mesajı hortlatıyorum şu anda ama tam da almak istediğim kulaklıklardan birini kullanıyorsunuz. Bu kulaklığın başka bir versiyonu var mı ? Kablolu ve kablosuz olarak? Ve siz memnun musunuz?

Geç cevap verdiğim için çok özür dilerim, uzun süredir foruma girmiyordum. Vergilerle birlikte indirimli olduğu zamanda 223 tl gibi bir fiyata geldi. Bu kulaklıkların 3 versiyonu bulunmaktadır. Kablosuz 7.1 , kablolu 7.1 usb olanı ,kablolu 7.1 jaklı olarak ayrılmaktadır. Mikrofon ve kulaklık yani donanım olarak hiçbir farkları yok aralarında fiyat farkları var sadece bir kaç eklenmiş özellikten dolayı. Türkiyede 600-850tl fiyat aralığında satılmakta ürün gerçekten hakediyor fiyatını. Çünkü corsairin orjinal fabrika çıkışlı garantili gönderildi ürün. Ürün tahminimce bozuk üretim veya bozuk 0 olarak geri iade edildi ve fabrikalarında servislerinden tamir edilip gerçekten düşük fiyata satışa sunuldu. İlk ürünler olduğu için düşük fiyata aldım. Şimdi tekrardan düşük ve indirimli olarak satılıyor bakmanı tavsiye ederim.

Geç cevap verdiğim için çok özür dilerim, uzun süredir foruma girmiyordum. Vergilerle birlikte indirimli olduğu zamanda 223 tl gibi bir fiyata geldi. Bu kulaklıkların 3 versiyonu bulunmaktadır. Kablosuz 7.1 , kablolu 7.1 usb olanı ,kablolu 7.1 jaklı olarak ayrılmaktadır. Mikrofon ve kulaklık yani donanım olarak hiçbir farkları yok aralarında fiyat farkları var sadece bir kaç eklenmiş özellikten dolayı. Türkiyede 600-850tl fiyat aralığında satılmakta ürün gerçekten hakediyor fiyatını. Çünkü corsairin orjinal fabrika çıkışlı garantili gönderildi ürün. Ürün tahminimce bozuk üretim veya bozuk 0 olarak geri iade edildi ve fabrikalarında servislerinden tamir edilip gerçekten düşük fiyata satışa sunuldu. İlk ürünler olduğu için düşük fiyata aldım. Şimdi tekrardan düşük ve indirimli olarak satılıyor bakmanı tavsiye ederim.
Merhaba ürünü 223tl ye nasıl aldığınız konusunda yardımcı olabilir misiniz? Yukarıda attığınız linkten şuanda satın almaya çalıştığımda vergilerle birlikte 375tl olarak yansıyor.

Merhaba ürünü 223tl ye nasıl aldığınız konusunda yardımcı olabilir misiniz? Yukarıda attığınız linkten şuanda satın almaya çalıştığımda vergilerle birlikte 375tl olarak yansıyor.
Destek ile konuşarak rica ettim ve ürünün yaklaşık 15 dolar kargo parasını iptal ettirdim.vergisiyle birlikte 49 dolar gibi bir fiyat oluyordu %18 indirim kazanmıştım onu kullandım 49 dolardan 40 dolar gibi bir fiyata düştü. Aslında 40 dolarlık amazon bakiyem vardı ve buna uygun kulaklık ararken en iyisinin bu olduğunu gördüm. Renewed ürünlerin ise hiçbir farkı yok daha önce çok fazla ürün aldım bu şekilde, aslında orjinallerinden bakım görmüş halleri olduğu için gözümde sıfır gibi. Gibi demeyeyim örneğin kulaklık bölümü aşınmış bir ürün var ise bu ürün fabrikasına gittiği zaman orjinal pad ile degiştirilip tekrardan satılıyor yarı fiyatına.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı