CPU %100 olunca FPS düşmesi

Daha fazla  
Arkadaşlar oyun oynarken 2 3 dakika sonra işlemci kullanımı %100 oluyor ve FPS çok fazla düşüş yaşıyor işlemci kullanımı %99'a bile inmiyor ve bu 2 dakika içinde düzelip sürekli sürekli tekrarlanıyor. Güç seçeneklerinden maksimum işlemci kullanımını düşürdüğüm zaman bu süre artıyor fakat işlemcinin %100'e çıkması ve FPS'in düşmesi yine de oluyor. İşlemci ısısına baktım fakat 70-75 derece civarında aşırı bir ısınma da olmuyor ne yapmalıyım.

Arkadaşlar oyun oynarken 2 3 dakika sonra işlemci kullanımı %100 oluyor ve FPS çok fazla düşüş yaşıyor işlemci kullanımı %99'a bile inmiyor ve bu 2 dakika içinde düzelip sürekli sürekli tekrarlanıyor. Güç seçeneklerinden maksimum işlemci kullanımını düşürdüğüm zaman bu süre artıyor fakat işlemcinin %100'e çıkması ve FPS'in düşmesi yine de oluyor. İşlemci ısısına baktım fakat 70-75 derece civarında aşırı bir ısınma da olmuyor ne yapmalıyım.
Sisteminizi tahmin mi edelim ? Sisteminizi tahmin ettikten sonra ödül alacak mıyız ?

Termal macundan dolayı kaynaklaşan bir sorun büyük bir ihtimalle kuruduğu için düşük fps donma vs. gibi sorunlarla karşılaşıyor insanlar

Sisteminizi tahmin mi edelim? Sisteminizi tahmin ettikten sonra ödül alacak mıyız?

Sistemim;
İşlemci - Intel i5 7400T
Ekran kartı - NVIDIA GeForce 940M
RAM - 6 GB
Windows 10 64 Bit
1 TB HDD
Soğutma sisteminden kaynaklı olabilir ya da işlemcinin altında ki termal macundan da kaynaklanabilir.

FPS düşerken ısı artışı olmuyor ısısı genel olarak 70 - 75 arasında her zaman.
Sorun hala çözülmedi konu güncel.

Görev yöneticisinden CPU kullanan uygulamaları kontrol ettiniz mi? Bir de sorun neden sonra oldu biliyor musunuz?

Hayır oyun içindeyken kontrol etmedim fakat sistem boştayken kullanım gayet normal sorunun neden sonra olduğunu tam bilmiyorum ama bilgisayarın kaldırdığı oyunların hepsini yüksek ayarda oynuyordum fan çok fazla çalışıyordu. Galiba 1 2 hafta yüksek ayarlarda oynadıktan sonra böyle olmuş olabilir.

Laptoplarda genelde ısıyı optimum düzeylerde tutmak için işlemci frekansını düşürür, termal macunun etkisini yitirmesi bu sorunu daha da körükler. Sonuç olarak ısı hemen hemen aynı değerlerde kalır fakat düşük frekansta çalışan bir işlemciyle baş başa kalırsınız. Oyun oynarken işlemci frekansını gözlemleyin derim ben.

Laptoplarda genelde ısıyı optimum düzeylerde tutmak için işlemci frekansını düşürür, termal macunun etkisini yitirmesi bu sorunu daha da körükler. Sonuç olarak ısı hemen hemen aynı değerlerde kalır fakat düşük frekansta çalışan bir işlemciyle baş başa kalırsınız. Oyun oynarken işlemci frekansını gözlemleyin derim ben.

İşlemci frekansını Afterburner üzerinden gözlemleyebilir miyim?

Geri
Yukarı