Crackli Windows 10'u Nasıl Orijinal Hale Getiririm?

Burak_Kaptan

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar ben bilgisayarımı yaklaşık 3 sene önce almıştım ve o zamanlarda bütçem olmadığı için bilgisayarı bir bilgisayarcıda crackli hale getirtmiştim. Ancak sistemim orta olmasına rağmen performansında sıkıntılar yaşıyordum. Araştırmam sonucumda crack yapmanın sistem performansına zarar verdiğini öğrendim. Bunun üzerine ben de sistemi orijinal hale getirmeyi (lisans satın alarak) ve crackli dosyaları (yani sistemin performansına zarar veren tüm dosyaları) temizlemeyi istiyorum. (Bu arada bilgisayarcı galiba KMSPico programıyla crack yapmış) Ancak sistemi nasıl tamamiyle temizlerim (galiba bilgisayara format atmam lazım olacak ama bu yeterli olur mu bir fikrim yok.) Ve tekrardan Windows 10'u nasıl kurarım pek bir fikrim yok. Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Programlar altında bazen KMS araçlarının kaldırma seçeneği olabiliyor. Oradan kaldırabilirsin. Sonrasında da bir OEM anahtar alıp etkinleştirebilirsin.

Yoksa temiz kurulum yapabilirsin. Burada gerekli ISO ve rehberlerimiz var:

@TrueSelect Mesele kalıntı dosyaları silmek değil. Arka planda ne kurduğunu nereden biliyorsun bu tür yazılımların? Mesele sistemin arka tarafınında temizlendiğine emin olmak.
Bilgisayarcı KMSPico ile lisanslamış ve bilgisayarcı yaptıysa mutlaka Offical KMSPico'dur. Şimdi siz offical olan KMSPico'nun virüslü ve ya arka planda ne idüğü belirsiz işlemler yaptığını düşünüyorsunuzdur öncelikle bu konuda sizi bilgilendirmem gerek. KMSPico tamamen Microsoft'un kendi lisanslama methodlarını kullanarak sisteme Microsoft tarafından dağıtılan kısa süreli OEM lisanslarını girer. Buna ek olarak sadece görev zamanlayıcısından lisansı belirli periyotlar ile tazelemek amacıyla küçük bir task oluşturur. Bunun dışında hiçbir amacı ve ya zararlı yazılım kodları bulundurmaz. İsterseniz daha detaylı şekilde bilgilendirebilirim.

KMS Cleaner, tüm KMSPico ürünlerinin kalıntılarını oluşturulmuş tasklar dahil kalıcı şekilde sistemden kaldırır. Format atmaya hiçbir şekilde gerek yoktur. Bunları bilen bir kişi zaten KMSPico uyguladıktan sonra orijinal lisans girmek istese bile format atmayı tamamen gereksiz bulur.

Bu arada elbette KMSPico ile lisanslamak yerine orijinal lisans anahtarı girmek daha doğrudur fakat bu Offical KMSPico yazılımlarının zararlı yazılım ve ya amacı dışında bir hareket içerdiği anlamına gelmiyor. Adamlar gidip editlenip modlanmış ve virüs gömülmüş KMS ürünlerini yüklüyor sonra gelip burada virüs girdi deyip ağlanıyorlar sonra KMSPico virüslü indirmeyin kurmayın tavsiye etmiyorum diye bir algı oluşuyor. Ben doğru bilgiyi vermek ile yükümlüyüm. Yanlış bilgi karşısında susamam. Tekrar belirtiyorum, offical KMSPico yazılımlarının hiçbir şekilde Windows lisanslama ve bu lisansı koruma işlemi dışında herhangi başka bir amacı yoktur. Eğer offical KMSPico yazılımlarının zararlı yazılım içerdiğine ve ya başka bir amaç içerisinde olduğunu kanıtlayacak kişi çıkarsa diplomamı canlı yayında yırtmaya söz veriyorum bunu daha önce de belirtmiştim.

@Kaspersky Kullanıcısı bilginizi konuşturmak yerine bilgisizliğinizi gösterip ifade atıp susmak da bir tercih. :)

Son düzenleme:
Artı -1 Eksi
Adamlar gidip editlenip modlanmış ve virüs gömülmüş KMS ürünlerini yüklüyor sonra gelip burada virüs girdi deyip ağlanıyorlar sonra KMSPico virüslü indirmeyin kurmayın tavsiye etmiyorum diye bir algı oluşuyor.

Sisteme girip kontrol ettiniz mi? Hayır. Bilgisayarcı hangi ürünü kullanmış kesin belli mi? Hayır. Bilgisayarcılar çok çok iyi anlıyor mu? Hayır, çoğu Orta Çağ'dan kalma, anlayanlar elbette var.

Bu kadar kesin olmayan bilgiler doğrultusunda kesin konuşuyorsunuz bu yanlış bir söylemdir. Diplomamı yırtarım falan diyorsunuz bir de, yazacak çok şey var da neyse...

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı