Creative X-FI SURROUND 5.1

Creed Dostu

Kilopat
Makaleler
4
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar harici ses kartı almak istiyorum. Ses net ve kaliteli olsun cızırtı falan yapmasın yeter. Hem şarkı dinlemek için hemde şarkı yapmak kayıt almak için anlayanlar varsa önerileriniz nedir.
Sizce bu ekran kartı işimi görür mü ?
Creative X-Fi Surround 5.1 Harici Ses Kartı - Vatan Bilgisayar

Son düzenleyen: Moderatör:
Kayıt için uygun değil. Daha doğrusu nasıl bir kayıt alacaksın ? Eğer standart 3.5mm mik bağlayacaksan sorun yok. Ama gitar falan bağlayamazsın. Öte yandan ses kartının dışarıda olması, içeride olmasından daha iyi diye bir video izlemiştim. Ses konusunda uzman değilim yine de.

Ben Rap, Beat işleri ile uğraştım. İçerden olanlar bence daha iyiydi. Ama hangi ses kartı olursa olsun yüksek kaliteli ses kaydı için, Mixer şart. En az 2 kanallı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Enstrüman kaydı, vokal kaydı yapmak istiyorsan stüdyolarda kullanılan harici xlr girişli ses kartlarını kullanmanı tavsiye ederim.

Beat işlerinde midi klavyeler kullanılıyor onun için de midi giriş çıkış ses kartı olursa işine gelebilir.

Pci kartlar nasıl olur bilemem ama.

O zaman harici alacaksın. Program olarak Adobe Audition kullan. Çift kanallı veya daha fazla kanal ses yapabilirsin. Ayrıca dediğim gibi hangi ses kartı olursa olsun, Mixer şart. Mixer yoksa cızırtıları Wavelap ile alabilirsin. Mikrofon da iyi olmalı çünkü. Ben Fantom öneririm.

O zaman harici alacaksın. Program olarak Adobe Audition kullan. Çift kanallı veya daha fazla kanal ses yapabilirsin. Ayrıca dediğim gibi hangi ses kartı olursa olsun, Mixer şart. Mixer yoksa cızırtıları Wavelap ile alabilirsin. Mikrofon da iyi olmalı çünkü. Ben Fantom öneririm.
Harici alcam zaten başlıkta belirtmeyi unuttum laptop kullanıyorum. Ses kartı önemli mikrofonum var. Samson C01 kullanıyorum. Ses kartı alsam mixer olmadan cızırtı yapar mı ses kartı zaten harici olduğu için cızırtı olmaz sanıyordum ?

Ses kaydı iyi olması için, mikrofon Fantom gibi süzgeçli olması gerek. Laptop ise harici ses kartı olmadan da dediğim programlar ile cızırtıları kaldırabilirsin. Basit işlemler sadece programları öğrenmen gerek. Harici mikrofon takarsan laptopun mikrofonunu kapat. Yoksa ses bozuk çıkar.

Tabi masa üstü içinde bu geçerli. Ben Maya 44 harici ses kartı kullanıyorum.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı